Podaruj mi naturalność

Mustela gwarantuje

Mustela angażuje się w zdrowie skóry od dnia narodzin* oraz wybiera bezpieczne i skuteczne składniki, z naciskiem na te pochodzenia naturalnego.                                                                   

*Włączając wcześniaki poza oddziałami neonatologii

section-tabs-image-1.png
section-tabs-image-2.png
section-tabs-image-3.png
95%

Składniki pochodzienia naturalnego

Mustela daje pierwszeństwo składnikom pochodzenia naturalnego, średnio 95% składników w produktach dla niemowląt i dzieci jest naturalnych, 98% w produktach dla skóry bardzo wrażliwej oraz do przewijania. Pozostałe % to składniki nadające odpowiednią konsystencję, stabilizatory i substancje konserwujące, o gwarantowanej wysokiej tolerancji oraz nie mające bezpiecznego i skutecznego naturalnego odpowiednika.

Bezpieczne

Polityka bezpiecznych składników

Mustela wyklucza "czerwoną" listę składników, poza wymogami regulacyjnymi, stosując 0% parabenów, ftalanów, fenoksyetanolu, laurylosiarczanu amonu, laurylosiarczanu sodu, MIT/MCIT (metyloizotiazolinonu,  metylochloroizotiazolinonu), cyklotetrasiloksanu, p-fenylodiaminy i związków pokrewnych, BHA, benzofenonu, metoksycynamonianu etyloheksylu, EDTA, triklosanu, alkoholu (etanol), olejków eterycznych.

Skuteczne

Przebadanie dermatologicznie

Aby zminimalizować ryzyko reakcji alergicznych, Mustela przeprowadza ponad 450 procedur i testów na każdy produkt przed wprowadzeniem na rynek, w celu zapewnienia jego jakości, bezpieczeństwa i skuteczności: Mustela przeprowadza testy in vitro na modelach skóry dziecka o różnym wieku (opatentowany na całym świecie model skóry Stelaskin®) aby potwierdzić tolerancję swoich formuł przed testowaniem ich w rzeczywistych warunkach stosowania  u niemowląt poniżej 1 miesiąca życia i dzieci.

(1) Opracowane w celu zminimalizowania ryzyka reakcji alergicznych

Wiele korzyści płynących z
Avocado Perseose®

Avocado Perseose, obecny we wszystkich produktach gamy dedykowanej skórze normalnej, to opatentowany, biomimetyczny naturalny składnik aktywny, który nawilża i pomaga w rozwoju delikatnej i niedojrzałej bariery skórnej dziecka.

Bogactwo Wosku pszczelego

Wosk pszczeli, obecny we wszystkich produktach Cold Cream w gamie dedykowanej skórze suchej,  głęboko odżywia skóre oraz chroni jej warstwę hydrolipidową.

Schizandra (Cytryniec chiński)

Schizandra, obecna we wszystkich produktach gamy dedykowanej skórze bardzo wrażliwej, to opatentowany naturalny składnik, który łagodzi zaczerwienienia i uczucie dyskomfortu skóry bardzo wrażliwej.

Destylat oleju słonecznikowego

Destylat oleju słonecznikowego, obecny we wszystkich produktach gamy Stelatopia, to opatentowany naturalny składnik aktywny, który koi oraz odbudowuje warstwę lipidową naskórka.

small image avocado small image avocado
small image beewax small image beewax
small image shizandra small image shizandra
small image sunflower small image sunflower

Etyczne i zrównoważone podejście

Odkryj typ skóry Twojego dziecka

Odkryj także