#Wskazówki dla rodziców

Avocado Perseose® - unikalny składnik pielęgnujący skórę maluszków

desktop_art_avocado_perseose_1artykuł_naturalny_składnik
Poznajcie historię niezwykle rzadkiego, naturalnego składnika, Avocado Perseose® opartą na wieloletnich badaniach, które doprowadziły naukowców Mustela z Laboratories Expanscience do stóp peruwiańskich Andów. To tam dokonali oni ważnego odkrycia - natura, tak jak skóra dziecka, kryje w sobie niewyobrażalne pokłady witalności. Sprawdźcie, jakie ma to znaczenie dla codziennej pielęgnacji maluszków.

Niezwykłe fakty na temat skóry niemowląt


Wszystko zaczęło się ponad 15 lat temu, kiedy naukowcy Mustela z Laboratories Expanscience rozpoczęli bezprecedensowy program badawczy w celu zbadania struktury skóry niemowląt. Ich praca pokazała, że skóra dziecka, tak dla nas doskonała, jest w rzeczywistości bardzo delikatna. Jej zewnętrzna bariera ochronna nie jest jeszcze w pełni ukształtowana po narodzinach i osiągnie swój pierwszy etap dojrzałości dopiero w wieku około 2 lat. Powinna być więc odżywiana i wzmacniana od chwili narodzin. W jej wnętrzu istnieje bowiem cenne bogactwo unikalnych komórek, które przez całe życie będą zapewniać odnowę i równowagę skóry. Osiąga ono najwyższy poziom tuż po narodzinach aż do drugiego roku życia. W okresie rozwoju bariery ochronnej, skóra jest niezwykle podatna na uszkodzenia. Te dwa odkrycia zmusiły nas do poszukiwań substancji aktywnej, która najlepiej ochroni i zapewni prawidłowy rozwój skóry dziecka.

 

Wsparcie z natury - Avocado Perseose®Najwspanialsze okazało się to, że rozwiązanie leżało w naturze. Świat roślin dostarczył nam odpowiedzi. Podróżowaliśmy po całym świecie wybierając i badając najbardziej zróżnicowane gatunki botaniczne. W końcu w Peru, w dolinach Andów znaleźliśmy rzadki składnik aktywny - Avocado Perseose®. Unikalny dwucukier (mannoheptuloza i perseitol) skoncentrowany w samym sercu owocu awokado Fuerte, które naturalnie występuje w tym dziewiczym środowisku. W jednym owocu z organicznej plantacji awokado Fuerte znajduje się zaledwie ok 1% tego cennego składnika!

 

Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność


Wypracowaliśmy i nadal rozwijamy trwałe oraz pełne szacunku podejście dla tradycyjnych gospodarstw, rozwoju ich społeczności i ochrony ich środowiska naturalnego. Dzięki tej metodzie produkcji możemy dokonywać ekstrakcji czystego składnika aktywnego najwyższej jakości, bo najbezpieczniejsze składniki dla skóry dziecka pochodzą z naturalnych źródeł, czyli z ekologicznych i certyfikowanych upraw. Zrozumieliśmy, że dodanie Avocado Perseose® do naszych kosmetyków jest niezbędne. Dlatego też nasi naukowcy przeprowadzili liczne zaawansowane badania i testy kliniczne z których wynika, że Avocado Perseose® działa w doskonałej harmonii ze skórą od 1. dnia życia, wspomaga rozwój funkcji naskórka i zachowuje niesamowite bogactwo komórek.

 

Avocado Perseose® w produktach marki Mustela

 

Avocado Perseose® dało początek nowej generacji produktów Mustela Bébé i stało się nową wartością dla bariery skórnej niemowląt. Dla nas stało się jasne, że zachowując najwyższy szacunek do ciała oraz chroniąc zasoby naturalne, sprostamy jednemu i temu samemu wyzwaniu - chronić teraz i na przyszłość naturalne bogactwo skóry dzieci.