BLOG MUSTELA

W co ubrać dziecko ze skórą skłonną do atopii?

Pielęgnacja skóry dziecka z tendencją atopową jest szczególnie wymagająca i zmierza przede wszystkim w stronę złagodzenia objawów AZS oraz poprawy samopoczucia maluszka. Oprócz specjalistycznych preparatów i dobrych nawyków, ogromny wpływ na poczucie komfortu dziecka ma to, co bezpośrednio styka się z jego podrażnioną skórą.

12.06.19

Jak skutecznie poradzić sobie z opuchlizną w ciąży?

Ciążowe obrzęki to dolegliwość, z którą boryka się niemal trzy czwarte przyszłych mam. Są typowe dla końca drugiego i całego trzeciego trymestru, kiedy brzuszek stanowi już duże wagowo wyzwanie. Latem są jeszcze bardziej uciążliwe, ponieważ upał dodatkowo potęguje zmęczenie i wzmaga opuchliznę. Jak sobie pomóc i złagodzić towarzyszące ciążowej codzienności obrzęki?

Plażowy niezbędnik maluszka

Po miesiącach chłodu i niepogody wszyscy łakniemy słońca i odpoczynku. Jeśli chodzi o udany urlop nad morzem czy jeziorem, to równie ważne co wspomnienia i upominki z wakacji jest bezpieczne plażowanie i korzystanie z uroków lata.

Co warto wiedzieć o pielęgnacji włosów maluszka?

Włosy niemowlęcia, tak jak włosy dorosłego, wymagają odpowiedniej pielęgnacji, nawet jeśli skórę głowy maluszka pokrywa delikatny mieszek lub zaledwie kilka niesfornych kosmyków. Pomimo, że rodzaj włosów u dziecka kształtuje się nawet do 6. roku życia, to już od samego początku należy o nie odpowiednio zadbać podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych.

Dzień Matki z maluchem u boku

26 maja to dzień, w którym słowo „mama” odmieniane jest przez wszystkie przypadki. W kierunku matek płyną wzruszające życzenia, piosenki i ręcznie malowane laurki. Jako mama niemowlaka, nie możesz jeszcze na nie liczyć, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby tę wyjątkową okazję celebrować z maluchem u boku.

Pages