BLOG MUSTELA

29.12.17

O jakich witaminach i minerałach powinnaś pamiętać planując ciąże?

Planowanie ciąży wiąże się z przygotowaniami, które najlepiej poczynić nawet na rok przed rozpoczęciem starań o dziecko. Poza zmianą trybu życia ważne są także witaminy i minerały niezbędne dla prawidłowego rozwoju maluszka. O czym powinnaś pamiętać?

Jak karmić noworodka?

Jak często karmić noworodka? Jak przystawiać dziecko do karmienia? Jaką pozycję przyjąć? To pytania, które nurtują młode mamy zaraz po porodzie. Choć każdy maluszek jest inny i wypracowanie własnego systemu w tej kwestii zajmie trochę czasu, istnieje kilka ogólnych zasad, z którymi warto się zapoznać – z pewnością ułatwią one podjęcie pierwszych prób karmienia.

Jak ubierać dziecko do przedszkola?

Wygodnie i adekwatnie do pogody – to wie każdy rodzic. Czy jednak ta wiedza wystarczy? Jak ubrać maluszka do przedszkola, aby mieć pewność, że będzie czuł się komfortowo i nie zmarznie podczas spaceru?

Święta z dziećmi - jak się do nich przygotować?

Boże Narodzenie to dla najmłodszych czas wyjątkowy. Dorośli często o tym zapominają, skupieni na porządkach, zakupach, planowaniu świątecznej kolacji i poszukiwaniu idealnych prezentów dla bliskich. Na szczęście dzięki dzieciom mamy okazję przypomnieć sobie, czym jest magia świąt.

Jak walczyć z kolką niemowlęcą?

Przyczyny wystąpienia kolki jelitowej u niemowlaka nie są do końca znane. Nie istnieje też lekarstwo, które szybko i skutecznie wyeliminowałoby tę przykrą dolegliwość. Czy to oznacza, że jesteśmy wobec niej bezradni? Jak złagodzić ataki kolki i ulżyć naszemu maleństwu?

Pages