#Zdrowie i dobre samopoczucie

Baby Shower, czyli wyjątkowe przyjęcie dla przyszłej mamy

#Zdrowie i dobre samopoczucie
Baby Shower, czyli wyjątkowe przyjęcie dla przyszłej mamy
Baby Shower, czyli wyjątkowe przyjęcie dla przyszłej mamy - blog Mustela
Baby shower to kolejne, zaraz po walentynkach i Halloween, święto, które przywędrowało do nas z Ameryki i szybko zjednało sobie rzesze fanów. Przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy, bo o nim mowa, to idealna okazja do spędzenia miło czasu w damskim gronie i zrelaksowania się przed porodem.

Co to jest Baby Shower?

W Polsce panuje zwyczaj odwiedzania mamy z dzieckiem zaraz po ich wyjściu ze szpitala. Nie zawsze jest to najlepszy moment, gdyż świeżo upieczona mama tuż po porodzie może czuć się jeszcze nieco przytłoczona nową sytuacją i ostatnią rzeczą, na jaką ma ochotę to wizyta tłumu gości z prezentami dla Maluszka, które często się powielają.

Baby Shower to po prostu przyjęcie zorganizowane przez bliską osobie dedykowane przyszłej mamie. Jednym z głównych elementów jest impreza niespodzianka, podczas której ciężarna zostaje obdarowana mnóstwem prezentów. Baby Shower jest organizowane przez kobiety i odbywa się jedynie w towarzystwie płci żeńskiej.

Kiedy zorganizować Baby Shower? Wybierz odpowiedni moment

Idealnym rozwiązaniem wydaje się być zorganizowanie przyjęcia tuż przed narodzinami dziecka, czyli właśnie Baby Shower. Według przyjętej na Zachodzie tradycji, impreza ta powinna się odbyć w 8-9 miesiącu ciąży i być niespodzianką dla przyszłej mamy. Istnieją jednak powody, dla których warto poinformować główną zainteresowaną o tym wydarzeniu np. jej samopoczucie lub możliwość zrobienia przez nią listy prezentów, które chciałaby dostać.

Jak zorganizować Baby Shower?

Organizacją tej imprezy powinna zająć się bliska przyszłej mamie osoba - przyjaciółka bądź siostra. Ważne, aby ciężarna nie brała udziału w przygotowaniach - nie może to być dla niej źródłem stresu. Jeśli ma to być kameralne spotkanie w gronie najbliższych warto rozważyć mieszkanie którejś z uczestniczek. Można wtedy zadbać o odpowiednią oprawę imprezy - balony, kolorowe pompony, tort z pieluszek, transparent powitalny itp.

Ponadto domowa atmosfera sprzyja rozluźnieniu i pozwala zredukować koszty imprezy.

Gry i zabawy podczas Baby Shower

Podczas Baby Shower nie może zabraknąć kreatywnych gier i zabaw. Częstą praktyką jest przygotowanie, przez wszystkie uczestniczki, wspólnej listy potencjalnych cech charakteru przyszłego dziecka. Za kilkanaście lat, będzie to fantastyczna pamiątka, z którą warto się podzielić z nastolatkiem i przeanalizować, kto odgadł jego osobowość jeszcze przed narodzinami. Zrobienie bransoletki szczęścia to absolutny must have Baby Shower! Każda z pań przynosi jeden lub kilka koralików, które później są nawlekane na żyłkę lub wstążkę. Gotowa bransoletka zostaje zawiązana na ręce przyszłej mamy wraz z serdecznymi życzeniami od przyjaciółek.

Co kupić na Baby Shower? Prezenty dla przyszłej mamy

Praktyczne prezenty dla noworodka są zawsze bardzo miłym dodatkiem takiej imprezy. Ubranka, pieluszki, zabawki czy akcesoria do dziecięcego pokoju z pewnością przydadzą się przyszłej mamie. Dobrym pomysłem są też upominki dla ciężarnej. Kosmetyki do pielęgnacji ciała po porodzie ucieszą każdą kobietę - temat jędrnego ciała po ciąży i powrotu do formy po porodzie to jeden z często poruszanych tematów podczas Baby Shower.

Olejek na rozstępy certyfikowany BIO Mustela dostarcza skórze składniki, dzięki którym szybciej się ona regeneruje i wraca do stanu równowagi. Jako, że podczas ciąży kobiece ciało wystawione jest na ciężką próbę, przyszła mama zapewne przychylnie spojrzy na upominek w postaci kuracji przeciw rozstępom, która przybliży jej wizję zadbanego ciała i poczucie komfortu. Należy pamiętać, że skompletowanie wyprawki dla maluszka bądź obsypywanie prezentami mamy, nie jest głównym celem tego spotkania, dlatego już samo przyjście, nawet bez upominku, powinno być równie mile widziane.

Baby Shower, jak każda nowa tradycja, ma tyle samo zwolenników, co sceptyków. Zanim na dobre zagości w naszych ciążowych zwyczajach, z pewnością minie trochę czasu. Sympatycy tego typu imprezy twierdzą, że jest to jedna z ostatnich okazji do beztroskiego spotkania się z przyjaciółmi bez zastanawiania się, co w tym czasie dzieje się z maluszkiem.