Zaburzenia snu u dzieci z atopowym zapaleniem skóryStyczeń 2019

Częste pobudki w nocy, płacz, wychodzenie z łóżeczka i chęć drapania się doprowadzająca do uszkodzenia naskórka - jeśli te objawy nie są Ci obce, koniecznie przeczytaj nasz artykuł i poznaj innowację w gamie Stelatopia – Kojącą piżamkę dla skóry skłonnej do atopii.  

 

Atopowe zapalenie skóry występuje 2-3 razy częściej u dzieci niż u dorosłych, a najcięższa postać występuje od dnia narodzin do 2 roku życia. Choroba ta przebiega z fazami zaostrzenia i remisji. W fazie ostrej, oprócz skrajnej suchości charakterystycznej dla AZS, pojawiają się stany zapalne w postaci czerwonych krostek oraz uporczywy świąd, który nie pozwala zasnąć dzieciom i doprowadza do częstych pobudek nocnych. To powoduje negatywny wpływ na jakość życia dziecka i rodziny. Nie tylko maluchy są rozdrażnione i mają problemy z koncentracją, ale także cała rodzinna po nieprzespanej nocy jest zmęczona i nerwowa.

 

Stosujesz emolienty do kąpieli i pielęgnacji, a mimo tego Twojego maluszka budzi w nocy silny świąd? Wypróbuj jako pielęgnację uzupełniającą Kojącą piżamkę do skóry skłonnej do atopii.  

 

Pierwsza kojąca piżamka do skóry skłonnej do atopii

 

Jest to innowacyjny produkt składający się ze 100% bawełny zalecanej przez dermatologów i alergologów. Tkanina została zaprojektowana specjalnie dla skóry skłonnej do atopii i otrzymała europejski certyfikat Oeko-tex standard100, nakładający ścisłe kontrole w celu zapewnienia bezpieczeństwa skóry poprzez zakaz stosowania szkodliwych składników aktywnych. Na włóknach bawełnianych piżamki zamocowane zostały specjalne kapsułki z kojącymi składnikami aktywnymi - destylatem oleju słonecznikowego, olejem z awokado, ceramidami, skwalanem oraz witaminą E, które uwalniane są pod wpływem ruchu dziecka. W taki sposób składniki aktywne dostarczane są do skóry w sposób ciągły i przedłużają działanie emitentów zastosowanych przed założeniem piżamki. Skuteczność piżamki został sprawdzona w połączeniu z emolientami różnych firm, dlatego jeśli znalazłaś emolient, który jest dobrze tolerowany przez skórę dziecka, nie musisz go zmieniać. Wszystkie szwy w piżamce są zewnętrzne, co ogranicza zadrapania i zapewnia bezpośredni kontakt tkaniny ze skórą.

 

Dane techniczne

 

Piżamka jest dostępna w dwóch rozmiarach: 6-12 miesięcy oraz 12-24 miesiące. Podwijane rękawki i nogawki pozwalają dowolnie regulować długość w zależności od wzrostu dziecka. Można ją prać w pralce w temperaturze 30°C a maksymalna temperatura prasowania nie powinna przekraczać 110°C.

 

atopowe_zapalenie_skory

 

Skuteczność potwierdzona klinicznie

 

Redukuje świąd 81%*

Poprawia jakość snu już po 7 dniach stosowania**

 

Codzienne zakładanie dziecku piżamki do snu znacząco poprawia jakość życia całej rodziny. Dzieci szybciej zasypiają i dużo rzadziej budzą się w nocy. Przestają czuć uciążliwy świąd, dzięki czemu stają się spokojniejsze i weselsze. Już po 7 dniach można zauważyć diametralną poprawę kondycji ich skóry, staje się ona delikatniejsza i gładsza. Rany, które nie są już rozdrapywane, dużo szybciej się goją.

 

 

Piżamka atopowa to idealne rozwiązanie dla wszystkich maluszków, którym uciążliwy świąd przeszkadza w spokojnym śnie. Jest dużo wygodniejsza od metody mokrych opatrunków, która jest czasochłonna i wymaga większego zaangażowania i akceptacji dziecka. Założenie piżamki zajmuje tylko chwilę i jest całkowicie bezbolesne.

 

 

* Badanie kliniczne (ocena prowadzącego badanie) prowadzone na grupie 66 niemowląt i dzieci o skórze skłonnej do atopii przez okres 28 dni.

** Badanie konsumenckie prowadzone na grupie 22 niemowląt i dzieci w okresie 7 dni, we współpracy z francuskim Eczema Association.

 

Oceń artykuł

Wyślij