#Opieka nad dzieckiem

Jak zorganizować kącik do przewijania?

#Opieka nad dzieckiem
Jak zorganizować kącik do przewijania?
advice gest hygiene slider
Co powinno się znaleźć w naszym kąciku do przewijania, aby zmiana pieluszki przebiegała sprawnie?

Urządzanie przestrzeni dla noworodka wydaje się być jednym z przyjemniejszych momentów w okresie oczekiwania na narodziny dziecka. Kupowanie kolorowych mebelków i akcesoriów z pewnością przysparza wiele radości przyszłym rodzicom. Ważne jest jednak, aby w szale przednarodzinowych zakupów pamiętać o praktycznych aspektach wyposażenia dziecięcego pokoiku, którego niezwykle istotnym elementem jest kącik do przewijania. Kluczowe jest, aby był on zawsze w gotowości do działania, ponieważ podczas pierwszych miesięcy życia maluszka będziesz zmieniać mu pieluszkę nawet kilkanaście razy na dobę. Przewijanie to idealny moment, aby zacząć budować nierozerwalną więź z maleństwem. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne i nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak często przewijać noworodka, jest to bowiem uzależnione od indywidualnych potrzeb i zachowań każdego dziecka. Co więc powinno się znaleźć w naszym kąciku do przewijania, aby zmiana pieluszki przebiegała sprawnie?

Wyjątkowe potrzeby

Przede wszystkim wygospodaruj swobodną przestrzeń, która będzie przeznaczona tylko i wyłącznie do przewijania. Gdy już wybierzesz idealne miejsce umieść w nim wygodny przewijak dla dziecka - może to być ceratka położona na łóżku, nakładka na łóżeczko lub osobny mebel w zależności od wielkości pokoju. W bliskiej odległości od niego powinny się znaleźć kosmetyki do pielęgnacji skóry dziecka, jak między innymi - krem do przewijania zapobiegający zaczerwienieniom. Przed wyborem takiego kremu zapoznaj się dokładnie ze składem zamieszczonym na opakowaniu. Każda mama podchodzi do składu produktów indywidualnie, dla nas ważne jest, aby kosmetyk do pielęgnacji posiadał w swoim składzie jak najwięcej składników naturalnych. Do 2 roku życia, skóra Twojego dziecka jest bardziej narażona na wystąpienie stanu zapalnego z uwagi na niedojrzałą barierę skórną, dlatego też wymaga specjalnego traktowania. Krem do przewijania 1>2>3 Mustela, posiada trzy główne funkcje: zapobiega, koi i regeneruje podrażnienia. Jego regularne stosowanie skutecznie zapobiega powstawaniu odparzeń. 100% pediatrów i dermatologów potwierdza działanie zapobiegawcze tego produktu. Badania kliniczne potwierdzają również, iż w 80% przypadków odnotowano brak nawrotów odparzeń.

Nie tylko kremy

Usuwając niewielkie zanieczyszczenia ze skóry maluszka możesz użyć wacików lub płatków kosmetycznych zmoczonych w ciepłej, przegotowanej wodzie. Nie ma potrzeby kąpać dziecka po każdej zmianie pieluszki. Czasem wystarczą tylko chusteczki oczyszczające, które za jednym ruchem ręki potrafią usunąć większość zanieczyszczenia ze skóry okolic pieluszkowych. Częste wycieranie może powodować podrażnienia, dlatego tak istotne jest, aby wybierane przez nas chusteczki były miękkie, delikatne i chłonne. Podczas początkowych dni życia skóra dziecka w szczególności narażona jest na utratę wody - wybieraj więc produkty, które zapewnią Twojemu maluszkowi odpowiednie nawilżenie. Chusteczki oczyszczająco-łagodzące Mustela gwarantują bezpieczeństwo od pierwszego dnia narodzin pozostawiając skórę miękką i aksamitnie delikatną.

Organizacja to podstawa

Miej na uwadze, aby wspomniane wcześniej produkty, jak również: szczoteczkę do włosów, nożyczki, termometry, pieluszki i ubranka na zmianę mieć zawsze w zasięgu ręki. Dzięki temu jesteś w stanie kontrolować sytuację i mieć Malucha na oku. Podczas zmiany pieluszki dziecko potrafi być bardzo ruchliwe, co nie tylko nie ułatwia sprawy, ale i sprzyja roztargnieniu. Warto pomyśleć o koszu na zabawki znajdującym się blisko - gdy Twoje dziecko zacznie się niecierpliwić lub nudzić, możesz szybko i skutecznie zająć jego uwagę. Kiedy wszystko mamy idealnie poukładane cały proces trwa o wiele krócej. Sięganie po pieluszki i ubranka, które są ułożone z dala od miejsca przewijania może być niewygodne, dlatego warto rozważyć organizer lub dostosować kącik pielęgnacyjny tak, aby był blisko szafki z niezbędnymi rzeczami. Akcesoria do codziennej pielęgnacji noworodka możesz trzymać w wiklinowym koszyku, pamiętaj jednak, aby był on całkowicie poza zasięgiem Twojego dziecka. W idealnym kąciku do przewijania powinien się znaleźć kosz na zużyte pieluszki, waciki lub kosmetyki. Na rynku mamy spory wybór koszy, które zatrzymują nieprzyjemne zapachy w środku, dzięki temu nie musimy ich wymieniać po każdym przewijaniu. Kącik pielęgnacyjny do przewijania powinien być przede wszystkim miejscem, w którym zarówno Mama, jak i dziecko czują się bezpiecznie i komfortowo. Idące w parze: rozsądek i troska, pozwolą stworzyć przestrzeń, która wcale nie musi przypominać tej z pierwszych stron designerskich katalogów - nawet niedużą przestrzeń da się zagospodarować w taki sposób, aby była praktyczna i funkcjonalna i przytulna.