FAQ

Czy można kupić produkty Mustela na tej stronie?

Celem tej strony jest pozwolenie naszym klientom poznania naszych produktów i świata naszej marki, jednakże nie można na niej zamawiać produktów. Jeśli chcieliby Państwo kupić nasze produkty, zalecamy udanie się do partnerskiej apteki lub paraapteki gdzie otrzymają Państwo wszelkie potrzebne informacje odnośnie waszych potrzeb lub potrzeb waszych pociech.

Kupiłam produkt Mustela ale jest uszkodzony. Co mogę zrobić?

Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, sugerujemy skontaktowanie się z działem obsługi klienta.

Czy mogę otrzymać próbki produktów Mustela?

Każdy z naszych produktów przeznaczony jest dla konkretnego typu skóry lub na konkretne sytuacje (ciąża, karmienie piersią, problemy skórne itp.). Dlatego też, zdecydowaliśmy się nie wysyłać próbek do naszyh konsumentów, ponieważ mogą nie być dopasowane do ich potrzeb. Jeśli jednak chcieliby Państwo poznać nasze produkty, zapraszamy was do aptek i paraaptek współpracujących z Mustelą. Pracownicy doradzą Państwu jakie produkty będą odpowiednie i jeżeli to możliwe dadzą próbki. Wiele szpitali położniczych, pediatrów i dermatologów oferują opakowania testowe naszych produktów.

Co powinnam zrobić jeśli skóra mojego dziecka źle reaguje na produkty Mustela?

Jeżeli pomimo wszelkich starań jakich dokładamy i testów jakości jakie przeprowadzamy na naszych produktach nim ukażą się w sklepach zauważysz negatywną reakcję, zalecamy abyś nie używała produktu i skontantowała się z lekarzem jeśli to konieczne. Zalecamy też, byś skontaktowała się z nami abyśmy mogli ustalić w czym jest problem.Można do nas zadzwonić: +33 (0)1 43 34 75 21 lub napisać email: consoMustela@expanscience.com Bezpieczeństwo naszych produktów jest naszym priorytetem od ponad 65 lat.

Czy stosujecie testy na zwierzętach w celu oceny bezpieczeństwa lub skuteczności waszych produktów?

Nie, nie stosujemy żadnych testów na zwierzętach. Jako francuska firma, Mustela stosuje się do europejskiego rozporządzenia 1223/2009, które zakazuje testów na zwierzętach - od 2004 roku testów finalnych produktów, a od 2013 poszczególnych składników. Nie przeprowadzamy żadnych testów na zwierzętach, zarówno jeśli chodzi o nasze receptury czy skałdniki aktywne, ani nie zlecamy takich testów innym organizacjom. Jako część naszego programu innowacji i ciągłego rozwoju, by ocenić bezpieczeństwo naszych produktów, stworzyliśmy nowy i unikalny model zrekonstruowanego naskórka niemowlęcia, który pozwala na przetestowanie tolerancji i skuteczności produktów Mustela bez testów na zwierzętach. Bezpieczeństwo produktów pozostaje naszym priorytetem.