BLOG MUSTELA

10.10.18

Jak leczyć przeziębienie w ciąży?

Przede wszystkim nie lekceważ żadnych, najmniejszych symptomów przeziębienia czy grypy. Nawet zwykły katar może przerodzić się w poważną infekcję zagrażającą dziecku. Jako, że najpopularniejsze sposoby walki z chorobami, czyli przyjmowanie garści leków, są w Twoim stanie niedopuszczalne, sięgnij po dobrodziejstwa Matki Natury i niezawodne, naturalne metody naszych babć.

Leżenie na brzuszku a rozwój niemowlęcia.

Leżenie na brzuszku to niepozorna czynność, która niesie ze sobą liczne korzyści: stymuluje rozwój ruchowy, wspomaga perystaltykę jelit oraz wzmacnia mięśnie. Wprawdzie rzadko które niemowlę lubi leżenie na brzuszku, a niekiedy i sami rodzice w obawie przed nagłą śmiercią łóżeczkową (SIDS), unikają pozostawienia go w takiej pozycji.

26.09.18

Kalendarz badań ciążowych, czyli Twój ciążowy rozkład jazdy.

Kalendarz badań ciążowych to opracowany przez Ministerstwo Zdrowia dokument, który zawiera wszystkie badania, jakie powinna wykonać kobieta w trakcie ciąży. Został stworzony po to, aby zapewnić jak najlepszą ochronę przyszłej mamie i jej dziecku.

Infekcje intymne u najmłodszych - przyczyny i profilaktyka.

Kiedy uda Wam się już zrezygnować z pieluszki, nadejdzie czas kształtowania dobrych nawyków, a wówczas Twoje dziecko coraz częściej będzie miało do czynienia z samodzielną higieną i zarazkami. Sprawdź, jak zapewnić mu utrzymanie zdrowego układu moczowo – płciowego.

12.09.18

Wszystko, co powinnaś wiedzieć o 7 skokach rozwojowych niemowlęcia.

Pierwszy świadomy uśmiech, pierwsze podniesienie główki, czy pierwszy kroczek, to sytuacje, które rodzice pamiętają przez całe życie. Cudownych wydarzeń, które pojawią się po raz pierwszy będzie nieskończenie wiele, ale pojawią się też trudne chwile, które będą wymagać cierpliwości i zrozumienia.

Pages