#Oczyszczanie i kąpiel

Jakie chusteczki nawilżane dla niemowląt?

Chusteczki nawilżane dla niemowląt
Pielęgnacja noworodka wymaga delikatnego podejścia, które zapewni niewykształconej jeszcze skórze właściwe odżywienie i nawilżenie. Zdrowa i odżywiona jest mniej podatna na wysuszenia, wysypki czy inne zmiany, które są częstymi dolegliwościami w życiu małego dziecka. Na rynku istnieje szeroka oferta nawilżanych chusteczek, ale warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Niektóre z nich mogą posiadać składniki, które mogą nie sprzyjać skórze maluszka, dlatego warto sięgać po te, które będą najbezpieczniejsze i odpowiednio nawilżą skórę dziecka – nasze rekomendacje poniżej:

Chusteczki nawilżane dla niemowląt

Chusteczki dla niemowląt powinny wykorzystywać składniki pochodzenia naturalnego i  bazować na odpowiednio dobranym materiale – mogą wówczas zapewnić kojące i oczyszczające działanie, którego wymaga delikatna skóra dziecka. To niezwykle ważne zwłaszcza w pierwszych dniach życia. Oto kilka sprawdzonych propozycji, które idealnie wpasują się jako pielęgnacyjny produkt do skóry naszego maluszka.

Chusteczki wykonane z bawełny organicznej, które w 100% wykonane są z naturalnych włókien. Są wzbogacone aloesem, dzięki czemu delikatnie oczyszczają i koją skórę. Aloes jest jednym z najpopularniejszych składników, który pomaga przy wielu podrażnieniach, wysypkach, a także podczas wysuszania skóry. Co więcej, to również chusteczki sprzyjające środowisku, gdyż są biodegradowalne i kompostowalne.

Delikatne chusteczki z zawartością awokado mają działanie oczyszczające, a jednocześnie zapewniają delikatną pielęgnację. Takie chusteczki są w 97% pochodzenia naturalnego i można stosować je już od 1. dnia życia dziecka, co świadczy o ich skuteczności i bezpieczeństwie.

Oczyszczająco-relipidujące chusteczki bezzapachowe i delikatne. Charakteryzują się miękkim materiałem, delikatniejszymi włóknami niż bawełna i przede wszystkim łagodnie oczyszczają skórę maleństwa. Można je również stosować do twarzy, dłoni i okolicy pieluszkowych.

Chusteczki oczyszczające łagodzące są szczególnie zalecane noworodkom o bardzo wrażliwej skórze, na której mogą występować podrażnienia, zaczerwienia i swędzenie. Dlatego też chusteczki wykonane są w 99% składnika pochodzenia naturalnego, aby bezpiecznie nawilżyć i pielęgnować skórę maluszka. Idealne do stosowania na całe ciało, twarz i okolice pieluszkowe niemowląt.

Jakie chusteczki nawilżane dla niemowląt? – podsumowanie

Noworodki mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę, do której trzeba stosować odpowiednie produkty wykorzystujące skład i materiały pochodzenia naturalnego. Dlatego też idealnymi chusteczkami będą te z bawełny organicznej i mające w składzie substancje przebadane dermatologicznie. Wymienione przez nas propozycje nawilżanych chusteczek są w pełni bezpieczne i doskonale chronią i nawilżają skórę naszego maluszka.