FAQ

 

Produkt może być nazywany hipoalergicznym jeżeli jego formuła została stworzona by zminimalizować zagrożenia wystąpienia reakcji alergicznej, co za tym idzie, nie może on zawierać żadnego znanego alergenu ani substancji drażniących. Poza tym, musi być przebadany według ścisłego protokołu aby potwierdzić jego hipoalergiczność. Wszystkie produkty Mustela są hipoalergiczne.

Nasze produkty nie zawierają alkoholu ani etanolu ponieważ są one bardzo drażniące dla filmu hydrolipidowego skóry, który chroni skórę. Pomimo tego, że może być stosowany w niektórych produktach kosmetycznych, nie nadaje się dla delikatnej skóry dzieci i kobiet w ciąży.

Produkty Mustela nie zawierają ftalanówm, zarówno w składzie samego produktu jak i w opakowaniach. Tak samo, żaden z przedmiotów jaki Mustela daje swoim klientom (kosmetyczki, pluszaki itp.) nie zawierają ich.

Pełna lista składników jest zawarta na opakowaniu każdego z produktów Musteli, a także na każdej stronie odpowiedniego produktu przy wejściu w "Składniki i Naturalność".

Używamy go w balsamie Stelatopia, kremie emollient i w Hydra Bebe do twarzy aby zapewnić skuteczność produktu. Jednakże ilość tego składnika jest ograniczona i uregulowana by produkt był w pełni bezpieczny i spełniał regulacje. SCCS w lipcu 2016 ustalił, że składnik ten nie jest niebezpieczny dla zdrowia w kremach do ciała. Ponadto, jakość i stężenie składnika jest nawet poniżej wartości uznanej za bezpieczną przez SCCS. Pomimo, że SCCS wykazało iż substancja ta jest bezpieczna w takim stężeniu, Mustela obiecuje usunąć ten produkt ze składu w przyszłości aby rodzice nie mieli wątpliwości co do bezpieczeństwa naszej marki. Więcej na "Nasze zobowiązania".

Niektóre z produktów zawierają je ze względu na ich właściwości ochronne, których potrzebują pewne typy skóry, jak np. skóra skłonna do atopii. Są także składnikami akceptowanymi przez szerokie grono specjalistów. Używamy tylko wysokojakościowych olejów by zagwarantować ich bezpieczeństwo i czystość. Od ponad 65 lat, bezpieczeństwo było dla nas priorytetem. Aby dowiedzieć się więcej o naszych zobowiązaniach i kryteriach, odwiedź sekcję "Składniki" w "Naszych zobowiązaniach"

Jesteśmy szczególnie wymagający przy wyborze składników, które trafiają do naszych produktów. Zdecydowaliśmy się wybrać aromaty. Które spełniają nasze kryteria i są przetestowane dermatologicznie. Dlatego też, odrzuciliśmy 26 substancji potencjalnie alergennych. Przy sprzedaży liczonej w milionach każdego roku, nie zaobserwowano żadnego niekorzystnego wpływu substancji zapachowych. Przez ponad 65 lat, bezpieczeństwo było priorytetem w naszych działaniach. Jednakże, jeśli Państwo preferują produkty bezzapachowe, mogą Państwo wybrać gamy produktów do skóry atopowej bądź do skóry bardzo wrażliwej. Więcej na "Nasze zobowiązania"

Przez ponad 65 lat, bezpieczeństwo naszych produktów było w centrum naszych priorytetów. Pomimo Europejskich regulacji, które jasno określają, jakie składniki mogą a jakie nie mogą zostać użyte poszliśmy o krok dalej i sami określiliśmy jeszczce bardziej rygorystyczne reguły:

 

-priorytetem są składniki naturalnego pochodzenia

-unikanie kontrowersyjnych substancji

-gwarancja bezpieczeństwa każdego ze składników poprzez analizy toksykologiczne.

 

Wszystkie nasze produkty bazują na ekspertyzie specyfikacji noworodków, dzieci i ich matek. Z naszymi postanowieniami w porozumieniu z istniejącymi już regulacjami możemy zapewnić, że nasze produkty są bezpieczne. Więcej na "Nasze zobowiązania"

Nasza receptura opracowana wyklucza korzystanie z soli aluminium. Aby dowiedzieć się więcej o naszych zobowiązaniach i kryteriach, odwiedź sekcję "Składniki" w "Naszych zobowiązaniach"

Aby nasze produkty mogły zostać zakwalifikowane jako "organiczne" musielibyśmy zrezygnować ze znaczącej liczby składników, między innmi z konserwantów. Ograniczenia te nie pozwoliłyby nam zagwarantować takiego bezpieczeństwa jakie teraz oferujemy naszym klientom.

Co więcej, w kosmetykach organicznych, sztuczne dodatki zapachowe są często zamieniane na olejki eteryczne, których powinny unikać przyszłe matki i małe dzieci ze względu na ich potencjalne właściwości uczulające i podrażniające. Dlatego też, wolimy korzystać z zapachów o znanej nam, bezpiecznej kompozycji, by zmniejszyć ryzyko reakcji alergicznych.

Nie, nie używamy takich składników. Naszym priorytetem od 65 lat zawsze było bezpieczeństwo.

Aromat sprawia, że nasze produkty ładnie pachną. Mustela dba o to by nasze produkty były zarówno przyjemne w dotyku jak i w zapachu bez oszczędzania na bezpieczeństwie, którym kierujemy się już od 65 lat. Wszystko to, by codzienna pielęgnacja była szczególnie komfortowa i bezpieczna.

Nie, nie używamy go w naszych produktach.

 

Nie, produkty Mustela nie zawierają ich.

 

Nieotwarte, pozostają zdatne do użytku od 24 miesięcy do 36 miesięcy od daty produkcji, po otwarciu zaś, radzimy wykorzystać produkt do daty przydatności zawartej na opakowaniu przy logo (piktogram) By upewnić się że zakupione produkty Mustela będą trwałe, zawsze zamykajcie je dokładnie a także nie przenoście zawartości do innego pojemnika.

Konserwanty mają bardzo ważną rolę w produktach kosmetycznych - zapobiegają rozowojowi drobnoustrojów. Zwłaszcza w łazience, gdzie najczęściej używa się produkty kosmetyczne dla dzieci, naażone są na ciepłe, wilgotne środowisko perfekcyjne dla rozwoju bakteryjnego i grzybiczego. Jeżeli przedostaną się one do produktu, mogą spowodować infekcje, na co szczególnie narażone są dzieci. Mustela dokłada wszelkich starań by wybierać konserwanty ostrożnie i upewnia się, że są one nie tylko skuteczne, ale też dobrze tolerowane.

