BLOG MUSTELA

23.11.17

Co zabrać na porodówkę?

Regularne skurcze, odejście wód płodowych – to objawy rozpoczynającego się porodu. Jeśli skurcze trwają dłużej niż 30 sekund i występują częściej niż co 10 minut oznacza to, że powinnaś jak najszybciej udać się do szpitala. Co ze sobą zabrać? Oczywiście przygotowaną wcześniej torbę z rzeczami dla Ciebie i dla maluszka, a także dokumenty.

15.11.17

Poród – Jak się do niego przygotować i jak potem zadbać o Twoje zdrowie?

Już na początku dziewiątego miesiąca ciąży pojawiają się objawy zbliżającego się porodu. Jak odróżnić je od tych, które oznaczają, że poród faktycznie się zaczął? Co spakować na porodówkę? Jak pielęgnować swoje ciało po porodzie? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Pierwszy roczek: niemowlę – instrukcja obsługi

Kiedy na świat przychodzi nasze pierwsze dziecko, na początku trudno nam się oswoić z zaistniałą sytuacją. Radość z pojawienia się nowego członka rodziny miesza się obawami, czy będziemy potrafili właściwie się nim zaopiekować i zapewnić mu najlepsze warunki do prawidłowego rozwoju. Jak zajmować się maluszkiem w pierwszych miesiącach jego życia?

Zalety czytania książek dzieciom

Dlaczego powinniśmy czytać książki naszym pociechom? Wszyscy wiedzą, że czytanie bajek dzieciom ma mnóstwo zalet. Nie tylko pozytywnie wpływa to na rozwój maluszków, lecz także pomaga im lepiej zrozumieć otaczający je świat, buduje silną więź między nimi a rodzicami, a ponadto na całe życie kształtuje nawyk czytania.

Czy wiesz dlaczego Twoje dziecko płacze?

Płacz jest dla maluszka podstawową formą komunikacji z otoczeniem. W ten sposób wyraża swoje emocje, ale też sygnalizuje potrzeby czy manifestuje ból. Na początku rodzicom trudno jest rozpoznać, dlaczego dziecko płacze, z czasem jednak nauczysz się prawidłowo odczytywać wysyłane przez Twoją pociechę sygnały. Jakie są rodzaje płaczu noworodka i niemowlaka? Jak je rozpoznać?

Pages