BLOG MUSTELA

Potówki u najmłodszych – jak sobie z nimi poradzić?

Każdy rodzic przynajmniej raz zmagał się z malutkimi krostkami na ciele swojego maluszka, czyli potówkami. Są to zmiany skórne, których stosunkowo łatwo może nabawić się dziecko, a które równie szybko można wyeliminować.

Czkawka u noworodka - czy jest się czym martwić?

Czkawka nie jest nową reakcją dla noworodka, zna ją bowiem bardzo dobrze z życia płodowego. Pojawiła się pod koniec trzeciego trymestru ciąży, gdy zachłannie połykał wody płodowe lub podejmował pierwsze intensywne próby nauki oddychania.

Jak pomóc dziecku kontrolować negatywne emocje?

Przeżywanie emocji całym sobą, to jedna z cech, której my dorośli często zazdrościmy dzieciom. Dzięki tej umiejętności ich świat przepełniony jest intensywnymi uczuciami i mogą w pełni cieszyć się z każdej chwili.

27.02.19

Skala Brazeltona - czym jest skala oceny zachowania noworodka?

Każdy noworodek przychodzący na świat poddawany jest licznym badaniom, mającym na celu określenie jego stanu fizycznego. Sprawdza się m.in czynności serca, oddechowe, zabarwienie skóry, napięcie mięśni i reakcje na odruchy

20.02.19

Odruchy bezwarunkowe u noworodka

Reakcjami obronnymi, za pomocą których maluszek wyraża swoje reakcje na nowe bodźce są odruchy bezwarunkowe, zwane też odruchami pierwotnymi. Badanie ich jest jednym z podstawowych badań, jakie wykonuje lekarz zaraz po narodzinach.

Pages