FAQ

Badania i innowacja

Przeczytałem, że zrekonstruowaliście model dziecięcego naskórka w laboratorium. Do czego był wam potrzebny?

By stworzyć najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny produkt dla Twojego dziecka, nasi naukowcy muszą wiedzieć jaka jest chaakterystyka i potrzeby danej skóry. Poprzez rekonstrukcję naskórka skóry dziecka w naszych laboratoriach, nasz zespół zyskał dogłębną wiedzę na temat skóry, jej komórek i genów. Wszystko by lepiej zrozumieć jej fizjologię i rozwój. Jest to pierwszy na świecie opatentowany model naskórka tego typu i tylko naukowcy Laboratoires Expanscience Mustela są w stanie przeprowadzić te eksperymenty. Zrobiliśmy to także, by móc przetestować skuteczność i poziom tolerancji naszych produktów z dużą starannością.

Mustela i ekologiczność

Przeczytałem, że produkty Mustela są zaprojektowane ekologicznie. Co to oznacza?

Na każdym stadium rozwoju, począwszy od pozyskiwania produktów roślin, tworzenia designu i jego rozwoju, produkcji, marketingu a kończąc na finalnym produkcie, robimy wszystko co tylko możliwe by zmniejszyć wpływ na środowisko. Jest to naszą strategią już od kilku lat i dalej nad tym pracujemy. Dla przykładu, wszystkie butelki Mustela nadają się do recyklingu, nasze opakowania z kartonu, są z papieru pozyskiwanego ze specjalnie utrzymywanych lasów, a Mustela Bebe pianka jest biodegradowalna. Więcej o naszych zobowiązaniach i rozowoju zobacz "cykl życia produktu Mustela".

Naturalne produkty

Które składniki są wyłączone z receptury Mustela?

Używamy tylko ostrożnie dobranych substancji w naszych produktach by zagwarantować najbezpieczniejsze składniki dla Ciebie i Twojego dziecka, przy czym chroniąc środowisko. Wszystkie nasze produkty są wytworzone bez alkoholu, olejków eterycznych, parabenów, fenoksyetanolu, ftalanów, ekstraktów z roślin GMO, chlorat glinu, składników pochodzenia zwierzęcego (poza ulami, oczyszczoną lanoliną i produktami mlecznymi), terpeny (kamfora, mentol i eukaliptus) i triklosan. By dowiedzieć się więcej odwiedź stronę Mustela lub ściągnij definicję naturalnych produktów zastosowanych w Laboratoires Expanscience.

Przeczytałem, że produkty dla normalnej i suchej skóry zawierają średnio 95% naturalnych składników. Co się składa na pozostałe 5%?

Naturalne składniki zawsze były priorytetem dla Mustela, dlatego też większość z naszych składników pochodzi ze świata roślin. Jednakże, są także składniki, których działanie jest niezbędne dla trwałości, stabilności i zmysłów. A dla tych nie zawsze są odpowiedniki w świecie roślin, a niektóre składniki roślinne nie spełniają naszych wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa. W tych wypadkach, używamy sztucznych składników specjalnie testowanych i aprobowanych przez ekspertów, które są bezpieczne dla każdego typu skóry. Pozostały procent przedstawia własnie te składniki, które nie mają swojego wystarczająco dobrego odpowiednika w świecie roślin. By dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę i przeczytaj sekcję poświęconą temu zagadnieniu.

Czym jest biomimetyczny składnik aktywny?

Składnik aktywny jest biomimetyczny jeżeli jest zgodny z zasadą biomimetyzmu, to jest, jeśli jest pzystosowany by odzwierciedlać naturę, jej strukturę lub mechanizmy. Konkretniej w dermo-kosmetykach można mówić o biomimetyźmie jeśli składnik ma naturalnie wysoką tolerancję i jest dobrze przyjmowany przez skórę. Oznacza to, że składnik jest zdolny do wzmocnienia funkcjonowania skóry gdy ta jest osłabiona a także ją wspomaga w dojrzewaniu. Awokado Perseose, uzyty w nowym Mustela Bebe jest biomimetycznym składnikiem i ma taki sam efekt na skórze jak w naturze - pomaga owocu rosnąć i dojrzeć. By dowiedzieć się więcej odwiedź stronę Mustela lub ściągnij definicję naturalnych produktów zastosowanych w Laboratoires Expanscience.

Dlaczego zawarliście Awokado Perseose w produktach Mustela Bebe?

Nasze badania dowiodły, że skóra dziecka zawiera dużą ilość oryginalnych komórek. Są one unikalne dla każdego i pozostają na całe życie - jednak są bardzo delikatne. Po tym odkryciu, wybraliśmy Awokado Perseose, ponieważ odpowiada na wszystkie potrzeby skóry dziecka już od urodzenia. Pomaga wykształcić się barierze ochonnej i ochrania cenne zasoby komórkowe, działając jak ochronny film przeciwko codziennym czynnikom. Jest też częścią nowej generacji biomimetycznych składników aktywnych. Doskonale pasuje do delikatnej skóry dzieci, a także ma potwierdzoną skuteczność i wysoką tolerancję. Są one potwierdzone kliniczie i naukowo. Awokado Perseose jest ekskluzywnym i opatentowanym składnikiem aktywnym i tylko Mustela może zaoferować jego szczególne właściwości. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do odpowiedniej sekcji o tym składniku.

Czym jest naturalność dla Expanscience? Wyjaśnienie procentu naturalności

Procent naturalności produktu reprezentuje proporcję składników naturalnych w naszych produktach. Aby się dowiedzieć więcej, wejdź na naszą dedykowaną sekcję.

Czytałam/łem, że dermokosmetyki Mustela są opracowywane i produkowane zgodnie z eko-koncepcją. Co to oznacza?

Oznacza to, że na każdym etapie życia naszych produktów (zaopatrzenie w surowce, koncepcja formuły, produkcja, dystrybucja, użytkowanie i koniec cyklu życia produktu) dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować ich wpływ na środowisko naturalne. Wierni idei ciągłego doskonalenia się, kroczymy tą drogą już od wielu lat. Przykładowo, wszystkie butelki Mustela nadają się do recyklingu, karton wykorzystywany na pudełka pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadą trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej, a formuły produktów pieniących się z linii Mustela Bébé są biodegradowalne. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju, sprawdź cykl życia produktów Mustela.