Wszystkie składniki jakie trafiają do naszych produktów przechodzą rygorystyczną selekcję, która dyskwalifikuje wszystkie kontrowersyjne substancje dzięki czemu gwarantujemy bezpieczeństwo. PEG lub inaczej Glikole polietylenowe, są zatwierdzone przez regulacje dotyczące kosmetyków - nie stanowią więc żadnego zagrożenia dla zdrowia. Te często wykorzystywane składniki pozwalają by produkt zachował swoją skuteczność podczas użytkowania (chroniąc go przed np skażeniem mikobiologicznym czy róznicami faz). Są krytykowane głównie ze względu na to w jakich warunkach są produkowane - proces ten uznawany jest za niebezpieczny i nieprzyjazny środowisku. W Mustela, jesteśmy szczególnie czujni i wybieramy tylko wysokiej jakości PEG aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo produktów. Wszystkie produkty są powiązane oceną bezpieczeństwa bazującą na charakterystyce skóry dzieci i niemowląt, mają także sprawdzoną tolerancję i obecność alegenów. Dzięki temu wymogowi i naszym kryteriom byliśmy w stanie stworzyć produkty cieszące się bezpieczeństwem od ponad 65 lat. Więcej na "Nasze zobowiązania".

System konserwantów, którego używamy, jest stworzony aby stworzyć środowisko niepzyjazne bakteriom i ich rozwojowi. Wykorzystujemy więc składkiki jak gliceryna, pochodne cukrów, kwas cytrynowy, antyoksydanty itp. Używamy także opakowań, które zapobiegają kontaktu produktowi z powietrzem zewnętrznym.

 

Konserwanty takie jak parabeny, fenoksyetanol, triklosan czy MIT/MCITnie są używane w żadnym produkcie Musteli. Nim zostanie wypuszczony na rynek, produkt jest testowany aby upewnić się, że nie doszło do skażenia powietrzem, a także by sprawdzić jego właściwości konserwacyjne.

 

Bezpieczeństwo dla Mustela było priorytetem już przez ponad 65 lat. Więcej na "Udowodniona skuteczność i bezpieczeństwo" w "Naszych zobowiązaniach"

Nie, nie używamy tego składnika w naszych produktach.

Jako francuska marka, Mustela przestrzega Europejskiej regulacji 1223/2009 która zakazuje testów na zwierzętach już od 2004 roku (dla produktów finalnych) i od 2013 (dla składników). Dlatego też, nie testujemy naszych produktów ani składników na zwierzętach, ani nie zlecamy tego nikomu innemu. Częścią naszego procesu innowacji i stałego rozwoju, a także ze względu na to, że naszym priorytetem jest bezpieczeństwo, nasi naukowcy stworzyli unikalny, patentowany model wykorzystujący zrekonstruowaną skórę naskórka noworodka. Pozwala nam to na testy tolerancji i bezpieczeństwa produktów Mustela i eliminuje potrzebę testów na zwierzętach.

Możesz używać każdego z produktów Mustela Bebe - Dziecko od momentu kiedy Twoje dziecko się urodziło (nawet jeśli urodziłaś wcześnie). Bezpieczeństwo i skuteczność tych produktów zostały sprawdzone i potwierdzone przez niezależnych ekspertów toksykologii zanim zostały wypuszczone na rynek. Łącząc skuteczność, bezpieczeństwo i niezwykły komfort użytkowania, zostały specjalnie zaprojektowany z myślą o codziennych potrzebach skóry noworodków i dzieci. Są do nich dostosowane i w pełni respektują ich delikatną naturę.

Jako jeden z liderów francuskich marek na Europejskim rynku produktów dla dzieci, jesteśmy zobowiązani upewnić się, że nasze produkty spełniają najbardziej rygorystyczne formy testów jakości, bezpieczeństwa i skuteczności. Każdy z produktów Mustela, Laboratoires Expanscience, jest poddawany wymagającym i odpowiedzialnym procesom, zarządzanym przez spis naszych zobowiązań, który ściśle określa każdy aspekt bezpieczeństwa i jakości:

 

-Ścisła kontrola i rygorystyczny wybór składników podkreślający naturalne produkty i odrzucający kontrowersyjne substancje, ocena toksykologiczna każdego ze składników bazowana na specjalistycznej ekspertyzie dotyczącej cech skóry noworodka.

-Testy tolerancji i testy alergenowe na każdym produkcie.

- Kluczowym punktem jest branie pod uwagę specjalnych potrzeb skóry, przy czym zwróciliśmy także uwagę na dodatkowe czynniki jak ryzyko połknięcia produktu czy penetracji.

- Finałowa ocena bezpieczeństwa produktu przy współpracy z niezależnymi ekspertami toksykologii, z naciskiem na wykorzystanie produktu na dzieciach (testy na modelach skóry, dodatkowe czynniki jak ryzkyko połknięcia czy penetracji).

 

Od ponad 65 lat, nasze podejście w pełni zgodne ze wszystkimi aktualnymi regulacjami, pozwoliło nam zagwarantować bezpieczne i skuteczne produkty dla rodziców i ich pociech.

 

Informacje o zobowiązaniach Mustela są dostępne na stronie w zakładce "Nasze zobowiązania".

Niezależnie czy to dla dzieci, kobiet w ciąży czy świeżych mam, wszystkie nasze produkty są hipoalergiczne, co znaczy, że zostały stworzone by minimalizować ryzyko reakcji alergicznych. Wybraliśmy takie składniki, aby nie wprowadzać ryzyka reakcji alergicznej. Co więcej, wszystkie nasze produkty zostały przetestowane przez niezależne laboratoria, które dowiodły ich tolerancji.Od ponad 65 lat, nasze podejście w pełni zgodne ze wszystkimi aktualnymi regulacjami, pozwoliło nam zagwarantować bezpieczne i skuteczne produkty dla rodziców i ich pociech.

