Podaruj mi ochronę planety

Mustela gwarantuje

Ponieważ opieka nad dziećmi również oznacza ochronę ich środowiska życia, Mustela® dąży do zminimalizowania wpływu swoich produktów na ludzi i ich środowisko.

section-tabs-image-1.png
section-tabs-image-2.png
section-tabs-image-3.png
100%

odpowiedzialnych łańcuchów dostaw

Nasze odpowiedzialne łańcuchy dostaw dążą do kontrolowania identyfikalności naszych roślinnych składników aktywnych w jak najskuteczniejszy sposób, we współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w tym sektroze (rolnicy, władze lokalne, agronomowie, itp.) od uprawy lub zbioru do ich przetwarzania i włączania do naszych produktów. Nasze podejście kontrolowane jest przez UEBT (2) (Unia na rzecz etycznego biobiznesu), która ocenia praktyki pozyskiwania naszych roślinnych składników pod kątem etycznym.

(1) Expanscience wdrożył swoją politykę CSR w 100% łańcuchów dostaw roślin poświęconych składnikom kosmetycznym (więcej informacji na Expanscience.com/commitments

(2) Expanscience członek UEBT


 

100%

produktów przyjaznych środowisku

  • • 100% butelek i kartoników Mustela® jest odpowiednich do ponownego przetworzenia (3)
    • 100% naszych formuł myjących jest biodegradowalnych (zgodnie z metodą OECD 302B)
    • Lekkie opakowania, które zawierają tylko odpowiednią ilość materiału: redukcja 120 ton plastiku na naszych butelkach oraz 65 ton kartonu na całym asortymencie Mustela® od 2010 r.
    • 100%  kartoników jest tworzonych z materiału pozyskiwanego z lasów uprawianych w sposób zrównoważony
    • 100% treści na kartonikach produktów Mustela® niemowlę-dziecko drukowanych jest z użyciem tuszów roślinnych

(3) Zgodnie z francuskimi kryteriami dotyczącymi recyklingu

 

100%

energii ze źródeł odnawialnych

• Zakład produkcyjny zlokalizowany w Eprenon, we Francji posiadający certyfikat ISO 14001
• jest częścią ciągłych starań dążących do zminimalizowania zużycia energii (-23% dla energii elekrtycznej, -30% dla gazu i -33% dla wody) (4)
• od 2018 roku kupuje 100% energii elektrycznej z odnawialnych źródeł (wiatr, woda, itp.)

(4) Wynik na rok 2017 dla 100 wyprodukowanych jednostek w porównaniu do roku 2010

 

Naturalne receptury

Mustela w swoich formułach daje pierwszeństwo składnikom pochodzenia naturalnego i minimalizuje ich wpływ na środowisko. 100% formuł myjących jest biodegradowalnych.

Opakowania przyjazne środowisku

Produkty Mustela® zostały zaprojektowane z poszanowaniem środowiska. 100% naszych butelek jest odpowiednich do ponownego przetworzenia, wszystkie materiały kartonowe pozyskiwane są z lasów uprawianych w sposób zrównoważony, a treści na kartonikach produktów Mustela® niemowlę-dziecko  są drukowane z użyciem tuszów roślinnych.

Odpowiedzialne łańcuchy dostaw

Mustela stosuje zrównoważone i etycznie pozyskiwane składniki aktywne z całego świata. Jesteśmy dumni ze współpracy z dostawcami, którzy szanują środowisko, bioróżnorodność oraz lokalne społeczności, aby pozyskać nasz  głowny składnik aktywny  - Avocado Perseose.

Certyfikat B Corp

Mustela posiada certyfikat B-corp - pionierski i wymagający międzynarodowy certyfikat przyznawany markom o potrójnych osiągnięciach: gospodarczych, społecznych i środowiskowych, które działają z pozytywnym wpływem na społeczeństwo i środowisko.

small image natural formulas small image natural formulas
recycle recycle
planet planet
b-corp certified small image b-corp certified small image

Mustela stosuje składniki ze zrównoważonych upraw