#Skóra skłonna do atopii

Zaburzenia snu u dzieci z atopowym zapaleniem skóry

advice sommeil slider
Częste pobudki w nocy, płacz, wychodzenie z łóżeczka i chęć drapania się doprowadzająca do uszkodzenia naskórka - jeśli te objawy nie są Ci obce, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i poznaj innowację w gamie Stelatopia – Kojącą piżamkę dla skóry skłonnej do atopii.

Atopowe zapalenie skóry występuje 2-3 razy częściej u dzieci niż u dorosłych, a najcięższa postać występuje od dnia narodzin do 2 roku życia. Choroba ta przebiega z fazami zaostrzenia i remisji. W fazie ostrej, oprócz skrajnej suchości charakterystycznej dla AZS, pojawiają się stany zapalne w postaci czerwonych krostek oraz uporczywy świąd, który nie pozwala zasnąć dzieciom i doprowadza do częstych pobudek nocnych. To powoduje negatywny wpływ na jakość życia dziecka i rodziny. Nie tylko maluchy są rozdrażnione i mają problemy z koncentracją, ale także cała rodzinna po nieprzespanej nocy jest zmęczona i nerwowa. Stosujesz emolienty do kąpieli i pielęgnacji, a mimo tego Twojego maluszka budzi w nocy silny świąd? Wypróbuj jako pielęgnację uzupełniającą Kojącą piżamkę do skóry skłonnej do atopii.

Kojąca piżamka do skóry skłonnej do atopii

Pierwsza kojąca piżamka do skóry skłonnej do atopii Jest to innowacyjny produkt składający się ze 100% bawełny zalecanej przez dermatologów i alergologów. Tkanina została zaprojektowana specjalnie dla skóry skłonnej do atopii i otrzymała europejski certyfikat Oeko-tex standard100, nakładający ścisłe kontrole w celu zapewnienia bezpieczeństwa skóry poprzez zakaz stosowania szkodliwych składników aktywnych. Na włóknach bawełnianych piżamki zamocowane zostały specjalne kapsułki z kojącymi składnikami aktywnymi - destylatem oleju słonecznikowego, olejem z awokado, ceramidami, skwalanem oraz witaminą E, które uwalniane są pod wpływem ruchu dziecka. W taki sposób składniki aktywne dostarczane są do skóry w sposób ciągły i przedłużają działanie emitentów zastosowanych przed założeniem piżamki.

Skuteczność piżamki został sprawdzona w połączeniu z emolientami różnych firm, dlatego jeśli znalazłaś emolient, który jest dobrze tolerowany przez skórę dziecka, nie musisz go zmieniać. Wszystkie szwy w piżamce są zewnętrzne, co ogranicza zadrapania i zapewnia bezpośredni kontakt tkaniny ze skórą.

Dane techniczne piżamki

Piżamka jest dostępna w dwóch rozmiarach: 6-12 miesięcy oraz 12-24 miesiące. Podwijane rękawki i nogawki pozwalają dowolnie regulować długość w zależności od wzrostu dziecka. Można ją prać w pralce w temperaturze 30°C a maksymalna temperatura prasowania nie powinna przekraczać 110°C. Skuteczność potwierdzona klinicznie. Redukuje świąd 81%* Poprawia jakość snu już po 7 dniach stosowania** Codzienne zakładanie dziecku piżamki do snu znacząco poprawia jakość życia całej rodziny. Dzieci szybciej zasypiają i dużo rzadziej budzą się w nocy. Przestają czuć uciążliwy świąd, dzięki czemu stają się spokojniejsze i weselsze. Już po 7 dniach można zauważyć diametralną poprawę kondycji ich skóry, staje się ona delikatniejsza i gładsza. Rany, które nie są już rozdrapywane, dużo szybciej się goją.

Jak pomóc dziecku z atopowym zapaleniem skóry?

Piżamka atopowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich maluszków, którym uciążliwy świąd przeszkadza w spokojnym śnie. Jest dużo wygodniejsza od metody mokrych opatrunków, która jest czasochłonna i wymaga większego zaangażowania i akceptacji dziecka. Założenie piżamki zajmuje tylko chwilę i jest całkowicie bezbolesne.

* Badanie kliniczne (ocena prowadzącego badanie) prowadzone na grupie 66 niemowląt i dzieci o skórze skłonnej do atopii przez okres 28 dni. ** Badanie konsumenckie prowadzone na grupie 22 niemowląt i dzieci w okresie 7 dni, we współpracy z francuskim Eczema Association.