Bezpieczeństwo naszych produktów jest absolutnym priorytetem. Aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo, każdy z naszych produktów przechodzi ponad 450 pomiarów i testów zanim zostanie on wypuszczony na rynek. Wszystko by zagwarantować jakość, bezpieczeństwo i skuteczność. Współpracujemy też z niezależnymi ekspertami toksykologii, aby ci ocenili bezpieczeństwo naszych produktów dla noworodków i kobiet w ciąży. Te dwie grupy wymagają szczególnych restrykcji i środków ostrożności. Każdy z ekspertów może w każdej chwili zawetować wejście produktu na rynek. Wykorzystujemy także specjalnie skomponowane procedury oceny. Wchodzi w nie 11 etapów oceny głównie przeprowadzanych przez autoryzowane i niezależne instutucje. Procedury te oceniają tolerancję: neurosensoryczną, skóry i oczu u dorosłych a także tolerancję podczas aplikacji na zrekonstruowaną skórę naskórka niemowlęcia (w realnych warunkach stosowania na dzieciach i noworodkach). Finalnie, skuteczność naszych produktów została potwierdzona  dla kobiet w ciąży i dzieci od narodzin wzwyż, przez niezależny nadzór medyczny (dermatolog, pediatra, ginekolog lub okulista, w zależności od produktu)

Aby zapewniać optymalne bezpieczeństwo dla użytkowników, produkty kosmetyczne są rygorystycznie kontrolowane już od ponad 40 lat za sprawą specjalnej regulacji, do której stosuje się cała Unia Europejska. Jest też regularnie aktualizowana by brać pod uwagę naukowe i technologiczne usprawninia. Regulacja ta zabrania wielu substancji (a jest ich ponad 1300), ogranicza część z nich i reguluje jakie kroki muszą zostać podjęte zanim produkt może zostać sprzedany. Stanowi podwaliny bezpieczeństwa produktów i wyznacza nakazy wytwórcom. Gdy produkt kosmetyczny znajdzie się na rynku, jest pod stałą obserwacją aby zapewnić że jest tolerowalny. Kontrola bezpieczeństwa jest kolekcją i analizą wszystkich niekorzystnych efektów produktu. Mustela także jest regularnie poddawana tym testom i w pełni współpracuje z kontrolą. Poza Europą, kraje mają swoje własne regulacje odnośnie produktów kosmetycznych (bezpieczeństwo, marketing, monitoring produktów)

Jako jeden z liderów francuskich marek na Europejskim rynku produktów dla dzieci, jesteśmy zobowiązani upewnić się, że nasze produkty spełniają najbardziej rygorystyczne formy testów jakości, bezpieczeństwa i skuteczności. Wszystkie składniki jakie wykorzystywane są w naszych produktach przechodzą rygorystyczną selekcję, która gwarantuje tolerancję i bezpieczeństwo każdego z naszych produktów. Tolerancja jest systematycznie testowana w laboratoriach za pomocą modeli skóry zrekonstruowanej, później na dorosłych, finalnie na dzieciach w warunkach normalnego stosowania pod nadzorem dermatologicznym. Naszym priorytetem od 65 lat zawsze było bezpieczeństwo. Aby dowiedzieć się więcej, wejdź na "Udowodnione bezpieczeństwo i skuteczność" w "Naszych zobowiązaniach".

Produkty Mustela są zaprojektowane aby chronić delikatną i wrażliwą skrórę dziecka, jednakże nie ma żadnych przeciwwskazań aby dalej wykorzystywać delikatność Mustela nawet po przekroczeniu dzieciństwa, bez ryzyka.

Komórki macierzyste odgrywają kluczową rolę dla skóry człowieka przez całe jego życie: zapewniają jej regenerację, a także pomagają utrzymać ogólną równowagę w obliczu codziennego oddziaływania szkodliwych czynników. Kapitał komórek macierzystych skóry osiąga najwyższą wartość w momencie urodzenia, lecz w pierwszych dwóch latach życia jest niezwykle podatny na zniszczenie. W tym okresie bariera skórna dopiero dojrzewa i skóra jest podatna na codzienne oddziaływanie szkodliwych czynników. Dlatego też konieczna jest jej ochrona i wzmocnienie w celu zachowania tego wyjątkowego bogactwa w postaci komórek macierzystych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z historią powstania nowych dermokosmetyków Mustela Bébé.

Używamy tylko ostrożnie dobranych substancji w naszych produktach by zagwarantować najbezpieczniejsze składniki dla Ciebie i Twojego dziecka, przy czym chroniąc środowisko. Wszystkie nasze produkty są wytworzone bez alkoholu, olejków eterycznych, parabenów, fenoksyetanolu, ftalanów, ekstraktów z roślin GMO, chlorat glinu, składników pochodzenia zwierzęcego (poza ulami, oczyszczoną lanoliną i produktami mlecznymi), terpeny (kamfora, mentol i eukaliptus) i triklosan.  By dowiedzieć się więcej odwiedź stronę Mustela lub ściągnij definicję naturalnych produktów zastosowanych w Laboratoires Expanscience.

Naturalne składniki zawsze były priorytetem dla Mustela, dlatego też większość z naszych składników pochodzi ze świata roślin. Jednakże, są także składniki, których działanie jest niezbędne dla trwałości, stabilności i zmysłów. A dla tych nie zawsze są odpowiedniki w świecie roślin, a niektóre składniki roślinne nie spełniają naszych wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa. W tych wypadkach, używamy sztucznych składników specjalnie testowanych i aprobowanych przez ekspertów, które są bezpieczne dla każdego typu skóry. Pozostały procent przedstawia własnie te składniki, które nie mają swojego wystarczająco dobrego odpowiednika w świecie roślin. By dowiedzieć się więcej, odwiedź naszą stronę i przeczytaj sekcję poświęconą temu zagadnieniu.

Składnik aktywny jest biomimetyczny jeżeli jest zgodny z zasadą biomimetyzmu, to jest, jeśli jest pzystosowany by odzwierciedlać naturę, jej strukturę lub mechanizmy. Konkretniej w  dermo-kosmetykach można mówić o biomimetyźmie jeśli składnik ma naturalnie wysoką tolerancję i jest dobrze przyjmowany przez skórę. Oznacza to, że składnik jest zdolny do wzmocnienia funkcjonowania skóry gdy ta jest osłabiona a także ją wspomaga w dojrzewaniu. Awokado Perseose, uzyty w nowym Mustela Bebe jest biomimetycznym składnikiem i ma taki sam efekt na skórze jak w naturze - pomaga owocu rosnąć i dojrzeć. By dowiedzieć się więcej odwiedź stronę Mustela lub ściągnij definicję naturalnych produktów zastosowanych w Laboratoires Expanscience.

Nasze badania dowiodły, że skóra dziecka zawiera dużą ilość oryginalnych komórek. Są one unikalne dla każdego i pozostają na całe życie - jednak są bardzo delikatne. Po tym odkryciu, wybraliśmy Awokado Perseose, ponieważ odpowiada na wszystkie potrzeby skóry dziecka już od urodzenia. Pomaga wykształcić się barierze ochonnej i ochrania cenne zasoby komórkowe, działając jak ochronny film przeciwko codziennym czynnikom. Jest też częścią nowej generacji biomimetycznych składników aktywnych. Doskonale pasuje do delikatnej skóry dzieci, a także ma potwierdzoną skuteczność i wysoką tolerancję. Są one potwierdzone kliniczie i naukowo. Awokado Perseose jest ekskluzywnym i opatentowanym składnikiem aktywnym i tylko Mustela może zaoferować jego szczególne właściwości. Aby dowiedzieć się więcej, przejdź do odpowiedniej sekcji o tym składniku.

