Zobowiązania Mustela

Gwarancja bezpieczeństwa

Ponieważ nie ma nic cenniejszego od zdrowia twojego dziecka, bezpieczeństwo jest pierwszym spośród zobowiązań Mustela. Wszystkie dermokosmetyki Mustela powstają we współpracy z profesjonalistami z branży medycznej, są hipoalergiczne*, doskonale tolerowane przez skórę i nie zawierają parabenów, fenoksyetanolu, ftalanów ani alkoholu. Przed dopuszczeniem do sprzedaży są systematycznie poddawane wyjątkowo rygorystycznym testom bezpieczeństwa.

 

Skuteczność potwierdzona w drodze zaawansowanych badań dermatologicznych

Będąc owocem dermatologicznej wiedzy Laboratoires Expanscience, wszystkie dermokosmetyki Mustela zostały poddane ocenie w czasie badań klinicznych lub testów użytkowania pod kontrolą dermatologów i pediatrów w celu potwierdzenia ich skuteczności.

 

Umiejętne czerpanie z natury

Świat roślinny posiada niewyczerpane zasoby, które mogą być wykorzystane w pielęgnacji delikatnej skóry. Opracowując wszystkie swe produkty, Mustela zawsze daje pierwszeństwo składnikom naturalnym lub naturalnego pochodzenia — obecnie produkty z linii Mustela Bébé zawierają średnio 92% składników naturalnego pochodzenia. Tylko w przypadkach, gdy składniki naturalnego pochodzenia nie spełniają surowych wymogów Mustela w zakresie skuteczności lub bezpieczeństwa, zastępowane są składnikami syntetycznymi.

 

Wyjątkowa przyjemność stosowania

Przyjemne dla zmysłów produkty Mustela Bébé są idealnym dopełnieniem momentów bliskości między mamą i jej niemowlęciem dzięki wyjątkowemu komfortowi użytkowania. Ich niepowtarzalny zapach sprawia, że każda czynność pielęgnacyjna staje się chwilą odprężenia i łagodnej stymulacji rozwijających się zmysłów dziecka.

 

Odpowiedzialna marka

Pielęgnacja najmłodszych jest nierozerwalnie związana z ochroną środowiska, w którym żyją. Na każdym etapie życia swoich produktów Mustela dokłada wszelkich starań, aby zmniejszyć ich wpływ na środowisko naturalne. Przykładowo, wszystkie butelki Mustela nadają się do recyklingu, karton pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, natomiast formuły pieniących się produktów do mycia Mustela Bébé są biodegradowalne.

 

Wyjątkowe wsparcie dla przyszłych i młodych rodziców

Zobowiązania Mustela nie ograniczają się do samych produktów: od początku swego istnienia marka towarzyszy również przyszłym i młodym rodzicom w odkrywaniu rodzicielstwa poprzez udzielanie licznych porad redagowanych we współpracy z profesjonalistami z dziedziny medycyny oraz opieki nad małym dzieckiem. Dzień po dniu Mustela podpowiada wszystkim młodym rodzicom, jak opiekować się niemowlęciem i małym dzieckiem oraz harmonijnie wspierać je w rozwoju.

 

Obowiązek obywatelski

Działając pod egidą Fondation de France, Fundacja Mustela podtrzymuje swe zobowiązania wobec profesjonalistów w zakresie opieki nad małym dzieckiem: od 1982 r. prowadzi badania w dziedzinie pediatrii, udostępnia profesjonalistom z branży opieki zdrowotnej nad dzieckiem materiały służące prewencji w opiece nad dzieckiem i położnictwie, a także wspiera inne stowarzyszenia działające na tym samym polu.

*Receptury opracowane tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych.

Wyślij