#Wskazówki dla rodziców

Pielęgnacja skóry całej rodziny

Pielęgnacja skóry całej rodziny - blog Mustela
Pielęgnacja skóry jest niezwykle ważna zarówno w życiu maluszka, jak i jego rodziców. Używanie odpowiednich kosmetyków nawilża ciało i wzmacnia barierę chroniącą przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Wielu rodziców, poświęcając czas dziecku, zapomina o potrzebach odżywienia własnej skóry. Należy jednak mieć na uwadze, że pociechy uczą się poprzez naśladowanie. Obserwując opiekunów, maluch może zrozumieć, jak istotna jest troska o jego własne ciałko.

Pielęgnacja już od 1. dnia życia

Poszukując odpowiednich kosmetyków dla maluszka, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na ich skład. Warto stawiać na produkty bogate w naturalne ekstrakty, które nie podrażniają nawet bardzo delikatnej skóry oraz skutecznie ją odżywiają. Balsamy, olejki czy szampony tworzone z myślą o dzieciach nie powinny zawierać m.in. uczulających parabenów, formaldehydu podrażniającego drogi oddechowe oraz oczy, czy szkodliwego alkoholu, który wysusza ciało i sprawia, że staje się ono szorstkie.

Kosmetyki z naturalnym, przejrzystym składem pozwalają rodzicom na odpowiednią pielęgnację dziecka już od 1. dnia jego życia. Dzięki temu opiekunowie nie muszą borykać się z problemami takimi jak zaczerwienienia, wysypka czy swędzenie. Jest to szczególnie ważne, gdy maluch cierpi na atopowe zapalenie skóry. Często powoduje ono u najmłodszych podrażnienia, dyskomfort, a także problemy ze snem. Stosowanie w tym przypadku niewłaściwych kosmetyków prowadzi do pogłębiania schorzenia.

Zachęcamy do zapoznania się naszą ofertą naturalnych kosmetyków dla niemowląt i dzieci!

Produkty stworzone z myślą o całej rodzinie

Dziś na rynku pojawia się coraz więcej kosmetyków, których mogą używać nie tylko dzieci, lecz także ich rodzice. Nie trzeba już robić osobnych zakupów drogeryjnych, co pozwala znacznie zaoszczędzić cenny czas i pieniądze. Krem doskonale nawilżający buzię pociechy będzie odpowiedni również dla skóry mamy, a balsam stosowany po kąpieli odżywi ciało niemowlęcia oraz jego rodziców. Dzięki temu, że produkty dla dzieci są delikatne, nie powinny wywoływać podrażnień również u dorosłych.

Dobrym przykładem kosmetyków dostosowanych do potrzeb skóry osób w różnym wieku są produkty z linii Hydra Bébé®, których głównym składnikiem jest głęboko nawilżające i odżywcze awokado. Używanie tych samych produktów okaże się pomocne, jeżeli rodzice oraz ich pociecha zmagają się z atopowym zapaleniem skóry. Balsamy, kremy emolientowe czy szampony wchodzące w skład linii Steleotopia® marki Mustela skutecznie łagodzą podrażnienia i zmniejszą uczucie swędzenia.

Dobre nawyki pielęgnacyjne

Wspólna pielęgnacja skóry całej rodziny pomaga w wyrabianiu u maluszka dobrych nawyków związanych z higieną. Używanie kremu czy balsamu nie musi być jedynie codzienną rutyną. Troska o odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie ciała staje się doskonałą okazją do spędzenia razem czasu i uświadamiania dziecku, dlaczego wato troszczyć się o stan swojej skóry. Dzięki temu, gdy pociecha dorośnie, będzie wiedziała, jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja.

Poznaj ofertę naturalnych kosmetyków dla młodych i przyszłych mam!