Procent naturalności produktu reprezentuje proporcję składników naturalnych w naszych produktach. Aby się dowiedzieć więcej, wejdź na naszą dedykowaną sekcję.

Na każdym stadium rozwoju, począwszy od pozyskiwania produktów roślin, tworzenia designu i jego rozwoju, produkcji, marketingu a kończąc na finalnym produkcie, robimy wszystko co tylko możliwe by zmniejszyć wpływ na środowisko. Jest to naszą strategią już od kilku lat i dalej nad tym pracujemy. Dla przykładu, wszystkie butelki Mustela nadają się do recyklingu, nasze opakowania z kartonu, są z papieru pozyskiwanego ze specjalnie utrzymywanych lasów, a Mustela Bebe pianka jest biodegradowalna. Więcej o naszych zobowiązaniach i rozowoju zobacz "cykl życia produktu Mustela"

By stworzyć najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny produkt dla Twojego dziecka, nasi naukowcy muszą wiedzieć jaka jest chaakterystyka i potrzeby danej skóry. Poprzez rekonstrukcję naskórka skóry dziecka w naszych laboratoriach, nasz zespół zyskał dogłębną wiedzę na temat skóry, jej komórek i genów. Wszystko by lepiej zrozumieć jej fizjologię i rozwój. Jest to pierwszy na świecie opatentowany model naskórka tego typu i tylko naukowcy Laboratoires Expanscience Mustela są w stanie przeprowadzić te eksperymenty. Zrobiliśmy to także, by móc przetestować skuteczność i poziom tolerancji naszych produktów z dużą starannością.

Oznacza to, że na każdym etapie życia naszych produktów (zaopatrzenie w surowce, koncepcja formuły, produkcja, dystrybucja, użytkowanie i koniec cyklu życia produktu) dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować ich wpływ na środowisko naturalne. Wierni idei ciągłego doskonalenia się, kroczymy tą drogą już od wielu lat. Przykładowo, wszystkie butelki Mustela nadają się do recyklingu, karton wykorzystywany na pudełka pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadą trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej, a formuły produktów pieniących się z linii Mustela Bébé są biodegradowalne.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju, sprawdź cykl życia produktów Mustela.

Komórki macierzyste pomagają regenerować się skórze i utrzymują jej balans przez całe życie. Odgrywają więc szczególną rolę. Najwięcej jest ich zaraz po narodzinach, są jednak bardzo wrażliwe przez pierwsze 2 lata życia dziecka. Podczas tego przełomowego okresu, bariera skórna dopiero dojrzewa, a skóra jest podatna na czynniki zewnętrzne. Dlatego też, jest ważne by chronić i umacniać skórę w celu ochrony komórek macierzystych.

 

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj o nowej gamie pielęgnacyjnej Mustela Bebe.

Niektóre dzieci mają naturalnie suchą skórę, co oznacza, że potrzebują specjalnej pielęgnacji przez cały rok. Podczas zimy, skóra jest pod ciągłą presją zimna, wiatru a także sztucznego ogrzewania - wszystko to wpływa na wysuszanie się skóry. Jest to szczególnie zauważalne u dzieci, ponieważ ich skóra jest wrażliwsza i niedojrzała.

 

W tym okresie, ważnym jest by nawilżać i odżywiać skórę dziecka regularnie, szczególnie po kąpieli i oczyszczaniu, a także za pomocą wyspecjalizowanych poduktów.

 

By dowiedzieć się więcej o charakterystyce skóry Twojego dziecka, przeczytaj naszą sekcję z poradami

Cieńsza od skóry dorosłych, skóra dziecka jest w ciągłym rozwoju: bariera skórma jest niekompletna przy narodzinach i osiąga swój pierwszy stopień dojrzałości dopiero w wieku 2 lat. Do tego czasu, skóra jest niezdolna do utrzymania odpowiedniego poziomu nawodnienia, kluczowego by jej komórki mogły sprawnie działać. W związku z tym, skóra Twojego dziecka nie może w pełni sprawować ochrony i jest narażona na czynniki zewnętrzne.

 

Naukowcy Mustela także odkryli, że skóra noworodka ma zaskakujące źródło siły: unikalną, obecną przez całe życie rezerwę komórek, która w pełni działa zaraz po narodzinach., jednakże jest wrażliwa podczas kilku pierwszych lat życia. Właśnie te komórki odgrywają ważną rolę w skórze - regenerują skórę i pomagają utrzymać równowagę przy walce czynnikami zewnętrznymi. By chronić tą unikalną rezerwę i wspomóc jej rozwój, skóra dziecka wymaga wzmocnienia i ochrony każdego dnia, co można osiągnąć używając odpowiednich produktów pielęgnacyjnych.

 

By dowiedzieć się więcej o charakterystyce skóry Twojego dziecka, przeczytaj naszą sekcję z poradami.

Tak. U noworodków, skóra (jej głęboka warstwa) jest od 3 do 4 razy cieńsza od tej dorosłych, także warstwa rogowa (górna warstwa skóry) jest drobniejsza. Co więcej, film hydrolipidowy chroniący powierzchnię skóry, jest praktycznie nieistniejący u dzieci.

Nasze badania wykazały, że skóra dziecka przy narodzinach jest bogata zasoby naturalnych komórek. Dla każdego są one unikalne i zostają na całe życie, dlatego też, jest ważne by chronić "jedność" tych komórek ponieważ odgrywają one ważną rolę - pomagają utrzymać skórę zdrową przez całe życie. Regenerują skórę, regulują i chronią ją przed czynnikami zewnętrznymi każdego dnia. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj o nowej gamie pielęgnacyjnej Mustela Bebe

Szampon w piance dla noworodków został specjalnie stworzony by zapobiegać pojawieniu się ciemieniuchy i pomaga w eliminacji głównego czynnika powodującego jej powstawanie - ogranicza namnażanie się bakterii.

 

Jeśli na skórze głowy Twojego dziecka pojawiają się małe białawo-żółte łuski, zalecamy skorzystanie z naszego produktu. Za to jeśli skóra głowy jest zdrowa, delikatny szampon Mustela będzie bardziej odpowiedni. Wzbogacony ekstraktem z rumianku i pochodnymi oleju kokosowego, delikatnie oczyszcza włosy i zapobiega ich splątywaniu.

 

Jeśli chcieli by Państwo dowiedzieć się więcej o ciemieniusze, zalecamy odwiedzenie naszej sekcji z poradami.

