FAQ

 

Komórki macierzyste odgrywają kluczową rolę dla skóry człowieka przez całe jego życie: zapewniają jej regenerację, a także pomagają utrzymać ogólną równowagę w obliczu codziennego oddziaływania szkodliwych czynników. Kapitał komórek macierzystych skóry osiąga najwyższą wartość w momencie urodzenia, lecz w pierwszych dwóch latach życia jest niezwykle podatny na zniszczenie. W tym okresie bariera skórna dopiero dojrzewa i skóra jest podatna na codzienne oddziaływanie szkodliwych czynników. Dlatego też konieczna jest jej ochrona i wzmocnienie w celu zachowania tego wyjątkowego bogactwa w postaci komórek macierzystych.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z historią powstania nowych dermokosmetyków Mustela Bébé.

Nasi badacze odkryli, że skóra niemowląt już w chwili urodzenia kryje w sobie cenny skarb w postaci komórek macierzystych, które stanowią wyjątkowy kapitał zdrowia skóry na całe życie. Można śmiało użyć takiego sformułowania, ponieważ komórki macierzyste odgrywają kluczową rolę dla skóry przez całe późniejsze życie człowieka: zapewniają jej regenerację, a także pomagają utrzymać ogólną równowagę w obliczu codziennego oddziaływania szkodliwych czynników.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapoznaj się z historią powstania nowych dermokosmetyków Mustela Bébé.

Skóra niemowląt jest bardziej wrażliwa niż jakikolwiek inny rodzaj skóry. W trakcie dojrzewania nie spełnia jeszcze w pełni skutecznie swej roli bariery chroniącej organizm przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, a dodatkowo podczas porodu odwadnia się i nie jest w stanie utrzymać prawidłowego poziomu nawilżenia w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Nasze badania wykazały jednak, że skóra niemowląt skrywa w sobie skarb — wyjątkowy kapitał na całe życie w postaci komórek macierzystych, osiągający swą najwyższą wartość w momencie urodzenia, jednak niezwykle delikatny w pierwszych dwóch latach życia. Te komórki odgrywają kluczową rolę dla skóry przez całe późniejsze życie człowieka: zapewniają jej regenerację, a także pomagają utrzymać ogólną równowagę w obliczu codziennego oddziaływania szkodliwych czynników.

Skóra niemowląt i małych dzieci wymaga wzmocnienia i codziennej ochrony przy użyciu odpowiednio dobranych dermokosmetyków, pozwalających zachować jej wyjątkowe bogactwo komórkowe i wspierać jej prawidłowy rozwój.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat właściwości skóry niemowląt i małych dzieci, zapraszamy do naszego kącika porad na ten temat.

Oznacza to, że na każdym etapie życia naszych produktów (zaopatrzenie w surowce, koncepcja formuły, produkcja, dystrybucja, użytkowanie i koniec cyklu życia produktu) dokładamy wszelkich starań, aby zminimalizować ich wpływ na środowisko naturalne. Wierni idei ciągłego doskonalenia się, kroczymy tą drogą już od wielu lat. Przykładowo, wszystkie butelki Mustela nadają się do recyklingu, karton wykorzystywany na pudełka pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadą trwałej i zrównoważonej gospodarki leśnej, a formuły produktów pieniących się z linii Mustela Bébé są biodegradowalne.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju, sprawdź cykl życia produktów Mustela.

Jako „biomimetyczny” określamy taki składnik czynny, który funkcjonuje zgodnie z zasadą biomimetyzmu, czyli imituje naturę w możliwie jak najwierniejszy sposób, naśladując ją w strukturze, czy też w sposobie działania.

W bardziej szczegółowym ujęciu za składnik biomimetyczny w dermokosmetologii uważa się taki składnik, który, naśladując naturę, cechuje się idealnym powinowactwem ze skórą, jest w stanie wzmocnić osłabione mechanizmy jej funkcjonowania lub wspierać ją w rozwoju, nie zakłócając jej naturalnego działania — dzięki temu charakteryzuje się optymalnym wskaźnikiem skuteczność-tolerancja.
Avocado Perseose®, składnik wspólny dla wszystkich nowych receptur Mustela Bébé, jest substancją biomimetyczną: działa na skórę podobnie jak w swym naturalnym miejscu występowania, gdzie jej zadaniem jest wspomaganie rozwoju i dojrzewania owocu.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę Naturalność i Mustela lub zobacz pełną definicję naturalności w odniesieniu do produktów dermokosmetycznych Laboratoires Expanscience.

