#Ochrona przeciwsłoneczna

Krem przeciwsłoneczny – świadoma ochrona przeciwsłoneczna przez cały rok

Krem przeciwsłoneczny jak używać desktop

Krem przeciwsłoneczny nie tylko latem świadoma ochrona skóry przez cały rok

Stosowanie preparatów z filtrem SPF o niskiej wartości nie zabezpiecza właściwie skóry dziecka ani osoby dorosłej. Co więcej, przekonanie, że kremy te należy nakładać wyłącznie latem to mit, który czas obalić raz na zawsze. Maksymalną ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB można zapewnić sobie oraz dziecku wyłącznie wtedy, gdy kremy z SPF 50 / SPF 50+ wprowadzi się na stałe do codziennej pielęgnacji skóry.

Jak nakładać krem z filtrem i w jakich ilościach, aby rzeczywiście chronił on skórę?

Stosowanie kosmetyków to forma profilaktyki, a przy tym wygodny sposób nawilżania skóry i zapobiegania jej przesuszeniu. Ważne, aby krem z odpowiednią do potrzeb skóry wartością SPF został użyty wszędzie tam, gdzie skóra eksponowana jest na słońce. W przypadku dziecka dodatkową uwagę należy zwrócić na ochronę skóry głowy. Nakrycie głowy powinno być obligatoryjnym elementem wyjściowego ubioru, a nosek i uszy zabezpieczone filtrem UV. Po wyborze odpowiedniego kremu, należy pamiętać o jego właściwym stosowaniu. Zalecana ilość kremu na jedno nałożenie to około 2 mg/cm2 skóry. Przyjmując tę wartość, okazuje się, że na twarz potrzeba 1,25 g, czyli ok. 1/4 łyżeczki do herbaty. Jednak w przypadku twarzy damskiej (mniejszej niż męskiej) wystarczy 0,7-0,8 g, zaś 1,25 g to ilość już na twarz oraz szyję. Krem należy nakładać co 2 godziny, a także po każdym wypłukaniu skóry, np. po kąpieli w morzu lub basenie.

Obalamy mity, czyli jakich błędów nie popełniać stosując krem z filtrem?

Natężenie szkodliwego promieniowania ultrafioletowego, docierającego do skóry wraz ze światłem słonecznym, różni się w zależności od pory roku. Dlatego utrwaliło się przekonanie, skądinąd błędne, że ciało należy chronić za pomocą kosmetyków z filtrem tylko latem. W rzeczywistości, skóra w każdym wieku, zaczynając od pierwszych dni życia, wymaga nieustannej ochrony.

Nakładanie wysokiej jakości kremu z filtrem SPF 50, w odpowiedniej dawce, tworzy warstwę odporną na działanie wody i innych czynników zewnętrznych. Warto pamiętać o tym, aby zawsze sięgać po świeży krem. Na początku sezonu letniego można dodatkowo kupić nowe opakowanie i pilnować sposobu jego przechowywania. Nawet najlepszy krem przeciwsłoneczny, wyjęty po kilku godzinach z rozgrzanego samochodu, nie spełni swojej funkcji.

Chroniona, ale czy zabezpieczona? Stosowanie kremów przeciwsłonecznych to dopiero początek

Samo nakładanie na skórę mleczka z filtrem, czy dosmarowywanie sztyftem ochronnym SPF 50 to tylko jeden z elementów całego procesu zabezpieczania skóry, które warto wdrożyć. U dzieci w szczególności, bardzo istotna jest godzina ekspozycji na słońce. Jeżeli to możliwe, zaleca się unikania spacerów pomiędzy 11:00 a 16:00. Ponadto, dobrym rozwiązaniem będzie stosowanie dodatkowych form ochrony: parasolek, czapeczek czy np. odzieży UV.

Od stóp do głów, czyli nakładanie kremu z filtrem na wszystkie partie ciała

Nowoczesne kosmetyki ochronne z SPF są doskonale dostosowane do oczekiwań kupujących (Mleczko przeciwsłoneczne 50+, Spray przeciwsłoneczny Mustela SPF 50 z organicznym awokado, dzięki swojej lekkiej konsystencji można łatwo rozprowadzić na całym ciele, zaś Sztyft przeciwsłoneczny ma wygodną i poręczną postać i pozwala na szybkie dosmarowanie wybranych partii ciała). Przemyślany skład umożliwia dodatkowo stosowanie ich zarówno na większe partie skóry, jak i wrażliwe jej części m.in. płatki nosa, małżowiny uszne czy wargi (w przypadku dzieci, Sztyft przeciwsłoneczny na usta stosuje się po 1. roku życia). Trzeba pamiętać, że i one wymagają zabezpieczenia przed poparzeniami, natychmiastowymi reakcjami alergicznymi oraz reakcjami opóźnionymi.

Najwyższa ochrona skóry maluszka jak stosować krem przeciwsłoneczny u dziecka?

Zachowanie rozsądku w czasie trwania ekspozycji na słońce oraz stosowanie sprawdzonych środków ochrony skóry to podstawa protekcji dziecka. U maluchów, które latem uwielbiają zażywać kąpieli wodnych, kremowanie skóry należy powtarzać po każdym wyjściu z wody. Warto sięgać po produkty dla całej rodziny, do każdego rodzaju skóry, w tym wrażliwej, nietolerującej słońca, zapewniające  bardzo wysoką ochronę przed promieniami UVA i UVB (SPF50+) oraz bardzo wysoką odporność na wodę, pot i pocieranie ręczników czy ubrań. Ciesz się bezpiecznie cennymi chwilami z dzieckiem na słońcu!