Sama woda nie wystarczy by usunąć cały brud powstały na skórze dziecka (zwrócony pokarm, mleko, itp.) Dlatego rekomendowanym jest wykorzystanie produktu do oczyszczenia skóry, takiego jak oczyszczającą wodę bez spłukiwania dla normalnej skóry, Oczyszczające mleczko dla suchej skóry, bądź łagodzącą wodę bez spłukiwania dla bardzo wrażliwej skóry. Zostały one specjalnie stworzone by w pełni oczyścić skórę dziecka nie wysuszając i nie podrażniając jej.

 

Więcej informacji o higienie Twojego dziecka w naszej sekcji z poradami.

To zależy od produktu jakiego użyjesz do oczyszczenia twarzy bądź "dołu" Twojego dziecka: - Jeśli wybierzesz aksamit i miękkość chusteczek Mustela Bebe Cleansing Milk by jednocześnie oczyszczać i nawilżać suchą skórę Twojego dziecka, rekomendujemy obmycie skóry dziecka by, na przykład,  zmniejszyć ryzyko rozmoczenia skóry w pieluszkach.

 

Jeśli preferujesz świeżość i delikatną pielęgnację, użyj oczyszczającej wody bez spłukiwania dla skóry normalnej lub łagodzącej wody oczyszczającej bez spłukiwania dla skóry bardzo wrażliwej, które to zostawią skórę czystą nie wymagając przy tym spłukiwania.

 

Więcej informacji o higienie Twojego dziecka w naszej sekcji z poradami.

Chusteczki do twarzy Mustela, zostały specjalnie stworzone aby delikatnie oczyszczać twarz Twojego dziecka, włączając w to okolice wokół oczu gdzie najczęściej akumuluje się wydzielina. Chusteczki pozostawiają skórę dziecka czystą, nawilżoną i złagodzoną. Więcej informacji o higienie Twojego dziecka w naszej sekcji z poradami

Produkty dla dorosłych nie są w pełni dostosowane do bardzo delikatnej skóry dziecka - mają zbyt kwaśną bazę a także zwężają pory. Dlatego też, przy czyszczeniu skóry dziecka ważne są produkty, które są wystarczająco delikatne dla wrażliwej skóry dziecka nie powodując podrażnień.

Od narodzin do 2 roku życia, skóra Twojego dziecka jest niedojrzała: nie wykształciła jeszcze odporności i cech właściwych dla skóry dorosłych. Posiada bogate zasoby komórek macierzystych, jednakże ze względu na niewykształconą barierę, są one bardzo wrażliwe. Dlatego też, należy używać specjalnych produktów do pielęgnacji i mycia aby zachować równowagę skóry.

 

Ponadto, dzieci często miewają przy tym swoje własne problemy skórne - podrażnione miejsca, ciemieniucha, wysypka, atopowa bądź nadwrażliwa skóra; wszystkie te stany powszechnie występują w pierwszych latach życia. Na każdy z nich, Mustela ma odpowiednią gamę produktów pielęgnacyjnych i myjących, które są bezpieczne, wydajne i odpowiednie dla każdego typu skóry.

Nasze gruntowne badania przeprowadzane przez ponad 10 lat, patenty a także różne publikacje obecne w znanych na całym świecie czasopismach i dziennikach pokazały, że skóra Twojego dziecka nie jest w pełni wykształcona do 2 roku zycia. Do tego czasu, skóra nie osiągnie pełnej odporności i właściwości skóry dorosłego.

 

Bariera będąc mniej wydajną jest bardziej podatna na czynniki takie jak chłód, wiatr, słońce, pocieranie itp. (powierzchnia skóry do wagi jest 3 razy większa niż u dorosłych, co wymaga użycia innych składników w innej koncentracji). Co więcej, w zależności od typu skóry, Twoje dziecko będzie miało konkretne potrzeby - na każdą z nich, Mustela przygotowała odpowiednią gamę produktów, a każdy z produktów przeszedł specjalne testy bezpieczeństwa i wydajności by zagwarantować spełnienie rygorystycznych kryteriów jakości.

 

Wszystkie formuły są stworzone w zgodzie z toksykologiczną oceną bazowaną na charakterystyce skóry dzieci i testach tolerancyjnych i alergenowych finalnego produktu. Nasze gwarantują bezpieczeństwo każdemu typowi skóry.

Tak, oparzenia słoneczne są realnym zagrożeniem, zwłaszcza dla dzieci, których skóra jest bardziej wrażliwa. Nadmierne działanie promieni słonecznych może prowadzić do oparzeń skóry, a także do zwiększenia się ilości pieprzyków, przyśpieszenia starzenia się skóry, raka skóry lub pojawienia się czerniaka.

 

Aby się chronić, należy używać kremu z wysokim poziomem ochrony (SPF 50+) a także należy stosować te środku ostrożności: Nie wystawiać dzieci poniżej 3 lat na działanie słońca, Unikać wszelkiego bezpośredniego działania słońca, głownie pomiędzy 11-16, Należy nakładać grubszą warstwę kremu z filtrem przed wystawieniem się na działanie promieni i należy ponawiać ten krok przynajmniej co 2 godziny i po kąpieli, Osłonić dziecko ubrankiem - czapka, koszulka, okulary, Dbać o to by dziecko było nawodnione (nawet jeżeli nie prosi o nic do picia).

 

By dowiedzieć się więcej o słońcu i skórze dzieci, przeczytaj artykuł naszego eksperta na ten temat.

Produkty przeciwsłoneczne chronią skórę przed promieniowaniem UVA i UVB za pomocą filtrów. Chemiczne filtry pochłaniają energię przenoszoną przez radiację świetlną, jednakże nie zawsze są fotostabilne - mogą zostać wchłonięte przez skórę. Może to spowodować reakcje alergiczną lub fototoksyczność. Filtry mineralne odbijają i rozpraszają promienie UV.

 

Są fotostabilne i tworzą ochronny film na skórze ograniczający ryzyko penetracji. Organiczno-mineralne filty pochłaniają i odbijają promienie UV. Są fotostabilne i dobrze utrzymują się na powierzchni skóry.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat ochrony przed słońcem, odwiedź naszą dedykowaną sekcję.

UVA i UVB są promieniami ultrafioletowymi emitowanymi przez słońce. Pozwalają skórze na opalenie się, ale są także bardzo szkodliwe. Różnią się przede wszystki w natężeniu i długości fal: Promienie UVB mają średnią długość fal i działają na powierzchnię skóry.

 

Są odpowiedzialne za poparzenia słoneczne i pieczenie. Promienie UVA są dłuższe i głęboko penetrują skórę - prowadzą one do przyśpieszonego starzenia się skóry i zmniejszenia jej elastyczności.

