Certyfikat B-Corp

Mustela jest dumna z bycia częścią społeczności B Corp od maja 2018 roku i jest pierwszą francuską marką dermokosmetyków, która uzyskała certyfikat B Corp.

B Corp to pionierska i wymagająca międzynarodowa odznaka przyznawana markom, które wykazują trójstronną wydajność ekonomiczną, społeczną i środowiskową w ramach okresowej oceny i rozwijają swoją działalność z pozytywnym wpływem na społeczeństwo i środowisko.

B Corp to także społeczność ponad 2000 firm na całym świecie, które mają tę samą humanistyczną wizję gospodarki i integrują ogólny interes z sercem swojego modelu ekonomicznego, łącząc w ten sposób wyniki gospodarcze z wymogami społecznymi i środowiskowymi.

Dzięki B Corp Mustela wzmacnia 4 filary zaangażowania:

• Gwarancja naturalności i bezpieczeństwa produktów, które obecnie zawierają średnio 95% składników naturalnego pochodzenia i wykluczają składniki wątpliwe .
 
• Szacunek dla środowiska dzięki produktom w 100% eko-design i 100% odpowiedzialnym łańcuchom dostaw składników roślinnych.
 
• Inwestycje w badania dermatologiczne od ponad 60 lat, w celu lepszego zaspokojenia potrzeb najbardziej wrażliwej skóry kobiet w ciąży i dzieci od dnia narodzin.
 
• Bliskość i wsparcie dla młodych rodziców, aby wspierać prawidłowy rozwój dziecka i relacji z rodzicami.

B Corp zapewnia i wzmacnia 60 lat zaangażowania Musteli na rzecz zdrowia i dobrego samopoczucia młodych rodziców i pracowników służby zdrowia.

Wyślij