Naszym celem jest osiągnięcie neutralności węglowej (zerowa emisja CO2) do 2030 roku 

W grudniu ubiegłego roku, podczas Konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu, wraz z 500 innymi firmami posiadającymi certyfikat B-Corp, zobowiązaliśmy się do osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 roku – dwadzieścia lat przed rokiem 2050 określonym w porozumieniu paryskim.

Oznacza to, że przekształcimy nasze procesy pozyskiwania i produkcji tak, aby być jeszcze bliżej naszych klientów, a w stosunku do cyklu życia naszych produktów i ich opakowań będziemy funkcjonować zgodnie z zasadami gospodarki obiegowej.

 

Pozyskiwanie surowców

Responsible sourcing

Odpowiedzialne pozyskiwanie surowców

Pozyskując surowce z odpowiedzialnych sektorów roślinnych, które znajdują się pod kontrolą UEBT, za cel stawiamy sobie lepszą kontrolę identyfikowalności naszych roślinnych składników aktywnych: od uprawy lub zbierania po przetwarzanie i stosowanie w naszych produktach.

W tym celu współpracujemy ze wszystkimi graczami wspomnianego sektora: rolnikami, władzami lokalnymi, agronomistami itp.

Natural and organic ingredients

Naturalne i organiczne składniki

Od momentu powstania marki, zawsze wybieramy najlepsze składniki ze świata roślin, najlepiej organiczne, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa naszych produktów dzięki rygorystycznej formulacji produktu.

The fight against waste

Walka z marnotrawstwem

Przetwarzamy awokado, które normalnie powinny trafiać do odpadów, aby stworzyć kosmetyczne składniki aktywne dla naszych produktów. Całe awokado (w tym pestka) jest przekształcane w olej i proszek, z których uzyskujemy nasze Avokado Perseose®, obecne w naszych produktach.

Skład i produkcja

Green extraction processes

Ekologiczne procesy ekstrakcji

Stosujemy specjalne technologie, które szanują ludzi i naszą planetę: destylację molekularną (ekologiczny proces stosowany do oddzielania i koncentracji składników olejów kategorii premium) oraz biotechnologie, takie jak inżynieria enzymatyczna, substytut substancji chemicznych.

 

Downsizing water and energy consumption

Zmniejszenie zużycia wody i energii

Od 2018 roku, na 100 jednostek wyprodukowanych, zmniejszyliśmy zużycie energii elektrycznej o 17,1%, gazu o 23,1% i wody o 20,8%.

Green energy

Zielona energia

Od 2018 roku pozyskujemy 100% ekologicznej energii elektrycznej z odnawialnych źródeł (wiatr, woda itp.) dla naszego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego we Francji.

Nasza polityka w zakresie ekoprojektu

Eco-designed products

Produkty zaprojektowane w duchu ekologii

Nasze produkty są zaprojektowane ekologicznie na cały cykl ich życia. Nasze butelki i kartonowe pudełka mogą zostać przetworzone. Waga opakowania została maksymalnie zredukowana, a instrukcje zostały usunięte. Zawsze, gdy używamy kartonowych pudełek, są one wykonane z tektury pozyskiwanej z zarządzanych w sposób zrównoważony zasobów leśnych, a nadruk jest wykonywany przy zastosowaniu roślinnych tuszy na bazie oleju.

Experimenting bulk

Sprzedaż luzem

Obecnie prowadzimy próbną sprzedaż luzem, tj. sprzedaż produktów wcześniej niezapakowanych. Ideą powyższego jest pójście o krok dalej w eko-projektowaniu naszych produktów, szczególnie naszych opakowań, które stają się coraz bardziej minimalistyczne.

Sprzedaż luzem, ekologiczna metoda dystrybucji, jest zgodna z zasadami gospodarki obiegowej i oferuje alternatywę dla butelek z tworzyw sztucznych.

Route optimization

Optymalizacja trasy

GEODIS, magazyn składowania, znajduje się mniej niż 800 metrów od naszej fabryki (certyfikat ISO140001 – standard zarządzania środowiskowego).

Nasza polityka w zakresie ekoprojektu

-142 tony

tworzyw sztucznych zastosowanych w naszych opakowaniach od 2010 roku

-65 ton

kartonu zastosowanych w naszych opakowaniach od 2010 roku

B Corp certified

Jesteśmy dumnym posiadaczem certyfikatu B Corp

W 2018 roku nasze wysiłki i zobowiązania zostały nagrodzone certyfikatem B Corp. Ten rozpoznawany na całym świecie, pionierski certyfikat jest przyznawany firmom i markom, których działanie ma być „najlepsze DLA świata” w przeciwieństwie do „najlepsze na świecie”. Certyfikat ten wymaga od nas posiadania proaktywnej wizji naszego wpływu na świat.

Our commitments / B Corp video EN
  • B Corp to wysoce wymagający, pionierski, międzynarodowy certyfikat przyznawany markom, które wykazują trójstronną wydajność ekonomiczną, społeczną i środowiskową, i rozwijają swoją działalność z pozytywnym wpływem na społeczeństwo i środowisko.

  • B Corp reprezentuje także społeczność ponad 2800 przedsiębiorstw na całym świecie, które podzielają tę samą humanistyczną wizję gospodarki i które stawiają interes ogólny w sercu swojego modelu biznesowego, łącząc w ten sposób osiągnięcia gospodarcze, społeczne i środowiskowe.

  • Odwiedź stronę: https://bcorporation.eu/ 

B Corp to wysoce wymagający, pionierski, międzynarodowy certyfikat przyznawany markom, które wykazują trójstronną wydajność ekonomiczną, społeczną i środowiskową, i rozwijają swoją działalność z pozytywnym wpływem na społeczeństwo i środowisko.

B Corp reprezentuje także społeczność ponad 2800 przedsiębiorstw na całym świecie, które podzielają tę samą humanistyczną wizję gospodarki i które stawiają interes ogólny w sercu swojego modelu biznesowego, łącząc w ten sposób osiągnięcia gospodarcze, społeczne i środowiskowe.

Odwiedź stronę: https://bcorporation.eu/ 

Dowiedz się więcej

NASZE SPECJALISTYCZNA WIEDZA DERMATOLOGICZNA

Nasza unikalna wiedza na temat skóry niemowląt

W NASZYCH PRODUKTACH

Tylko najlepsze składniki - to wszystko!

NASZA HISTORIA

Francuska zaangażowana marka rodzinna, od 1950 roku