FAQ

Produkt a konserwanty

Jak długo produkty Mustela są zdatne do użytku?

Nieotwarte, pozostają zdatne do użytku od 24 miesięcy do 36 miesięcy od daty produkcji, po otwarciu zaś, radzimy wykorzystać produkt do daty przydatności zawartej na opakowaniu przy logo (piktogram). By upewnić się, że zakupione produkty Mustela będą trwałe, zawsze zamykajcie je dokładnie a także nie przenoście zawartości do innego pojemnika.

Czy konserwanty są niezbędne w produktach kosmetycznych?

Konserwanty mają bardzo ważną rolę w produktach kosmetycznych - zapobiegają rozowojowi drobnoustrojów. Zwłaszcza w łazience, gdzie najczęściej używa się produkty kosmetyczne dla dzieci, naażone są na ciepłe, wilgotne środowisko perfekcyjne dla rozwoju bakteryjnego i grzybiczego. Jeżeli przedostaną się one do produktu, mogą spowodować infekcje, na co szczególnie narażone są dzieci. Mustela dokłada wszelkich starań by wybierać konserwanty ostrożnie i upewnia się, że są one nie tylko skuteczne, ale też dobrze tolerowane.

Czy produkty Mustela są bezpieczne, nawet jeśli zawierają PEG?

Wszystkie składniki jakie trafiają do naszych produktów przechodzą rygorystyczną selekcję, która dyskwalifikuje wszystkie kontrowersyjne substancje dzięki czemu gwarantujemy bezpieczeństwo. PEG lub inaczej Glikole polietylenowe, są zatwierdzone przez regulacje dotyczące kosmetyków - nie stanowią więc żadnego zagrożenia dla zdrowia. Te często wykorzystywane składniki pozwalają by produkt zachował swoją skuteczność podczas użytkowania (chroniąc go przed np skażeniem mikobiologicznym czy róznicami faz). Są krytykowane głównie ze względu na to w jakich warunkach są produkowane - proces ten uznawany jest za niebezpieczny i nieprzyjazny środowisku. W Mustela, jesteśmy szczególnie czujni i wybieramy tylko wysokiej jakości PEG aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo produktów. Wszystkie produkty są powiązane oceną bezpieczeństwa bazującą na charakterystyce skóry dzieci i niemowląt, mają także sprawdzoną tolerancję i obecność alegenów. Dzięki temu wymogowi i naszym kryteriom byliśmy w stanie stworzyć produkty cieszące się bezpieczeństwem od ponad 65 lat. Więcej na "Nasze zobowiązania".

Jakich konserwantów używacie? I czy są one bezpieczne?

System konserwantów, którego używamy, jest stworzony aby stworzyć środowisko niepzyjazne bakteriom i ich rozwojowi. Wykorzystujemy więc składkiki jak gliceryna, pochodne cukrów, kwas cytrynowy, antyoksydanty itp. Używamy także opakowań, które zapobiegają kontaktu produktowi z powietrzem zewnętrznym. Konserwanty takie jak parabeny, fenoksyetanol, triklosan czy MIT/MCITnie są używane w żadnym produkcie Musteli. Nim zostanie wypuszczony na rynek, produkt jest testowany aby upewnić się, że nie doszło do skażenia powietrzem, a także by sprawdzić jego właściwości konserwacyjne. Bezpieczeństwo dla Mustela było priorytetem już przez ponad 65 lat. Więcej na "Udowodniona skuteczność i bezpieczeństwo" w "Naszych zobowiązaniach".

Czy wasze produkty zawierają parabeny?

Nie, nie używamy tego składnika w naszych produktach.

Skład produktu

Czy kremy z dodanymi aromatami stanowią zagrożenie dla dzieci?

Jesteśmy szczególnie wymagający przy wyborze składników, które trafiają do naszych produktów. Zdecydowaliśmy się wybrać aromaty. Które spełniają nasze kryteria i są przetestowane dermatologicznie. Dlatego też, odrzuciliśmy 26 substancji potencjalnie alergennych. Przy sprzedaży liczonej w milionach każdego roku, nie zaobserwowano żadnego niekorzystnego wpływu substancji zapachowych. Przez ponad 65 lat, bezpieczeństwo było priorytetem w naszych działaniach. Jednakże, jeśli Państwo preferują produkty bezzapachowe, mogą Państwo wybrać gamy produktów do skóry atopowej bądź do skóry bardzo wrażliwej. Więcej na "Nasze zobowiązania".

Jak wybieracie składniki, które wchodzą w skład waszych produktów?