 

Przy dłuższym wystawieniu na działanie promieni UVB i UVA jesteśmy podatni na powstanie raka skóry. Dlatego ważnym jest aby wykorzystywać ochronę przeciwko obu tym promieniowanium, zwłaszcza u dzieci.

Nie, produkty przeciwsłoneczne dla dorosłych nie są odpowiednie dla delikatnej skóry dzieci. Najczęściej zawierają one perfumy lub bazują na chemicznych filtrach, a także mają za niski poziom ochrony. Dla skóry noworodka należy więc użyć produktu o bardzo wysokim poziomie ochrony.

 

Gama produktów Mustela Sun Protection odpowiada potrzebom skóry Twojego dziecka i gwarantuje odpowiednią ochronę i bezpieczeństwo od szkodliwego promieniowania słonecznego. Zaprojektowane z myślą o dzieciach, odporne na wodę i pot i widoczne podczas aplikacji.

 

Aby dowiedzieć się więcej o ochronie przed słońcem, odwiedź sekcję temu poświęconą na naszej stronie.

Rekomendujemy by używać produktów przeciwsłonecznych z wysokim stopniem ochrony ze względu na wrażliwość skóry dziecka. Produkty o stopniu 50 bądź 50+ są odpowednie. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, polecamy wybrać hipoalergiczne formuły wolne od dodatkowych aromatów, barwników i alkoholu. Najlepiej gdy bazą osłona mineralna bądź organiczno-mineralna.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat słońca i skóry Twojego dziecka, przeczytaj raport naszego eksperta na ten temat.

Używamy kombinacji mineralnych i organicznych filtrów. Są one rygorystycznie wyselekcjonowane, a także mają potwierdzone bezpieczeństwo i skuteczność. Przez ponad 65 lat bezpieczeństwo naszych produktów i ich użytkowników było naszym priorytetem. Wszystkie nasze formuły zostały stworzone w zgodzie z toksykologiczną oceną bazowaną na charakterystyce skóry dzieci i testach tolerancyjnych i alergenowych finalnego produktu.

 

Odwiedź "Nasze zobowiązania" na stronie Mustela by dowiedzieć się więcej.

Nasze produkty przeciwsłoneczne zawierają filtry mineralne (dwutlenek tytanu lub tlenek cynku). Optowaliśmy za połączeniem ich z innmi organicznymi filtrami przeciwsłonecznymi aby nasze produkty były łatwiejsze w aplikacji, a jednocześnie by wciąż móc zagwarantować odpowiedni poziom ochrony przeciwsłonecznej dla delikatnej skóry dzieci.

 

Nasze produkty dowiodły swojej tolerancji i skuteczności u wszystkich typów skóry, w tym tej skłonnej do atopii i nietolerancyjnej. Bezpieczeństwo produktów Mustela było naszym priorytetem przez ponad 65 lat.

 

Więcej informacji o zobowiązaniach Mustela na naszej stronie w zakładce "Nasze zobowiązania"

Nasze produkty z linii Sun Care mogą być używane bez ryzyka już od narodzin. Bezpieczeństwo produktów Mustela jest naszym priorytetem. Tak jak w przypadku reszty naszych produktów, składniki gamy Sun Care są poddawane rygorystycznej selekcji i systematycznym testom by dowieść ich tolerancji i wydajności na każdym typie skóry, w tym tej skłonnej do atopii bądź nietolerancyjnej.

Nie, higiena nie wpływa na występowanie ciemieniuchy. Powstaje ona przez nadmierne wydzielanie się sebum i potu, a także przez namnażanie się mikroskopijnego grzyba na powierzchni skóry (jest to związane z przekazywaniem hormonów matki dziecku pod konieć ciąży).

 

Jeśli twoje dziecko ma ciemieniuchę, zalecamy umyć jego włosy specjalnym szamponem takim jak Mustela Bebe Szampon dla noworodków i nałożyć odpowiedni produkt na skórę głowy - na przykład Krem na Ciemieniuchę. Ten specjalistyczny środek pomaga zwalczyć ciemieniuchę i ograniczyć jej nawroty poprzez oddziaływanie na jej przyczynę.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat ciemieniuchy, zalecamy odwiedzenie naszej sekcji z poradami.

Słodki olej migdałowy jedynie pomaga w pozbyciu się stwardniałej wydzieliny z głowy czy twarzy twojego dziecka poprzez zmiękczenie jej, jednakże nie zadziała on na przyczynę, co oznacza, że problem może powrócić. Najlepiej jest użyć produktu specjalnie przeznaczonego do zwalczania ciemieniuchy. Poprzez regulację wydzielania sebum i oczyszczanie skóry, produkt ten pozwoli wyeliminować istniejącą już ciemieniuchę i zmniejszyć szansę na jej powstanie.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat ciemieniuchy, odwiedź naszą sekcję z poradami.

Słodki olej migdałowy pomaga poluzować powstałą łuskę na głowie dziecka jednak nie rozwiązuje problemu powodującego ciemieniuchę. Dlatego też, zalecane jest wykorzystanie specjalistycznego produktu dostosowanego by leczyć nie tylko objawy ale i przyczynę problemu.

 

Formuła Mustela na ciemieniuchę reguluje wydzielanie sebum, łagodzi skórę i ogranicza szansę pojawienia się łuski na skórze. Jest też hipoalergiczna, a więc została stworzona by zmninimalizować ryzyko reakcji alergicznej - nie zawiera żadnych znanych alergenów ani innych środków podrażniających. Została przetestowana w zgodzie z protokołem by dowieść swej wysokeij tolerancji.

Choć plamy egzemy pojawiające się na ciele dziecka są najbardziej widoczynm symptomem atopowego zapalenia skóry, to tak naprawdę cała skóra jest osłabiona. Dlatego też, ważnym jest by zadbać o całe ciało odpowiednimi dermokosmetykami - jak na przykład Stelatopia.

 

By zwiększyć komfort dziecka, produkty muszą być używane codziennie nawet jeśli plamy znikną. Jeżeli to konieczne, lekarz będzie mógł przepisać kurację lekową, najczęściej zdarza się to podczas zapaleń.

 

Aby dowiedzieć się więcej o skórze skłonnej do atopii, zapraszamy do naszej sekcji z poradami. 

Tak, jest to konieczne. Produkty zaprojektowane dla normalnej skóry nie będą dobrze tolerowane przez wrażliwą i suchą atopową skórę. Dostosowane dermokosmetyki pielęgnacyjne pozwolą na zwiększenie komfortu dziecka i ograniczą ryzyko komplikacji i uciekania się do leków. Do codziennej higieny, zalecamy produkt myjący bez mydła taki jak Krem myjący Stelatopia. Możesz także używać wody bez spłukiwania Stelatopia każdego dnia, co delikatnie oczyści ciało, twarz i okolice pieluszki twojego dziecka. Podczas zapaleń, zalecamy użycie mlecznego olejku do kąpieli Stelatopia, który oczyści skórę bez podrażniania jej.