Nasi badacze odkryli, że skóra niemowląt już w chwili urodzenia zawiera w sobie bogactwo w postaci komórek macierzystych — wyjątkowy kapitał na całe życie: bezcenny, lecz bardzo delikatny. W następstwie tego fundamentalnego odkrycia wybraliśmy Avocado Perseose® jako składnik nowych receptur produktów z linii Mustela Bébé, ponieważ doskonale odpowiada specyficznym potrzebom skóry niemowląt już od chwili narodzin. Składnik ten wspiera również rozwój funkcji bariery skóry, a przede wszystkim chroni jej bogactwo komórkowe, działając jak ochronna tarcza osłaniająca skórę przed codziennym wpływem szkodliwych czynników. Ponadto Avocado Perseose® należy do nowej generacji biomimetycznych składników czynnych, co oznacza, że działa w idealnym powinowactwie ze skórą, łącząc w sobie potwierdzoną skuteczność działania i wysoką tolerancję.

Skuteczność i dobra tolerancja Avocado Perseose® zostały przetestowane klinicznie i naukowo potwierdzone. Avocado Perseose® to wyjątkowo skuteczna, chroniona patentem substancja aktywna, dostępna wyłącznie w produktach Mustela.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o Avocado Perseose®, zapraszamy do odwiedzenia poświęconej jej strony.

Wykluczyliśmy ze składu naszych produktów liczne substancje, aby móc zagwarantować ci nie tylko składniki najbezpieczniejsze dla skóry twojego dziecka i twojej, ale także maksymalne poszanowanie środowiska naturalnego. Tak więc żadna z formuł naszych produktów nie zawiera alkoholu, olejków eterycznych, parabenów, fenoksyetanolu, ftalanów, ekstraktów z roślin genetycznie modyfikowanych (GMO), chlorowodorku glinu, składników pochodzenia zwierzęcego (za wyjątkiem produktów pszczelich, oczyszczonej lanoliny oraz produktów mlecznych), terpenów (kamfora, mentol, eukaliptol) ani triklosanu.

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę Naturalność i Mustela lub zobacz pełną definicję naturalności w odniesieniu do produktów dermokosmetycznych Laboratoires Expanscience.

Od zawsze dajemy pierwszeństwo składnikom naturalnego pochodzenia, więc większość substancji czynnych oraz składników naszych dermokosmetyków czerpiemy z samego serca świata roślin. Obecnie produkty Mustela Bébé zawierają średnio 92% składników naturalnego pochodzenia, a niektóre z nich nawet do 99%.

Jednak niektóre substancje niezbędne dla uzyskania dobrej trwałości, stabilności lub walorów sensorycznych naszych produktów nie mają swych odpowiedników w naturze. Zdarza się również, że niektóre składniki naturalnego pochodzenia nie spełniają naszych wysokich wymogów w zakresie skuteczności, bezpieczeństwa lub przyjemności stosowania. W takich wypadkach korzystamy ze składników syntetycznych, które zostały ocenione pozytywnie przez autorytety w dziedzinie zdrowia, dopuszczone do stosowania przez organy regulacyjne, a także przetestowane pod kątem skuteczności działania i bezpieczeństwa stosowania na najbardziej wrażliwych rodzajach skóry.

Wszystkie nasze produkty zostały przetestowane pod kontrolą dermatologów i pediatrów i posiadają gwarancję hipoalergiczności* i wysokiej tolerancji.

*Formuły opracowane pod kątem zminimalizowania ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych.

Nie, nie stosujemy żadnych testów na zwierzętach. Jako francuska firma, Mustela stosuje się do europejskiego rozporządzenia 1223/2009, które zakazuje testów na zwierzętach - od 2004 roku testów finalnych produktów, a od 2013 poszczególnych składników. Nie przeprowadzamy żadnych testów na zwierzętach, zarówno jeśli chodzi o nasze receptury czy skałdniki aktywne, ani nie zlecamy takich testów innym organizacjom. Jako część naszego programu innowacji i ciągłego rozwoju, by ocenić bezpieczeństwo naszych produktów, stworzyliśmy nowy i unikalny model zrekonstruowanego naskórka niemowlęcia, który pozwala na przetestowanie tolerancji i skuteczności produktów Mustela bez testów na zwierzętach. Bezpieczeństwo produktów pozostaje naszym priorytetem.

Aby opracowywać jak najbezpieczniejsze i najskuteczniejsze kosmetyki dla twojego dziecka, nasi badacze muszą poznać szczególne cechy oraz potrzeby jego skóry. Naskórek niemowlęcia i małego dziecka odtworzony w laboratorium pozwala naszym zespołom badać nawet głębokie warstwy skóry, na poziomie komórek i genów, aby dzięki temu lepiej poznać jej fizjologię i rozwój. To innowacja na skalę światową, chroniona patentem i tylko naukowcy Mustela z Laboratoires Expanscience dysponują obecnie możliwością prowadzenia takich eksperymentów. Wykorzystujemy również zrekonstruowany naskórek do testów na tolerancję i bezpieczeństwo naszych produktów, co pozwala nam uzyskać coraz większą precyzję i wiarygodność.