Przez ponad 65 lat, bezpieczeństwo naszych produktów było w centrum naszych priorytetów. Pomimo Europejskich regulacji, które jasno określają, jakie składniki mogą a jakie nie mogą zostać użyte poszliśmy o krok dalej i sami określiliśmy jeszcze bardziej rygorystyczne reguły:-priorytetem są składniki naturalnego pochodzenia -unikanie kontrowersyjnych substancji -gwarancja bezpieczeństwa każdego ze składników poprzez analizy toksykologiczne. Wszystkie nasze produkty bazują na ekspertyzie specyfikacji noworodków, dzieci i ich matek. Z naszymi postanowieniami w porozumieniu z istniejącymi już regulacjami możemy zapewnić, że nasze produkty są bezpieczne. Więcej na "Nasze zobowiązania".

Czy wasze produkty zawierają aluminium?

Nasza receptura opracowana wyklucza korzystanie z soli aluminium. Aby dowiedzieć się więcej o naszych zobowiązaniach i kryteriach, odwiedź sekcję "Składniki" w "Naszych zobowiązaniach"

Dlaczego produkty Musteli nie są organiczne?

Aby nasze produkty mogły zostać zakwalifikowane jako "organiczne" musielibyśmy zrezygnować ze znaczącej liczby składników, między innmi z konserwantów. Ograniczenia te nie pozwoliłyby nam zagwarantować takiego bezpieczeństwa jakie teraz oferujemy naszym klientom. Co więcej, w kosmetykach organicznych, sztuczne dodatki zapachowe są często zamieniane na olejki eteryczne, których powinny unikać przyszłe matki i małe dzieci ze względu na ich potencjalne właściwości uczulające i podrażniające. Dlatego też, wolimy korzystać z zapachów o znanej nam, bezpiecznej kompozycji, by zmniejszyć ryzyko reakcji alergicznych.

Czy Mustela używa w swoich produktach składników rakotwórczych, mutagennych bądź szkodliwych dla zdrowia (CMR)?

Nie, nie używamy takich składników. Naszym priorytetem od 65 lat zawsze było bezpieczeństwo.

Dlaczego produkty Musteli mają zapach?

Aromat sprawia, że nasze produkty ładnie pachną. Mustela dba o to by nasze produkty były zarówno przyjemne w dotyku jak i w zapachu bez oszczędzania na bezpieczeństwie, którym kierujemy się już od 65 lat. Wszystko to, by codzienna pielęgnacja była szczególnie komfortowa i bezpieczna.

Czy wasze produkty zawierają fenoksyetanol?

Nie, nie używamy go w naszych produktach.

Czy produkty Mustela zawierają olejki eteryczne?

Nie, produkty Mustela nie zawierają ich.

Co oznacza "hipoalergiczny"?

Produkt może być nazywany hipoalergicznym jeżeli jego formuła została stworzona by zminimalizować zagrożenia wystąpienia reakcji alergicznej, co za tym idzie, nie może on zawierać żadnego znanego alergenu ani substancji drażniących. Poza tym, musi być przebadany według ścisłego protokołu aby potwierdzić jego hipoalergiczność. Wszystkie produkty Mustela są hipoalergiczne.

Czy produkty Musteli zawierają alkohol?

Nasze produkty nie zawierają alkoholu ani etanolu ponieważ są one bardzo drażniące dla filmu hydrolipidowego skóry, który chroni skórę. Pomimo tego, że może być stosowany w niektórych produktach kosmetycznych, nie nadaje się dla delikatnej skóry dzieci i kobiet w ciąży.

Słyszałam, że ftalany są niebezpieczne dla dzieci. Czy wasze produkty je zawierają?

Produkty Mustela nie zawierają ftalanów, zarówno w składzie samego produktu jak i w opakowaniach. Tak samo, żaden z przedmiotów jaki Mustela daje swoim klientom (kosmetyczki, pluszaki itp.) nie zawierają ich.

Jak mogę znaleźć składy waszych produktów?

Pełna lista składników jest zawarta na opakowaniu każdego z produktów Musteli, a także na każdej stronie odpowiedniego produktu przy wejściu w "Składniki i Naturalność".

Czy wasze produkty zawierają cyklopentasiloksan?

Używamy go w balsamie Stelatopia, kremie emollient i w Hydra Bebe do twarzy aby zapewnić skuteczność produktu. Jednakże ilość tego składnika jest ograniczona i uregulowana by produkt był w pełni bezpieczny i spełniał regulacje. SCCS w lipcu 2016 ustalił, że składnik ten nie jest niebezpieczny dla zdrowia w kremach do ciała. Ponadto, jakość i stężenie składnika jest nawet poniżej wartości uznanej za bezpieczną przez SCCS. Pomimo, że SCCS wykazało iż substancja ta jest bezpieczna w takim stężeniu, Mustela obiecuje usunąć ten produkt ze składu w przyszłości aby rodzice nie mieli wątpliwości co do bezpieczeństwa naszej marki. Więcej na "Nasze zobowiązania".

