FAQ

Dyskomfort podczas ciąży

Jestem w ciąży i czasem odczuwam jakbym miała ciężkie lub zmęczone nogi. Czy to normalne? Co mogę z tym zrobić?

Podczas ciąży, doznania ciężkości nóg jest bardzo częste - więcej niż 1 na 3 kobiety cierpi na nie. Zjawisko to jest szczególnie częste w późniejszej ciąży i podczas wysokich temperatur. Jest spowodowane zwolnieniem cyrkulacji krwii i zwiększonym jej ciśnieniem w żyłach nóg. Aby złagodzić problem rekomendujemy masowanie nóg z uzyciem Mustela Maternite żel lekkie nogi - natychmiastowo poczujesz ulgę i uczucie świeżości dzięki zastosowaniu unikalnego połączenia Awokado peptydów i ekstraktu z mentolu. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł naszego eksperta na ten temat.

Pielęgnacja Twojej skóry

Czy mogę używać Serum ujędrniającego do biustu na moich piersiach podczas karmienia piersią?

Tak - wytworzone bez dodatku alkoholu i kofeiny serum bazuje na naturalnych składnikach aktywnych i można go używać podczas karmienia piersią*(Zasady higieny powinny zostać zachowane przed karmieniem - oczyszczenie sutka) Powinnaś także pamiętać o codziennej higienie, na przykład biorąc codziennie prysznic.

Czy mogę używać produktów Mustela bez ryzyka dla dziecka podczas ciąży lub przy karmieniu piersią?

Wszystkie produkty Mustela Maternite są specjalnie stworzone dla kobiet w ciąży i młodych matek, także podczas karmienia. Przeszły testy i oceny wymierzone w zagwarantowanie bezpieczeństwa zarówno płodowi jak i dziecku podczas karmienia. Dlatego też można ich bezpiecznie używać podczas ciąży lub karmienia piersią.

Czy kremy na rozstępy powinny być używane od początku ciąży?

Tak, ponieważ im wcześniej i regularniej będziesz stosować te produkty tym bardziej będą efektywne. Dlatego też rekomendujemy aplikować zapobiegawczo produkty takie jak Mustela Maternite krem przeciwko rozstępom od pierwszego miesiąca ciąży. Wzmocni elastyczność i giętkość skóry, a także pomoże jej uodpornić się na rozciąganie. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł naszego eksperta na ten temat.

Jak długo po porodzie powinnam stosować żel ujędrniający?

Zalecamy stosowanie Mustela żel ujędrniający przez przynajmniej miesiąc po porodzie. Delikatnie wmasowywany każdego dnia w miejscach takich jak brzuch, biodra, uda itd. Pomoże przywrócić jędrność twojej skórze i przemodelować sylwetkę.

Jakie składniki zostały wykluczone ze składu dermokosmetyków Mustela?

Wykluczyliśmy ze składu naszych produktów liczne substancje, aby móc zagwarantować ci nie tylko składniki najbezpieczniejsze dla skóry twojego dziecka i twojej, ale także maksymalne poszanowanie środowiska naturalnego. Tak więc żadna z formuł naszych produktów nie zawiera alkoholu, olejków eterycznych, parabenów, fenoksyetanolu, ftalanów, ekstraktów z roślin genetycznie modyfikowanych (GMO), chlorowodorku glinu, składników pochodzenia zwierzęcego (za wyjątkiem produktów pszczelich, oczyszczonej lanoliny oraz produktów mlecznych), terpenów (kamfora, mentol, eukaliptol) ani triklosanu.Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę Naturalność i Mustela lub zobacz pełną definicję naturalności w odniesieniu do produktów dermokosmetycznych Laboratoires Expanscience.

Podobno produkty Mustela Bébé zawierają średnio 92% składników pochodzenia naturalnego. Dlaczego nie są w 100% naturalne?

Od zawsze dajemy pierwszeństwo składnikom naturalnego pochodzenia, więc większość substancji czynnych oraz składników naszych dermokosmetyków czerpiemy z samego serca świata roślin. Obecnie produkty Mustela Bébé zawierają średnio 92% składników naturalnego pochodzenia, a niektóre z nich nawet do 99%.Jednak niektóre substancje niezbędne dla uzyskania dobrej trwałości, stabilności lub walorów sensorycznych naszych produktów nie mają swych odpowiedników w naturze. Zdarza się również, że niektóre składniki naturalnego pochodzenia nie spełniają naszych wysokich wymogów w zakresie skuteczności, bezpieczeństwa lub przyjemności stosowania. W takich wypadkach korzystamy ze składników syntetycznych, które zostały ocenione pozytywnie przez autorytety w dziedzinie zdrowia, dopuszczone do stosowania przez organy regulacyjne, a także przetestowane pod kątem skuteczności działania i bezpieczeństwa stosowania na najbardziej wrażliwych rodzajach skóry. Wszystkie nasze produkty zostały przetestowane pod kontrolą dermatologów i pediatrów i posiadają gwarancję hipoalergiczności* i wysokiej tolerancji. *Formuły opracowane pod kątem zminimalizowania ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.