#Oczyszczanie i kąpiel

Pielęgnacja skóry Twojej i maluszka w czasie pandemii koronawirusa

#Oczyszczanie i kąpiel
Pielęgnacja skóry Twojej i maluszka w czasie pandemii koronawirusa
desktop_art_covid 19
Obecna sytuacja z pewnością nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej trudną jest dla maluszka i jego rodziców. Ilość ograniczeń i nakazów, które mają na celu zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa wpływa na funkcjonowanie całego społeczeństwa. Wiosna, która powinna być czasem pozwalającym na coraz dłuższe spacery z pociechą w parku czy pierwsze wizyty na placu zabaw, jest czasem izolacji społecznej, zmuszającej do pozostania w domach, a także zwiększonej troski o higienę osobistą. Jak skutecznie zadbać o czystość dłoni oraz nawilżenie skóry, w tym trudnym czasie?

Pięć zasad

Specjaliści, a za nimi rządzący, nieustannie przypominają o podstawowych pięciu zasadach, które pomagają zapobiegać przenoszeniu koronawirusa. Do wskazań tych zalicza się:

  • częste mycie rąk,
  • zasłanianie się podczas kaszlu i kichania,
  • nie dotykanie oczu, nosa, ust,
  • zachowanie bezpiecznej odległości 2 metrów od innych osób,
  • pozostanie w domu.

Warto w szczególności wziąć sobie do serca ostatni punkt z listy zaleceń.


Mycie rąk to podstawa

Bardzo istotną zasadą spośród powyżej wymienionych jest dokładne i częste mycie rąk. Dłonie powinny być czyszczone regularnie przez 20 sekund mydłem i wodą lub środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu, zwłaszcza po powrocie do domu. Obecna sytuacja jest świetną okazją do nauczenia pociechy starannej troski o higienę osobistą, zwłaszcza - tę podstawową. Według badań, na brudnych dłoniach przenosimy 80% infekcji. Czyste ręce może nie uchronią nas przed wszystkimi chorobami, wirusami i zarazkami na świecie, ale na pewno pomogą nam uniknąć rozprzestrzeniania ich.


Przesuszanie skóry dłoni

Częste mycie, a także dezynfekcja dłoni - szczególnie środkami na bazie alkoholu, mogą prowadzić do podrażnienia i przesuszenia skóry rąk. Jak temu zapobiegać?

Nadmierne złuszczanie naskórka, któremu czasem towarzyszy uczucie pękającej skóry na dłoniach, wynika ze stosowania silnie odtłuszczających mydeł oraz mycia rąk w zbyt gorącej wodzie - wypłukuje ze skóry tłuszcze wchodzące w skład naturalnego płaszcza ochronnego. Aby zapobiegać przesuszaniu naskórka warto do oczyszczania dłoni używać delikatnych, a zarazem skutecznych produktów. Stosowane w codziennej pielęgnacji maluszka kosmetyki Mustela, świetnie sprawdzą się w roli substytutu mydła.


Mustela na ratunek przesuszonym dłoniom

Delikatny żel do mycia zawiera Avocado Perseose®. Jest to opatentowany składnik aktywny pochodzenia naturalnego, który wzmacnia barierę hydrolipidową skóry, utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i chroni bogactwo komórek macierzystych naskórka podczas każdego użycia. Skutecznie oczyszcza, jednocześnie działając łagodząco.

Łagodzący żel do mycia to rozwiązanie dla skóry bardzo wrażliwej. Niweluje delikatne zaczerwienienia, uczucie mrowienia i napięcia naskórka. Skutecznie i delikatnie myje, a także wzmacnia skórę.

Odżywczy żel do mycia z Cold Cream o gęstej i kremowej konsystencji to sposób na łagodne oczyszczenie suchej skóry. Odżywia i kompensuje wysuszające działanie wody, a także łatwo się spłukuje.

Nowy Olejek myjący STELATOPIA® idealnie sprawdza się w codziennej pielęgnacji skóry skłonnej do atopii. Nie tylko delikatnie oczyszcza, ale także uzupełnia barierę skórną pozostawiając na niej film ochronny. Łagodzi uczucie dyskomfortu, napięcia i świądu, pozostawiając skórę miękką i elastyczną.

Nasze żele i olejek myjący są wyposażone w wygodne pompki, co jest dużym udogodnieniem w korzystaniu zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. 

Delikatne mydło z Cold Cream to z kolei najlepsze rozwiązanie dla zwolenników mydła w tradycyjnej postaci, czyli w kostce. Natłuszcza, odżywia i niweluje wysuszające działanie twardej wody, skutecznie myjąc skórę suchą. Z pewnością, idealnie sprawdzi się w codziennym i częstym oczyszczaniu rąk, które jest nie tylko skuteczne, ale także delikatne.


Dodatkowe wsparcie dla naskórka

Co zrobić, kiedy skóra naszych rąk jest mocno wysuszona i potrzebuje natychmiastowego wsparcia? Najlepiej w codziennej pielęgnacji sięgnąć po Hydra Bébé® mleczko do ciała, które natychmiastowo i długotrwale nawilża. Dzięki składnikowi Avocado Perseose®, wzmacnia barierę skórną, nadaje jedwabistości i miękkości przesuszonym dłoniom oraz chroni bogactwo komórkowe naskórka. Płynna i lekka konsystencja sprawia, że mleczko szybko się wchłania i koi, będąc pielęgnacyjnym strzałem w dziesiątkę dla skóry rąk całej rodziny.