Czy wasze produkty zawierają oleje mineralne (wazelinę, olej mineralny, parafinę ciekłą) i czy stwarzają one zagrożenie?

Niektóre z produktów zawierają je ze względu na ich właściwości ochronne, których potrzebują pewne typy skóry, jak np. skóra skłonna do atopii. Są także składnikami akceptowanymi przez szerokie grono specjalistów. Używamy tylko wysokojakościowych olejów by zagwarantować ich bezpieczeństwo i czystość. Od ponad 65 lat, bezpieczeństwo było dla nas priorytetem. Aby dowiedzieć się więcej o naszych zobowiązaniach i kryteriach, odwiedź sekcję "Składniki" w "Naszych zobowiązaniach".

Czy jakikolwiek produkt Mustela może spowodować alergię?

Niezależnie czy to dla dzieci, kobiet w ciąży czy świeżych mam, wszystkie nasze produkty są hipoalergiczne, co znaczy, że zostały stworzone by minimalizować ryzyko reakcji alergicznych. Wybraliśmy takie składniki, aby nie wprowadzać ryzyka reakcji alergicznej. Co więcej, wszystkie nasze produkty zostały przetestowane przez niezależne laboratoria, które dowiodły ich tolerancji.Od ponad 65 lat, nasze podejście w pełni zgodne ze wszystkimi aktualnymi regulacjami, pozwoliło nam zagwarantować bezpieczne i skuteczne produkty dla rodziców i ich pociech.

Czy produkty Mustela są testowane zanim wejdą na rynek?

Bezpieczeństwo naszych produktów jest absolutnym priorytetem. Aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo, każdy z naszych produktów przechodzi ponad 450 pomiarów i testów zanim zostanie on wypuszczony na rynek. Wszystko by zagwarantować jakość, bezpieczeństwo i skuteczność. Współpracujemy też z niezależnymi ekspertami toksykologii, aby ci ocenili bezpieczeństwo naszych produktów dla noworodków i kobiet w ciąży. Te dwie grupy wymagają szczególnych restrykcji i środków ostrożności. Każdy z ekspertów może w każdej chwili zawetować wejście produktu na rynek. Wykorzystujemy także specjalnie skomponowane procedury oceny. Wchodzi w nie 11 etapów oceny głównie przeprowadzanych przez autoryzowane i niezależne instutucje. Procedury te oceniają tolerancję: neurosensoryczną, skóry i oczu u dorosłych a także tolerancję podczas aplikacji na zrekonstruowaną skórę naskórka niemowlęcia (w realnych warunkach stosowania na dzieciach i noworodkach). Finalnie, skuteczność naszych produktów została potwierdzona dla kobiet w ciąży i dzieci od narodzin wzwyż, przez niezależny nadzór medyczny (dermatolog, pediatra, ginekolog lub okulista, w zależności od produktu).

Czy produkty kosmetyczne muszą podlegać pewnym regulacjom?

Aby zapewniać optymalne bezpieczeństwo dla użytkowników, produkty kosmetyczne są rygorystycznie kontrolowane już od ponad 40 lat za sprawą specjalnej regulacji, do której stosuje się cała Unia Europejska. Jest też regularnie aktualizowana by brać pod uwagę naukowe i technologiczne usprawninia. Regulacja ta zabrania wielu substancji (a jest ich ponad 1300), ogranicza część z nich i reguluje jakie kroki muszą zostać podjęte zanim produkt może zostać sprzedany. Stanowi podwaliny bezpieczeństwa produktów i wyznacza nakazy wytwórcom. Gdy produkt kosmetyczny znajdzie się na rynku, jest pod stałą obserwacją aby zapewnić że jest tolerowalny. Kontrola bezpieczeństwa jest kolekcją i analizą wszystkich niekorzystnych efektów produktu. Mustela także jest regularnie poddawana tym testom i w pełni współpracuje z kontrolą. Poza Europą, kraje mają swoje własne regulacje odnośnie produktów kosmetycznych (bezpieczeństwo, marketing, monitoring produktów).

Czy produkty Mustela mogą być używane bezpiecznie od narodzin?

Jako jeden z liderów francuskich marek na Europejskim rynku produktów dla dzieci, jesteśmy zobowiązani upewnić się, że nasze produkty spełniają najbardziej rygorystyczne formy testów jakości, bezpieczeństwa i skuteczności. Wszystkie składniki jakie wykorzystywane są w naszych produktach przechodzą rygorystyczną selekcję, która gwarantuje tolerancję i bezpieczeństwo każdego z naszych produktów. Tolerancja jest systematycznie testowana w laboratoriach za pomocą modeli skóry zrekonstruowanej, później na dorosłych, finalnie na dzieciach w warunkach normalnego stosowania pod nadzorem dermatologicznym. Naszym priorytetem od 65 lat zawsze było bezpieczeństwo. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na "Udowodnione bezpieczeństwo i skuteczność" w "Naszych zobowiązaniach".

