#Rodzaje skóry dziecka

Typy skóry – skóra bardzo wrażliwa

#Rodzaje skóry dziecka
Typy skóry – skóra bardzo wrażliwa
Pielęgnacja skóry bardzo wrażliwej
Delikatna skóra maluszka jest szczególnie podatna na zmianę temperatury, a także czynniki atmosferyczne takie jak wiatr czy mróz. Efektem podrażnienia może być zaczerwienienie, skłonność do pajączków czy nieprzyjemne uczucie ściągnięcia.

Skóra bardzo wrażliwa wymaga szczególnej dbałości w doborze kosmetyków i pielęgnacji. W tym przypadku warto sięgnąć po produkty Mustela z serii przeznaczonej do skóry bardzo wrażliwej, które zapewnią bezpieczeństwo, ochronę i ukojenie dla skóry każdego dziecka.

Diagnostyka skóry

Warto pamiętać, że skóra dziecka różni się od tej u osób dorosłych – jest ona szczególnie wrażliwa i podatna na czynniki zewnętrzne, zwłaszcza do drugiego roku życia malca. Nie w pełni rozwinięta bariera ochronna skóry powoduje, że konieczne jest jej dodatkowe zabezpieczenie odpowiednimi produktami. Aby mieć pewność, jaki rodzaj skóry ma dziecko, warto wykonać krótki test: https://www.mustela.pl/diagnostyka-skory.

Charakterystyka

Skóra bardzo wrażliwa  podatna jest na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak między innymi promienie  słoneczne, wiatr czy  mróz. Negatywny wpływ na kondycję cery może mieć także pot, syntetyczne ubranka, czy twarda  woda. Zaczerwienieniu może ulegać nie tylko buzia, lecz także szyja, dłonie czy nogi malucha. Takim zmianom często towarzyszy także świąd, uczucie pieczenia, mrowienia czy ściągnięcia.

Czym się różni skóra wrażliwa od suchej czy atopowej?

Atopowe zapalenie skóry to poważne schorzenie, w przypadku którego nie wystarczy sama pielęgnacja i dobór właściwych kosmetyków. Wymaga ona wdrożenia specjalistycznego leczenia dermatologicznego i kontroli alergologa  oraz pediatry.

Skóra sucha nie reaguje na czynniki zewnętrzne tak intensywnie jak skóra bardzo wrażliwa. W jej przypadku kluczowe jest silne nawilżenie, a także natłuszczenie. Warto zwrócić uwagę, by produkty, którymi pielęgnuje się suchą skórę, miały w składzie jak najwięcej składników o działaniu odżywczym i nawilżającym.

Pielęgnacja
Do pielęgnacji skóry bardzo wrażliwej u dziecka warto zastosować przeznaczone do tego typu cery kosmetyki. Zawarte w nich składniki odżywcze powinny być delikatne, nieuczulające,  o działaniu  łagodzącym. Wyeliminowanie swędzenia czy pieczenia za pomocą specjalnych kosmetyków poprawi samopoczucie malucha. Będzie to możliwe dzięki produktom z serii do  skóry bardzo wrażliwej Mustela.

Schizandra – aktywny składnik w produktach Mustela

W kosmetykach marki Mustela został  użyty wyjątkowy składnik aktywny, który zastosowano z myślą o delikatnej i wrażliwej skórze dzieci. Są to rosnące na krzewie jagody schizandry, które zbiera się ręcznie i suszy w słońcu. Następnie lokalni rolnicy kruszą owoce oraz przygotowują do dalszej obróbki poprzez proces hydrolizy enzymatycznej.

Ekstrakt z suszonych jagód schizandry działa kojąco na wrażliwą i reaktywną skórę każdego dziecka. Produkty z jego dodatkiem zmniejszają zaczerwienienia oraz wspomagają regenerację podrażnień, dodatkowo dając efekt drugiej skóry.