#Zajęcia

Jak spędzić Dzień Matki z niemowlakiem?

#Zajęcia
Jak spędzić Dzień Matki z niemowlakiem?
advice soccuper aines slider
26 maja to dzień, w którym słowo „mama” odmieniane jest przez wszystkie przypadki. W kierunku matek płyną wzruszające życzenia, piosenki i ręcznie malowane laurki. Jako mama niemowlaka, nie możesz jeszcze na nie liczyć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę wyjątkową okazję celebrować z maluchem u boku.

Dzień Matki z maluchem u boku

Dlaczego by nie spędzić tego dnia wspólnie, skoro jest tyle możliwości? Z nami dowiesz się, jak spędzić ten wyjątkowy dzień, nie rezygnując z opieki nad dzieckiem.

Kawa w doborowym towarzystwie dla Mam i nie tylko

Wyjście na plotki z koleżankami po narodzinach dziecka zwykle odsuwasz na dalszy plan, bo Twój maluch potrzebuje niemal 100% Twojej uwagi. Warto jednak zaplanować takie spotkanie w kawiarni lub restauracji przyjaznej rodzicom z dziećmi. Obecnie jest już wiele takich lokali, dlatego możesz mieć pewność, że znajdziesz w nich pokój do karmienia, przewijak, miejsce do podgrzania jedzenia, odpowiednie krzesełko dla dziecka oraz kącik zabaw i animatora. Jeśli nie czujesz się jeszcze komfortowo z wyjściem do lokalu, sama zorganizuj spotkanie i zaproś do siebie mamy z ich maluchami. Oczywiście spotkanie ma być dla Was formą relaksu, dlatego podzielcie się obowiązkami i nie zapomnijcie o zrzuceniu dresów na rzecz bardziej wyjściowego stroju!

Przyjemne z pożytecznym — Dzień Matki z niemowlakiem aktywnie

Wyjście na spacer to oczywiście zawsze dobry pomysł, jednak w razie niepogody, szkoda czasu na siedzenie z domu. Jeśli nie ma przeciwwskazań, warto spędzić ten dzień aktywnie – na przykład na basenie. Wiele obiektów spa i pływalni organizuje zajęcia dla niemowlaków, więc w Dniu Matki możecie spodziewać się specjalnych imprez i wydarzeń. Jeśli jednak basen, na którym bywacie nie zaskoczy Was niczym wyjątkowym, już samo wspólne pluskanie może być relaksującym przeżyciem dla mamy a dla malucha źródłem dodatkowego ruchu i radości.

Odrobina luksusu w Dzień Matki

Fryzjer, masaż, kosmetyczka – tak, przypominasz sobie, że przed ciążą bywałaś w tych miejscach... Teraz, gdy jesteś niewyspana i zmęczona (choć nadal niewymownie szczęśliwa), marzysz o odpoczynku i odrobinie luksusu. Sprawdź, czy w Twojej okolicy nie znajduje się SPA lub fitness klub dla mam z dziećmi i jeśli jest taka szansa, skorzystaj z masażu lub innego zabiegu pielęgnacyjnego, podczas gdy profesjonalna pomoc zajmie się Twoim dzieckiem. Będziesz miała szansę się odprężyć a w razie potrzeby będziesz na tyle blisko aby swobodnie nakarmić lub uspokoić malucha. Jeśli jednak w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania nie ma ośrodka zapewniającego tego typu usługi, możesz urządzić sobie SPA w domu – musisz jedynie zapewnić na ten czas opiekę maleństwu. Masaż w domu przez profesjonalnego masażystę możliwy jest po uprzednim umówieniu telefonicznym, wystarczy więc tylko dobra organizacja aby co najmniej na kilkanaście minut poczuć, że to tylko Twój czas. W przypadku, gdy wizyta masażysty nie jest możliwa, postaraj się zadbać o swoje samopoczucie tak, jak zawsze, gdy miałaś na to więcej czasu: przygotuj sobie aromatyczną kąpiel, pomaluj paznokcie, poćwicz lub po prostu poświęć więcej uwagi swojemu ciału, które po ciąży przeszło wiele zmian.

Sięgnij po Olejek na rozstępy - certyfikowany BIO Mustela wykorzystując technikę "dotyk i wałkowanie" - ma lekką konsystencję, która ułatwia jego wmasowanie w skórę pozostawiając ją miękką i odświeżoną. Niezależnie od tego, co uda Wam się zorganizować, najważniejsze aby Dzień Matki sprawił, że więź, która pojawiła się wraz z narodzinami Twojego dziecka, jeszcze bardziej się zacieśniła po to aby wymalować na Waszych twarzach prawdziwą radość.