Mama wraca do pracy

Wstęp

Upłynęło już kilka miesięcy od narodzin Twojego dziecka. Urlop macierzyński wkrótce dobiegnie końca. Będziesz musiała wrócić do pracy — z własnego wyboru lub z konieczności. Po długim okresie nieustannego bliskiego kontaktu z dzieckiem ten etap jest trudny dla większości mam, nawet dla tych spośród nich, które z radością ponownie podejmują pracę.

Aby jak najłatwiej przejść przez ten czas, zadbaj odpowiednio wcześnie o zapewnienie Twemu dziecku najodpowiedniejszej opieki: w niektórych rejonach już na początku ciąży trzeba zacząć rozglądać się za miejscem w żłobku lub idealną nianią! Kiedy ten problem zostanie już rozwiązany, postaraj się uniknąć dramatyzowania i nie obwiniaj się — po upływie początkowego okresu adaptacji Twojemu dziecku będzie na pewno dobrze z osobą, która odtąd będzie się nim zajmować, szczególnie jeżeli będzie czuło, że mama zostawia je pod jej opieką z pełnym zaufaniem. A wieczorem, po powrocie mamy z pracy nadchodzi radosny czas pieszczot i czułości…

Poznaj nasze rady, które pomogą Ci wybrać odpowiedni dla Was sposób opieki i ułatwią stawienie czoła konieczności rozstania z dzieckiem!

 

> Wybór odpowiedniej opieki nad dzieckiem

> Przygotowanie dziecka

 

 

Oceń artykuł

Wyślij