#Opieka nad dzieckiem

Eko maluszek

ekologiczne podejście do wychowania dzieci
Aby maluszek był eko, jego rodzice również muszą być eko. To oni przekazują wszystkie wartości swoim pociechom. W dzisiejszych czasach dzieci mogą żyć w zgodzie z naturą od urodzenia, dzięki temu, że naturalne kosmetyki, zabawki czy jedzenie jest coraz łatwiej dostępne. Rodzicielstwo w duchu eko to nie tylko zakup ekologicznego produktu w sklepie, lecz także antykonsumpcyjne działanie oparte na prostocie, intuicji i trosce o dziecko.

Ekologia małymi kroczkami

Nie jest łatwo zmienić swoje nawyki czy wymienić naraz wszystkie produkty z lodówki, kosmetyki z kosmetyczki czy zabawki naszego malucha. Lepiej, aby rodzice wybierali metodę małych kroczków i ją konsekwentnie realizowali, aniżeli zrezygnowali z życia w duchu ekologii, bo już na samym początku wystraszą się ogromu pracy. Na pewno łatwiej jest kupić jednorazowe pieluszki niż prać te wielorazowe. Prościej jest także kupić pierwszą z brzegu kolorową zabawkę, niż szukać naturalnego odpowiednika, wyprodukowanego zgodnie z zasadami fair trade. Dlatego bycie eko-rodzicem to droga, która wymaga sporo pracy, daje jednak wymiernie dużo satysfakcji.

Eko tipy dla rodziców

Gdy rodzice zrezygnują z jednorazowych pampersów, wówczas warto, by zdecydowali się na ekologiczne pieluchy wielorazowe, które są wykonane z bambusa, konopi czy bawełny. Na rynku obecnie są również dostępne pieluszki kompaktowe, składające się z otulacza, pieluszki i wkładu, jak również pieluszki z kieszonką, dzięki której wymiana jest szybsza.

Warto pamiętać też o ekologicznych kosmetykach, np. tych z linii Mustela BIO, które pomogą zadbać o właściwą pielęgnację w zgodzie z naturą.

Wspólne zabawy w duchu eko

Zabawki ekologiczne to takie, które zostały wykonane z materiałów z recyklingu bądź z surowców odnawialnych, są biodegradowalne oraz wyprodukowane z poszanowaniem dla środowiska. Powinny być bezpieczne dla małego użytkownika, bawić, uczyć oraz go rozwijać. Jeszcze lepszym pomysłem jest samodzielne wykonanie zabawek z rzeczy, które już mamy w domu. Proces tworzenia zabawki razem z dzieckiem nie tylko pobudza wyobraźnie malca, lecz także zacieśnia więzi rodzinne.

Produkty eko (linia BIO)

Ekologiczne kosmetyki powinny mieć dobry skład, w którym nie będą się pojawiały szkodliwe substancje takie jak parabeny, silikony, glikole, czy pochodne ropy nafotowej. Mustela stworzyła Certyfikowaną Linię Organiczną, opartą na organicznej oliwie z oliwek z Nîmes. Formuły tych kosmetyków są bezzapachowe i odpowiednie dla wegan. Wszystkie produkty z tej gamy zostały przetestowane pod kątem wysokiej tolerancji oraz zaprojektowane z myślą o zminimalizowaniu wpływu na środowisko.

Produkty z linii BIO mogą być stosowane od pierwszego dnia życia. Aktualnie linia składa się z Kremu do przewijania, Kremu nawilżającego, Wody micelarnej oraz Żelu do mycia. Czyli wszystko to, co jest niezbędne w codziennej pielęgnacji zarówno maluszka, ale i całej rodziny. Warto, by niemowlę było pielęgnowane przy użyciu produktów wysokiej jakości, które będą jak najbardziej naturalne. To od pierwszych dni życia pomoże wypracowywać odpowiednie wzorce.