#Karmienie piersią

Ból podczas karmienia piersią - skąd się bierze i jak go złagodzić?

#Karmienie piersią
Ból podczas karmienia piersią - skąd się bierze i jak go złagodzić?
desktop_art_ból_podczas_karmienia_piersią
Karmienie piersią tworzy niezastąpioną więź pomiędzy matką a dzieckiem. Jest też najlepszym sposobem na budowanie odporności i wspieranie rozwoju maluszka. Każda z pań, która miała okazję tego doświadczyć, doskonale wie, z jakimi wyrzeczeniami dla kobiety wiąże się ta – z pozoru banalna – czynność. Bolesność piersi i podrażnienia sutków to dolegliwości, które potrafią zrujnować urok tej intymnej chwili zbliżenia z niemowlakiem. Na szczęście stworzono produkt, który wspiera mamy karmiące!

Uszkodzenia brodawek sutkowych – dlaczego powstają?


Najczęstszą przyczyną powstawania zmian w naskórku jest nieprawidłowe przystawianie dziecka do piersi. Choć sama czynność ssania jest dla maluszka naturalna, to prawidłowy chwyt brodawki ma znaczenie nie tylko dla efektywności pobierania pokarmu, ale również dla komfortu matki i zdrowia jej piersi. Warto pamiętać, żeby reagować natychmiast, gdy pojawią się pierwsze objawy – ból podczas karmienia, mikrouszkodzenia i ranki.


Jak reagować?


Przede wszystkim należy zlikwidować przyczynę powstawania uszkodzeń i bólu. Czy trzeba zrezygnować z karmienia piersią? Niekoniecznie! Warto poprosić swoją położną o pomoc w prawidłowym przystawieniu dziecka do piersi, a także kontrolować sposób, w jaki maluszek pobiera pokarm. Trening czyni mistrza, dlatego nie można się poddawać – karmienie piersią może stać się wyzwaniem, któremu jednak da się sprostać.


Koniecznie trzeba też zadbać o regenerację i ochronę skóry piersi oraz brodawek. Kobiety często unikają stosowania kosmetyków na biust, gdyż obawiają się ich niekorzystnego wpływu na zdrowie maluszka.


Odpowiedzią na dyskomfort wywołany zmianami w obrębie brodawek sutkowych jest balsam Mustela stworzony z myślą o kobietach karmiących. Jest to kosmetyk organiczny i naturalny, zatem bezpieczny dla maluszka. Zawiera starannie skomponowane składniki pochodzące z ekologicznych upraw. Jego kojące działanie łagodzi podrażnienia i ból, pozwala na regenerację brodawek i chroni przed dalszymi uszkodzeniami.


Kosmetyk do zadań specjalnych


Organiczny i ekologiczny balsam Mustela powinien być stosowany po każdym karmieniu. Warto korzystać z niego nie tylko wtedy, gdy brodawki bolą. To świetny środek profilaktyczny, a jego aplikacja od pierwszych dni przystawiania maluszka do piersi pozwoli uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości. Bogata konsystencja nasycona jest drogocennymi składnikami: obfitująca w kwasy omega oliwa z oliwek wykazuje działanie odżywcze, gliceryna nawilża i chroni, olej słonecznikowy wzmacnia barierę ochronną, zmiękcza i wygładza skórę, a witamina E – jako naturalny przeciwutleniacz – uelastycznia ją. Dodatek Laurynianu i Stearynianu sacharozy sprawia, że balsam dobrze się rozprowadza, a jego aplikacja nie stwarza trudności.


Naturalne komponenty w starannie dobranych proporcjach skutecznie chronią brodawki sutkowe przed uszkodzeniami. Balsam nie wymaga spłukiwania, a jego neutralny zapach nie przeszkadza dziecku.