Fundacja Mustela

 

The Mustela Foundation

 

Od 1982 r. fundacja Mustela angażuje się w poprawę jakości życia dzieci i rodzin z całego świata.

Fundacja Mustela wspiera rodziny w najważniejszych momentach ich życia.


Narodziny dziecka wywracają do góry nogami życie całej rodziny, a rodzice mogą mieć wiele pytań. Fundacja Mustela dostarcza im przewodniki informacyjne oraz pomysły na zabawę (quizy, gry, interaktywne filmy wideo) dotyczące wielu tematów związanych z ich obawami. Omawiana jest ciąża, narodziny dziecka, powrót do domu, zapobieganie wypadkom domowym, a nawet problemy dotyczące snu dziecka.
Wszystkie treści tworzone przez fundację Mustela są weryfikowane przez profesjonalistów: położne, psychologów, pediatrów, aby zagwarantować ich prawidłowość oraz regularnie dostarczać najnowszą wiedzę.
Wszystkie materiały dedykowane rodzicom znajdziesz na stronie fundacji Mustela (www.fundacjamustela.pl)


Fundacja Mustela angażuje również naukowców i specjalistów dziecięcych.


Od ponad 35 lat fundacja Mustela wspiera badania. Co roku przyznawane są stypendia w dziedzinie psychologii, psychiatrii, pediatrii, neurologii, socjologii oraz historii.
Fundacja Mustela także nagradza wieloma nagrodami, w tym nagrodę Maieutics, która jest wyrazem zaangażowania w położne we Francji i Europie, oraz coroczną nagrodę Social Pediatrics, która nagradza projekty na rzecz dzieci i ich rodzin.


Przybliż kilka projektów wspieranych przez fundację Mustela:

  • PORTUGALIA: wsparcie dla matek w ciężkiej sytuacji społeczno-ekonomicznej
  • TURCJA: renowacja centrum młodzeżowego w Istambule
  • FRANCJA: ufundowanie Paro, robota terapeutycznego w formie pluszowej foki, by pomóc zwalczyć ból i zmniejszyć niepokój dzieci leczonych na oddziale pediatrycznym

Ponadto, fundacja pomaga ludziom w kryzysowych sytuacjach. Na przykład w 2017 r. wspomogła peruwiański Czerwony Krzyż dla rodzin, które ucierpiały w skutek powodzi na północy kraju w marcu.

Powrót