 

Potem zalecamy stosować produkt taki jak Krem Emollient Stelatopia aby szybko załagodzić odczucia podrażnienia i naturalnie pobudzić syntezę lipidów (dzięki zawartości destylatu oleju ze słonecznika). Skonsultuj się z lekarzem w przypadku infekcji lub silnego swędzenia - przepisze on odpowiednie leczenie.

 

Aby dowiedzieć się więcej o suchej skórze z tendencją do atopii, odwiedź naszą sekcję z poradami.

Atopowe zapalenie skóry lub atopowa egzema występuje u 1 na 5 dzieci. Jest to zaburzenie bariery skóry i występuje ono u dzieci od 2 miesiąca i osłabia się do czasu zaniku w wieku 5-6 lat. Objawami są bardzo wysuszona skóra ciała i twarzy oraz czasowe zapalenia i zaczerwienienia punktowe. U dzieci pojawiaja się też (często bardzo intensywne) uczucie swędzenia, które wpływają na codzienny komfort i sen. Jeżeli te objawy się pojawiają, należy skonsultować się z doktorem aby zdiagnozować problem.
 
Propozycją Mustela jest nowa generacja Stelatopia - gama 4 produktów do higieny i pielęgnacji, stworzonych specjalnie by łagodzić i odżywiać skórę skłonną do atopii u dzieci. Ma klinicznie potwierdzoną skuteczność i wysoką tolerancję od urodzenia, a także jest przetestowa pod nadzorem dermatologicznym i pediatrycznym.
 
1 Watson 2011, Isaac 1998
2 Including newborns out of the NICU

Zaczerwienienie w okolicach pieluchy jest częste u dzieci. Dzieje się tak, ze względu na długotrwały kontakt skóry z ekskrementami i pojawia się głównie w przypadku biegunki, leczenia antybiotykami lub podczas ząbkowania.

 

Aby zapobiec pojawianiu się zaczerwienienia, zalecamy częste zmiany pieluch, od razu po zamoczeniu, Oczyszczanie dołu dokładnie (za pomocą odpowiednich produktów jak Mleczko oczyszczające dla suchej skóry, woda bez spłukiwania dla normalnej skóry, Mustela Liniment albo Dermo-łagodzące chusteczki) a następnie jego dokładne wysuszenie. Dodatkowo, przy prewencyjnych działaniach polecamy stosować Ochronny krem witaminowy przy każdej zmianie pieluchy. Odizoluje on skórę od drażniacych czynników dzięki ochronnym właściwościom tlenku cynku.

 

Aby dowiedzieć się więcej o zaczerwienieniu w okolicach pieluchy, odwiedź naszą sekcję z poradami.

Trwające zaczerwienienie w okolicach pieluchy jest częstym zjawiskiem, nawet jeśli skrupulatnie przestrzegasz higieny dziecka (regularne zmiany pieluch, delikatne mycie i wysuszanie, nakładanie kremów itp.) W tym przypadku zalecamy stosować specjalne produkty na wysypkę i zaczerwienienia - takie jak Ochronny krem witaminowy. Neutralizując enzymy odpowiadające za zaczerwienienie w okolicach pieluchy, krem ten zmniejszy nasilenie i pomoże w pozbyciu się problemu. Jeżeli zaczerwienienie nie minie po kliku dniach stosowania lub jeśli miejsca pokrywają się cieczą lub są zainfekowane radzimy skonsultować to z lekarzem.

 

Aby dowiedzieć się więcej o zaczerwienieniach w okolicy pieluszki, odwiedź naszą sekcję z poradami

Jako „biomimetyczny” określamy taki składnik czynny, który funkcjonuje zgodnie z zasadą biomimetyzmu, czyli imituje naturę w możliwie jak najwierniejszy sposób, naśladując ją w strukturze, czy też w sposobie działania.

W bardziej szczegółowym ujęciu za składnik biomimetyczny w dermokosmetologii uważa się taki składnik, który, naśladując naturę, cechuje się idealnym powinowactwem ze skórą, jest w stanie wzmocnić osłabione mechanizmy jej funkcjonowania lub wspierać ją w rozwoju, nie zakłócając jej naturalnego działania — dzięki temu charakteryzuje się optymalnym wskaźnikiem skuteczność-tolerancja.
Avocado Perseose®, składnik wspólny dla wszystkich nowych receptur Mustela Bébé, jest substancją biomimetyczną: działa na skórę podobnie jak w swym naturalnym miejscu występowania, gdzie jej zadaniem jest wspomaganie rozwoju i dojrzewania owocu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę Naturalność i Mustela lub zobacz pełną definicję naturalności w odniesieniu do produktów dermokosmetycznych Laboratoires Expanscience.

Nasi badacze odkryli, że skóra niemowląt już w chwili urodzenia zawiera w sobie bogactwo w postaci komórek macierzystych — wyjątkowy kapitał na całe życie: bezcenny, lecz bardzo delikatny. W następstwie tego fundamentalnego odkrycia wybraliśmy Avocado Perseose® jako składnik nowych receptur produktów z linii Mustela Bébé, ponieważ doskonale odpowiada specyficznym potrzebom skóry niemowląt już od chwili narodzin. Składnik ten wspiera również rozwój funkcji bariery skóry, a przede wszystkim chroni jej bogactwo komórkowe, działając jak ochronna tarcza osłaniająca skórę przed codziennym wpływem szkodliwych czynników. Ponadto Avocado Perseose® należy do nowej generacji biomimetycznych składników czynnych, co oznacza, że działa w idealnym powinowactwie ze skórą, łącząc w sobie potwierdzoną skuteczność działania i wysoką tolerancję.

Skuteczność i dobra tolerancja Avocado Perseose® zostały przetestowane klinicznie i naukowo potwierdzone. Avocado Perseose® to wyjątkowo skuteczna, chroniona patentem substancja aktywna, dostępna wyłącznie w produktach Mustela.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Avocado Perseose®, zapraszamy do odwiedzenia poświęconej jej strony.

Tak, ponieważ im wcześniej i regularniej będziesz stosować te produkty tym bardziej będą efektywne. Dlatego też rekomendujemy aplikować zapobiegawczo produkty takie jak Mustela Maternite krem przeciwko rozstępom od pierwszego miesiąca ciąży. Wzmocni elastyczność i giętkość skóry, a także pomoże jej uodpornić się na rozciąganie. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł naszego eksperta na ten temat.