Do jakiego wieku można używać produktów Mustela?

Produkty Mustela są zaprojektowane aby chronić delikatną i wrażliwą skórę dziecka, jednakże nie ma żadnych przeciwwskazań aby dalej wykorzystywać delikatność Mustela nawet po przekroczeniu dzieciństwa, bez ryzyka.

Dlaczego ochrona kapitału komórek macierzystych skóry niemowląt i małych dzieci jest taka ważna?

Komórki macierzyste odgrywają kluczową rolę dla skóry człowieka przez całe jego życie: zapewniają jej regenerację, a także pomagają utrzymać ogólną równowagę w obliczu codziennego oddziaływania szkodliwych czynników. Kapitał komórek macierzystych skóry osiąga najwyższą wartość w momencie urodzenia, lecz w pierwszych dwóch latach życia jest niezwykle podatny na zniszczenie. W tym okresie bariera skórna dopiero dojrzewa i skóra jest podatna na codzienne oddziaływanie szkodliwych czynników. Dlatego też konieczna jest jej ochrona i wzmocnienie w celu zachowania tego wyjątkowego bogactwa w postaci komórek macierzystych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z historią powstania nowych dermokosmetyków Mustela Bébé.

Czy wykorzystujecie testy na zwierzętach aby ocenić bezpieczeństwo i skuteczność waszych produktów?

Jako francuska marka, Mustela przestrzega Europejskiej regulacji 1223/2009 która zakazuje testów na zwierzętach już od 2004 roku (dla produktów finalnych) i od 2013 (dla składników). Dlatego też, nie testujemy naszych produktów ani składników na zwierzętach, ani nie zlecamy tego nikomu innemu. Częścią naszego procesu innowacji i stałego rozwoju, a także ze względu na to, że naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, nasi naukowcy stworzyli unikalny, patentowany model wykorzystujący zrekonstruowaną skórę naskórka noworodka. Pozwala nam to na testy tolerancji i bezpieczeństwa produktów Mustela i eliminuje potrzebę testów na zwierzętach.

Od jakiego wieku można stosować produkty Mustela Bebe?

Możesz używać każdego z produktów Mustela Bebe - Dziecko od momentu kiedy Twoje dziecko się urodziło (nawet jeśli urodziłaś wcześnie). Bezpieczeństwo i skuteczność tych produktów zostały sprawdzone i potwierdzone przez niezależnych ekspertów toksykologii zanim zostały wypuszczone na rynek. Łącząc skuteczność, bezpieczeństwo i niezwykły komfort użytkowania, zostały specjalnie zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach skóry noworodków i dzieci. Są do nich dostosowane i w pełni respektują ich delikatną naturę.

W jaki sposób gwarantujecie bezpieczeństwo produktów Mustela?

Jako jeden z liderów francuskich marek na Europejskim rynku produktów dla dzieci, jesteśmy zobowiązani upewnić się, że nasze produkty spełniają najbardziej rygorystyczne formy testów jakości, bezpieczeństwa i skuteczności. Każdy z produktów Mustela, Laboratoires Expanscience, jest poddawany wymagającym i odpowiedzialnym procesom, zarządzanym przez spis naszych zobowiązań, który ściśle określa każdy aspekt bezpieczeństwa i jakości: -Ścisła kontrola i rygorystyczny wybór składników podkreślający naturalne produkty i odrzucający kontrowersyjne substancje, ocena toksykologiczna każdego ze składników bazowana na specjalistycznej ekspertyzie dotyczącej cech skóry noworodka. -Testy tolerancji i testy alergenowe na każdym produkcie. - Kluczowym punktem jest branie pod uwagę specjalnych potrzeb skóry, przy czym zwróciliśmy także uwagę na dodatkowe czynniki jak ryzyko połknięcia produktu czy penetracji. - Finałowa ocena bezpieczeństwa produktu przy współpracy z niezależnymi ekspertami toksykologii, z naciskiem na wykorzystanie produktu na dzieciach (testy na modelach skóry, dodatkowe czynniki jak ryzkyko połknięcia czy penetracji). Od ponad 65 lat, nasze podejście w pełni zgodne ze wszystkimi aktualnymi regulacjami, pozwoliło nam zagwarantować bezpieczne i skuteczne produkty dla rodziców i ich pociech. Informacje o zobowiązaniach Mustela są dostępne na stronie w zakładce "Nasze zobowiązania".