Wyjątkowa wiedza w dziedzinie dermatologii

Specjalizując się od przeszło 60 lat w zakresie pielęgnacji skóry niemowląt, Mustela nieustannie prowadzi nowe badania, aby lepiej zrozumieć potrzeby i specyficzne cechy skóry niemowląt. Dzięki swej wyjątkowej wiedzy oraz najważniejszym odkryciom w dziedzinie dermatologii, Mustela oferuje wszystkim dzieciom oraz ich mamom specjalistyczne dermokosmetyki, które są bezpieczniejsze, skuteczniejsze i bliższe naturze.

 

Lepiej zrozumieć, aby lepiej chronić

Pasjonując się badaniami nad skórą niemowląt, naukowcy Mustela z Laboratoires Expanscience regularnie współpracują z renomowanymi specjalistami w dziedzinie dermatologii oraz pediatrii, szczególnie podczas krajowych i międzynarodowych kongresów.
Wspólnie z największymi międzynarodowymi ekspertami Mustela zainicjowała wyjątkowy program badawczy poświęcony skórze dziecka od pierwszych dni życia. Po raz pierwszy w historii badaczom Mustela udało się zrekonstruować w laboratorium niemowlęcą skórę, co umożliwiło badanie jej powierzchni oraz głębszych warstw, a nawet do poziomu wnętrza komórek i genów.
 

Cenny kapitał komórkowy wymagający ochrony

Mustela dokonała wyjątkowego odkrycia — otóż skóra niemowlęcia dysponuje kapitałem w postaci komórek macierzystych, który osiąga swoje maksimum w chwili narodzin, jednak jest on wyjątkowo podatny na zniszczenie w czasie pierwszych lat życia — w okresie, kiedy powstaje ochronna bariera skórna. Ten wyjątkowy, delikatny i cenny kapitał  zapewnia przez wszystkie kolejne lata życia możliwość odbudowy i utrzymania ogólnej równowagi skóry.
 

Wrażliwa i niedojrzała skóra wymagająca wsparcia

Mustela prowadziła również wyjątkowe badania nad funkcją bariery skórnej u niemowląt od momentu narodzin. Niczym ochronna tarcza, bariera skórna osłania organizm przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych i pozwala skórze utrzymać dobry poziom nawilżenia, kluczowy dla komórek. Jednak skóra niemowlęcia, niedojrzała i delikatna, nie jest jeszcze w stanie w pełni skutecznie spełniać funkcji tej bariery.
Efekty badań Mustela wykazały, że w istocie potrzebne jest wiele lat, aby ochronna bariera skórna osiągnęła dojrzałość. U dzieci poniżej dwóch lat skóra jest bardzo podatna na codzienne szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych, a do tego nie jest zdolna jeszcze do utrzymania prawidłowego poziomu nawilżenia, w związku z czym wymaga codziennego odżywiania i wzmacniania.
 

To, co w nauce najlepsze dla skóry niemowląt i dzieci

Dzięki głębokiej znajomości skóry maluszków oraz stałej współpracy z profesjonalistami z branży medycznej (farmaceuci, dermatolodzy, pediatrzy, toksykolodzy, alergolodzy, ginekolodzy), Mustela proponuje wam specjalistyczne dermokosmetyki, które doskonale zaspokoją wszystkie potrzeby skóry dziecka od pierwszych dni życia.
Bezpieczne, skuteczne i coraz bliższe naturze produkty Mustela harmonijnie wspierają rozwój skóry twojego niemowlęcia, a także chronią ją od dzisiaj na przyszłość.

 

 

Wyślij