Zalecamy stosowanie Mustela żel ujędrniający przez przynajmniej miesiąc po porodzie. Delikatnie wmasowywany każdego dnia w miejscach takich jak brzuch, biodra, uda itd. Pomoże przywrócić jędrność twojej skórze i przemodelować sylwetkę.

Tak - wytworzone bez dodatku alkoholu i kofeiny serum bazuje na naturalnych składnikach aktywnych i można go używać podczas karmienia piersią*(Zasady higieny powinny zostać zachowane przed karmieniem - oczyszczenie sutka) Powinnaś także pamiętać o codziennej higienie, na przykład biorąc codziennie prysznic.

Wszystkie produkty Mustela Maternite są specjalnie stworzone dla kobiet w ciąży i młodych matek, także podczas karmienia. Przeszły testy i oceny wymierzone w zagwarantowanie bezpieczeństwa zarówno płodowi jak i dziecku podczas karmienia. Dlatego też można ich bezpiecznie używać podczas ciąży lub karmienia piersią.

Podczas ciąży, doznania ciężkości nóg jest bardzo częste - więcej niż 1 na 3 kobiety cierpi na nie. Zjawisko to jest szczególnie częste w późniejszej ciąży i podczas wysokich temperatur. Jest spowodowane zwolnieniem cyrkulacji krwii i zwiększonym jej ciśnieniem w żyłach nóg.

 

Aby złagodzić problem rekomendujemy masowanie nóg z uzyciem Mustela Maternite żel lekkie nogi - natychmiastowo poczujesz ulgę i uczucie świeżości dzięki zastosowaniu unikalnego połączenia Awokado peptydów i ekstraktu z mentolu.

 

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj artykuł naszego eksperta na ten temat.

Wykluczyliśmy ze składu naszych produktów liczne substancje, aby móc zagwarantować ci nie tylko składniki najbezpieczniejsze dla skóry twojego dziecka i twojej, ale także maksymalne poszanowanie środowiska naturalnego. Tak więc żadna z formuł naszych produktów nie zawiera alkoholu, olejków eterycznych, parabenów, fenoksyetanolu, ftalanów, ekstraktów z roślin genetycznie modyfikowanych (GMO), chlorowodorku glinu, składników pochodzenia zwierzęcego (za wyjątkiem produktów pszczelich, oczyszczonej lanoliny oraz produktów mlecznych), terpenów (kamfora, mentol, eukaliptol) ani triklosanu.

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę Naturalność i Mustela lub zobacz pełną definicję naturalności w odniesieniu do produktów dermokosmetycznych Laboratoires Expanscience.

Od zawsze dajemy pierwszeństwo składnikom naturalnego pochodzenia, więc większość substancji czynnych oraz składników naszych dermokosmetyków czerpiemy z samego serca świata roślin. Obecnie produkty Mustela Bébé zawierają średnio 92% składników naturalnego pochodzenia, a niektóre z nich nawet do 99%.

Jednak niektóre substancje niezbędne dla uzyskania dobrej trwałości, stabilności lub walorów sensorycznych naszych produktów nie mają swych odpowiedników w naturze. Zdarza się również, że niektóre składniki naturalnego pochodzenia nie spełniają naszych wysokich wymogów w zakresie skuteczności, bezpieczeństwa lub przyjemności stosowania. W takich wypadkach korzystamy ze składników syntetycznych, które zostały ocenione pozytywnie przez autorytety w dziedzinie zdrowia, dopuszczone do stosowania przez organy regulacyjne, a także przetestowane pod kątem skuteczności działania i bezpieczeństwa stosowania na najbardziej wrażliwych rodzajach skóry.

Wszystkie nasze produkty zostały przetestowane pod kontrolą dermatologów i pediatrów i posiadają gwarancję hipoalergiczności* i wysokiej tolerancji.

*Formuły opracowane pod kątem zminimalizowania ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.

Celem tej strony jest pozwolenie naszym klientom poznania naszych produktów i świata naszej marki, jednakże nie można na niej zamawiać produktów. Jeśli chcieliby Państwo kupić nasze produkty, zalecamy udanie się do partnerskiej apteki lub paraapteki gdzie otrzymają Państwo wszelkie potrzebne informacje odnośnie waszych potrzeb lub potrzeb waszych pociech.

Jeżeli opakowanie jest uszkodzone, sugerujemy skontaktowanie się z działem obsługi klienta.

Każdy z naszych produktów przeznaczony jest dla konkretnego typu skóry lub na konkretne sytuacje (ciąża, karmienie piersią, problemy skórne itp.). Dlatego też, zdecydowaliśmy się nie wysyłać próbek do naszyh konsumentów, ponieważ mogą nie być dopasowane do ich potrzeb. Jeśli jednak chcieliby Państwo poznać nasze produkty, zapraszamy was do aptek i paraaptek współpracujących z Mustelą. Doradzą Państwu jakie produkty będą odpowiednie i jeżeli to możliwe dadzą próbki.

 

Wiele szpitali położniczych, pediatrów i dermatologów oferują nowym mamom opakowania testowe naszych produktów.

 

Jesteśmy także obecni każdego roku na "Baby Salon" w Lille, Paryżu i Lyon - nie wahajcie się przyjść i spotkajcie się z nami!

Jeżeli pomimo wszelkich starań jakich dokładamy i testów jakości jakie przeprowadzamy na naszych produktach nim ukażą się w sklepach zauważysz negatywną reakcję, zalecamy abyś nie używała produktu i skontantowała się z lekarzem jeśli to konieczne. Zalecamy też, byś skontaktowała się z nami abyśmy mogli ustalić w czym jest problem.

Można do nas zadzwonić:  

 

+33 (0)1 43 34 75 21 

lub napisać email: consoMustela@expanscience.com   

 

Bezpieczeństwo naszych produktów jest naszym priorytetem od ponad 65 lat.

Nie, nie stosujemy żadnych testów na zwierzętach. Jako francuska firma, Mustela stosuje się do europejskiego rozporządzenia 1223/2009, które zakazuje testów na zwierzętach - od 2004 roku testów finalnych produktów, a od 2013 poszczególnych składników. Nie przeprowadzamy żadnych testów na zwierzętach, zarówno jeśli chodzi o nasze receptury czy skałdniki aktywne, ani nie zlecamy takich testów innym organizacjom. Jako część naszego programu innowacji i ciągłego rozwoju, by ocenić bezpieczeństwo naszych produktów, stworzyliśmy nowy i unikalny model zrekonstruowanego naskórka niemowlęcia, który pozwala na przetestowanie tolerancji i skuteczności produktów Mustela bez testów na zwierzętach. Bezpieczeństwo produktów pozostaje naszym priorytetem.