#Wskazówki dla rodziców

Avocado Perseose® - naturalny składnik aktywny w produktach marki Mustela

desktop_art_avocado_3
Każdy z nas rodzi się z kapitałem komórek macierzystych o ogromnych zdolnościach regeneracyjnych. To właśnie one przez całe życie będą zapewniać odnowę i równowagę skórze. Dlatego tak ważne jest, aby już od pierwszych dni życia dziecka, dbać o te cenne zasoby. Skóra dziecka powinna być pielęgnowana za pomocą sprawdzonych i klinicznie przebadanych produktów. Na bazie nowatorskich badań Laboratoires Expanscience, marka Mustela przekuła wiedzę pozyskaną na temat dojrzewania naskórka od momentu narodzin do 2 lat, by znaleźć unikalny składnik - Avocado Perseose®, mający niebagatelne znaczenie dla nawilżenia i właściwej pielęgnacji skóry maluszków. 

Różnice między skórą dziecka a skórą dorosłego


Badania Laboratoires Expanscience wykazały, że skóra niemowlęcia nie stanowi pełnowartościowej bariery ochronnej - rozwija się intensywnie przez pierwsze dwa lata życia. Tuż po narodzinach naskórek jest niedojrzały i osiąga pierwszy stopień dojrzałości dopiero w 2. roku życia, dlatego tak istotne jest codzienne nawilżanie ciała maluszka. Dodatkowo, w okresie dojrzewania naskórka, mechanizmy nawilżania są zaburzone, a zasoby komórek macierzystych przy narodzinach znacznie zmniejszają się pod wpływem agresji czynników zewnętrznych.

 

Avocado Perseose® - czym jest i jakie jest jego działanie?


Avocado Perseose® to unikalny dwucukier (mannoheptuloza i perseitol) z miąższu awokado Fuerte pozyskiwanego z ekologicznych plantacji w Peru i RPA. Ta unikalna i opatentowana substancja aktywna, należąca do nowej generacji czynnych składników pochodzenia naturalnego, stanowi zaledwie 1% owocu! Jest jednocześnie ukierunkowana na skuteczność i maksymalną tolerancję, działając w idealnej harmonii ze skórą dziecka od 1. dnia życia.


Wzmacnia barierę skórną, utrzymuje poziom nawilżenia i chroni zasoby komórek macierzystych skóry, czyli wpływa na warstwy naskórka od rogowej po podstawną.


Avocado Perseose® wspomaga spójność powierzchni skóry, oddziałuje na zatrzymywanie się wody w naskórku, a także znacznie podwyższa ilość kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za nawilżenie skóry, dzięki czemu przyczynia się do zachowania integralności oraz równowagi bariery skórnej.

 

Odpowiedzialny łańcuch dostaw i ekstrakcja


Avocado Perseose® jest produktem uzyskiwanym podczas kontrolowanego procesu farmaceutycznego, który jest przeprowadzany zgodnie z naszymi wytycznymi dotyczącymi odpowiedzialności biznesu.


Proces ekstrakcji zaczyna się selekcją. Wyselekcjonowane awokado z organicznych i certyfikowanych upraw w Reru i RPA są krojone i suszone, następnie są wyciskane, dzięki czemu zostaje otrzymany olej i makuchy - mieszanka cukrów i białek. Kolejnym etapem jest wybiórcze pozyskanie cukrów z poszanowaniem środowiska i ludzi. Ostatnią fazą jest oczyszczanie i stężanie za pomocą specjalnych systemów filtracyjnych i stabilizacja aktywnego składnika za pomocą liofilizacji. W efekcie tego procesu powstaje Avocado Perseose®.

 

Wprowadzenie Avocado Perseose® do produktów marki Mustela


Wyniki przeprowadzonych przed kilkoma laty przez Laboratoires Expanscience badań przyniosły ekscytujące odkrycia dotyczące budowy skóry noworodka i oddziaływania Avocado Perseose® na barierę skórną. Zdobyta wiedza doprowadziła do dokonania pełnego przeglądu produktów do pielęgnacji skóry produktów Mustela i zmiany receptury gam kosmetyków dedykowanych maluszkom, kobietom w ciąży i mamom. Celem udoskonalenia składu było przede wszystkim wprowadzenie tego niezwykle rzadkiego i cennego składnika aktywnego przy zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa i naturalności. Ponadto, zapewnienie wysokiej jakości produktów dla przyjemności stosowania ich, a także utrzymanie przyjętej strategii odpowiedzialności społecznej i środowiskowej. Wszystko to, po to, aby skuteczność łączyła się z gwarancją najwyższej jakości oraz satysfakcji z używania kosmetyków Mustela.