#Ochrona przeciwsłoneczna

Ochrona skóry maluszka w słoneczne dni

ochrona przed słońcem
Słońce nas nie opuszcza, a za oknami robi się coraz bardziej wiosennie. Czas spędzony w restrykcyjnej izolacji społecznej dał się nam wszystkim we znaki, a piękna pogoda na zewnątrz kusi do spędzania długich chwil na spacerach i zabawie z maluchami na świeżym powietrzu - w ogrodzie lub na balkonie. Szykując się do wyjścia z domu warto pamiętać nie tylko o odpowiednim ubraniu maluszka i jego ulubionej zabawce, ale przede wszystkim o bezpiecznej i skutecznej ochronie przeciwsłonecznej.

Synteza witaminy D

Przebywanie na słońcu umożliwia naszej skórze syntezę witaminy D3. Ma ona pozytywny wpływ na nasz cały organizm - zwiększa odporność, poprawia samopoczucie, wspiera prawidłową budowę kości i mięśni. Jej dobroczynne działanie jest nie do podważenia. Jednak warto wiedzieć, że wystarczy spędzić na słońcu tylko 15 minut dziennie, aby zapewnić odpowiednią dawkę promieni UV do wytworzenia witaminy D dla starszego dziecka i osoby dorosłej.  

Co z młodszymi dziećmi? Powinniśmy unikać ekspozycji na słońce maluchów do 2 roku życia. Witaminę D należy suplementować doustnie w odpowiednich dawkach dobranych do wieku pociechy.

Nie wystawiaj malucha na słońce

Dlaczego należy szczególnie chronić niemowlęta i dzieci do 2. roku życia przed słońcem? Powodów jest kilka.

Przede wszystkim, ich skóra nie jest w pełni wykształcona, przez co promieniowanie UV wnika głębiej. Ponadto ma ona mniej melaniny niż skóra dorosłego człowieka. Co to oznacza? Niewielka ilość tego barwnika, odpowiadającego za ochronę przed szkodliwym wpływem promieniowania, sprawia, że maluszek jest szczególnie narażony na poparzenia słoneczne. Ponadto w naskórku dziecka jest dużo komórek macierzystych, które nie są wystarczająco dobrze chronione i łatwo ulegają procesom mutagennym pod wpływem działania UVA/UVB.

To wszystko sprawia, że pociechy, zwłaszcza do 2. roku życia, znacznie łatwiej ulegają oparzeniom niż dorośli. Wiadomo już, że oparzenie słoneczne w dzieciństwie w dużym stopniu zwiększa ryzyko rozwoju czerniaka w dorosłości.

Skuteczna i bezpieczna ochrona przeciwsłoneczna

Skórze dziecka potrzebna jest specjalna ochrona przed promieniowaniem UV. Jak zatem ją chronić? Odpowiedni ubiór maluszka jest jednym z elementów, którego nie można pominąć. W ciepłe dni wybierajmy przewiewne, jasne tkaniny, a nawet ubranka z filtrem UV oraz nie zapominajmy o nakryciu głowy, osłaniającym także twarz i kark dziecka.

Dodatkową formą obrony skóry pociechy jest stosowanie kosmetyków przeciwsłonecznych. Koniecznością jest zatem używanie produktów o skutecznej ochronie przed promieniowaniem słonecznym przeznaczonych dla dzieci. Mleczko przeciwsłoneczne SPF 50+ Mustela to nie tylko filtry o wysokiej tolerancji, ale także formuła oparta na składnikach naturalnych, która może być stosowana już od 1. dnia życia. Jego skład jest bezpieczny, a kosmetyk jest odporny na działanie wody do 80 minut oraz ścieranie. Co więcej, jest to jedyny produkt na rynku chroniący bogactwo komórek macierzystych naskórka, dzięki zawartym w nim Avocado Perseose®. Po spacerze czy zabawie w słoneczny dzień warto zastosować mleczko po opalaniu, które nawilża, wzmacnia naturalną barierę ochronną naskórka, a także odżywia i łagodzi skórę.

Przed nami wiele słonecznych i ciepłych dni, które będą świetną okazją do spędzania czasu z maluchem poza domem. Warto je wykorzystywać, pamiętając o odpowiedniej ochronie i pielęgnacji przeciwsłonecznej pociech, zwłaszcza tych najmłodszych. Dzięki temu nie tylko chwile spędzone na świeżym powietrzu będą przyjemnością, ale także wspólne wieczory - bez dyskomfortu spowodowanego oparzeniami słonecznymi.

Sprawdź nasze produkty do ochrony przeciwsłonecznej