„Green Friday” – alternatywa dla słynnego Black Friday

1 Minutes to read

green friday 1
W obliczu realnych zagrożeń generowanych przez konsumpcjonizm zaangażowaliśmy się w akcję Green Friday, będącą ekoalternatywą dla Czarnego Piątku. To nasza odpowiedź na zakupowy szał, mająca przyczynić się do realnej zmiany świata na lepsze! W podziękowaniu za dokonane zakupy, przy współpracy z siecią drogerii Rossmann oraz inicjatywy posadzimy.pl wykorzystamy dochód ze sprzedaży na posadzenie drzew, w myśl zasady: zakupiony produkt = zasadzone drzewo.

Green Friday – Mustela marką odpowiedzialną społecznie

Black Friday, zwany też w Polsce Czarnym Piątkiem i określany jako święto konsumpcjonizmu, podobnie jak Halloween, czy walentynki, na nasz rodzimy rynek przywędrował zza oceanu. W Stanach Zjednoczonych Black Friday to niezwykle wyczekiwany przez konsumentów czas, w którym sprzedawcy decydują się na znaczne obniżenie standardowych cen swoich produktów. Atrakcyjne promocje, darmowe gadżety, kuszące dodatki i widmo świetnych okazji przeradzają się w zakupowe szaleństwo, które niejednokrotnie prowadzi do pochopnych decyzji zakupowych. Te zaś przyczyniają się do negatywnego oddziaływania na ludzi i środowisko (mowa o nadprodukcji, a następnie utylizacji niepraktycznych akcesoriów). By temu przeciwdziałać, stworzyliśmy alternatywę dla Black Firday i już kolejny rok świętujemy Zielony Piątek.

- Zamiast zasypywać konsumentów dodatkowymi rabatami, prezentami czy gadżetami, proponujemy w podziękowaniu za zakup produktu Mustela posadzić drzewa za każdy sprzedany podczas Green Friday produkt – powiedziała Magdalena Rzewuska, Marketing & Medical Manager marki Mustela.

Green Friday w duchu less waste, eco aware i fair trade

Angażując się w Green Friday, pragniemy uwydatnić swoją troskę o środowisko oraz relacje pomiędzy przedsiębiorstwem a klientem. Działając w duchu  zasady B-Corp - „być najlepszym dla świata”, ograniczamy do minimum wykorzystanie plastiku i innych sztucznych tworzyw, wskazując na bardziej świadomy dobór komponentów. Jak podkreślił Jakub Puzicki, Dyrektor Generalny marki: „Staramy się dawać świadectwo dbałości o zrównoważony rozwój, przykładając wagę do pochodzenia i sposobu wytwarzania naszych produktów. Dzięki temu chcemy być bardziej transparentni i jednocześnie szczerzy wobec naszych odbiorców, a co za tym idzie – zwiększać ogólną świadomość konsumentów w dziedzinie ekologii.

Zwróć uwagę, jakie marki wspierasz w Black Friday

Kampanie reklamowe publikowane w mediach społecznościowych często rozpoczynają się już wiele tygodni przed Black Friday. Jest to dobra okazja, aby zorientować się, jakie strategie przyjęły dane podmioty. Wiele z nich tworzy złudzenie promocji, podwyższając standardowe ceny przed Czarnym Piątkiem, tylko po to, by następnie je obniżyć.  

Coraz większą popularnością cieszą się na szczęście rozwiązania przyjazne środowisku oraz fair trade, które wspierają mniejsze przedsiębiorstwa oraz dbają o dobre warunki pracy zatrudnionych osób. Warto wyrwać się z ramion konsumpcjonistycznego szału i zawalczyć o lepszy, czysty  świat! Działania proekologiczne to także wyzwanie dla innych marek – celem jest wspólne zawalczenie o bezpieczną przyszłość kolejnych pokoleń. Być może za kilka lat Black Friday pójdzie w niepamięć, a jego miejsce zastąpi zielone święto Green Friday?

Wasz zeszłoroczny wpływ na planetę podczas akcji Green Friday

W ubiegłym roku 26 listopada po raz pierwszy podjęliśmy wspólną inicjatywę zmiany charakteru dnia Black Friday. Dzięki Waszym przemyślanym zakupom udało nam się posadzić aż 1000 drzew. Jest to niemała liczba, jeśli weźmiemy pod uwagę, jaki ma realny wpływ na nasze środowisko. 1000 posadzonych drzew przekłada się na 1110 m2 lasu, zasób tlenu dla 670 osób rocznie, 6000 kg pochłanianego rocznie CO2 oraz 58000 kg zwróconego papieru!

Black Friday to dzień pełen okazji, jednak prawdziwa okazja, to okazja do ratowania planety!