BLOG MUSTELA

18.04.18

Tata pielęgnuje małolata - czyli jak zacząć pomagać przy noworodku.

Psycholog David Blankenhorn, twierdził pół żartem, pół serio, że gdyby niemowlę umiało mówić, na pytanie: „Kto to jest tata?”, odpowiedziałoby: „To ktoś, kto nie jest ani mną, ani mamą”.

Odpieluchowanie z sukcesem

Nauka kontrolowania potrzeb fizjologicznych jest jednym z trudniejszych etapów w życiu każdego dziecka. Doświadczenia i obserwacje wskazują, że opanowanie sztuki siadania, chodzenia a nawet mówienia nie sprawiają aż tak wielkich trudności. Nawet jeśli Twoje dziecko potrafi bezbłędnie formułować złożone zdania i swobodnie rozmawiać o zasadach korzystania z toalety, nie musi to oznaczać, że z łatwością pogodzi teorię z praktyką. Poniżej podpowiadamy, jak ułatwić życie większości młodych rodziców, czyli oduczyć dziecko noszenia pieluszki.

Moje dziecko próbuje siadać - jak mogę mu w tym pomóc?

Młodzi rodzice często porównują osiągnięcia swoich dzieci i z dumą opowiadają o ich sukcesach. Nie ma w tym absolutnie nic złego, jeśli każdą taką opowieść traktujemy z dystansem i nie próbujemy, pod ich wpływem, przyspieszyć rozwoju naszego maleństwa.

Jak dbać o higienę jamy ustnej dziecka?

Istnieje powszechne przeświadczenie, że dopóki dziecko nie ma jeszcze ząbków, taka pielęgnacja nie jest niezbędna wśród podstawowych zabiegów toaletowych. Takie stanowisko spotyka się ze zdecydowaną reakcją stomatologów, którzy przekonują, że pielęgnację jamy ustnej należy zacząć już od bezzębnych dziąseł, ponieważ są w nich już zawiązki ząbków.

21.03.18

Twój powrót do formy, czyli ćwiczenia i pielęgnacja skóry po porodzie.

Jeśli wierzyć telewizji i social mediom, celebrytki średnio w dwa tygodnie po porodzie mogą pochwalić się płaskim brzuszkiem bez śladu rozstępów. My z naszego doświadczenia wiemy, iż powrót do formy sprzed porodu jest procesem czasochłonnym i zależy od wielu czynników...

Pages