Najlepsze zabawki dla dzieci w każdym wieku

Wstęp

Już od pierwszych tygodni życia wszystkie dzieci spontanicznie się bawią: na początku swoim własnym ciałem, albo ciałem mamy lub taty, następnie przedmiotami z ich najbliższego otoczenia lub zabawkami, które mają do dyspozycji. Zabawa, będąca etapem wstępnym wszelkich procesów uczenia się, pozwala dzieciom odkrywać i „oswajać” świat, ćwiczyć nowe umiejętności, rozwijać intelekt oraz wyobraźnię.

Zabawki odpowiednie do wieku dziecka świetnie wspomagają jego rozwój. Dobieraj je starannie: dzięki temu zapewnisz dziecku długie godziny przyjemności i ciekawych odkryć. Zawsze wybieraj rzeczy dobrej jakości, trwałe i odpowiadające normom bezpieczeństwa dla dzieci. Wybieraj żywe kolory, które będą bardziej atrakcyjne dla dziecka, i zwracaj uwagę na wagę oraz rozmiar zabawek, które mu oferujesz: jeżeli będą zbyt ciężkie lub zbyt duże dla jego małych rączek, nie będzie chciało ich używać. Respektuj również zalecenia producenta odnośnie wieku dziecka, dla którego zabawka jest przeznaczona (ta informacja zawsze znajduje się na etykiecie), szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci.

Istnieją zabawki, różne dla poszczególnych etapów rozwoju, które z niemal stuprocentową pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę: podpowiemy Ci, co z pewnością przyda się w kuferku z zabawkami Twojego dziecka!

 

> 0 do 4 miesięcy: odkrywam nowy świat

> 4 do 6 miesięcy: czas grzechotek

> 6 do 12 miesięcy: zabawki manualne

> 12 do 18 miesięcy: w drodze do mobilności

> 18 do 24 miesięcy: od malucha do starszaka

> 2 do 3 lat: siła wyobraźni

 

 

Oceń artykuł

Wyślij