BLOG MUSTELA

Pierwsza kąpiel i mycie główki w domu

Pierwsza kąpiel noworodka to duże przeżycie zarówno dla dziecka, jak i jego rodzica. Jest czasem bliskości, w którym można pogłębić relacje z maluchem.

09.10.19

Jak zmienia się pierś po okresie karmienia?

Macierzyństwo to piękny czas i marzenie wielu kobiet. Opieka nad dzieckiem stanowi priorytet świeżo upieczonej mamy, a w natłoku zadań nietrudno jest zapomnieć o sobie. Ciało kobiety intensywnie zmienia się podczas całego życia. Huśtawka hormonalna związana z okresem ciąży oraz karmienia piersią nie pomaga w utrzymaniu idealnej sylwetki. 

Macierzyństwo to piękny czas i marzenie wielu kobiet. Opieka nad dzieckiem stanowi najważniejszy priorytet świeżo upieczonej mamy, a w natłoku zadań nietrudno jest zapomnieć o sobie. Ciało kobiety intensywnie zmienia się podczas całego życia. Huśtawka hormonalna związana z okresem ciąży oraz karmienia piersią nie pomaga w utrzymaniu idealnej sylwetki.

Jak interpretować punkty w skali Apgar?

W pierwszych minutach życia lekarz neonatolog (czasami także położna) przeprowadza badanie noworodka według kryteriów składających się na dziesięciostopniową skalę Apgar. Jak zinterpretować wyniki tego badania?

Mali – wrażliwi, czyli co może drażnić niemowlę?

Nakarmione, przewinięte i nie ma wątpliwości, że wyspane, a pomimo to nie przestaje płakać? To sytuacja, w której bezsilność w obliczu wypełnienia wszystkich punktów „niemowlęcej instrukcji obsługi” sięga przytłaczających rozmiarów.

Jesienny niezbędnik maluszka

Jesienna aura bywa kapryśna. Cieplejsze, pełne słońca dni przeplatają się z tymi deszczowymi i chłodnymi. Pojawiają się też pierwsze przymrozki, a silny wiatr nie zachęca do długich wycieczek.

Pages