BLOG MUSTELA

14.08.19

Pierwsza ciąża – czego się spodziewać?

Ciąża to ten wyjątkowy stan, który zapamiętasz do końca życia. Jeśli oprócz radości ogarnia Cię również strach, związany z tym, że nie wiesz czego się spodziewać, jest to zupełnie naturalne. Każda kobieta przechodzi ciążę inaczej, dlatego to, co przydarzało się Twoim koleżankom, nie musi oznaczać, że spotka także Ciebie. Są jednak etapy ciąży, o których warto wiedzieć więcej.

Co oznacza ciemny pasek na ciążowym brzuszku?

Pojawia się znienacka, często jest zaskoczeniem dla przyszłej mamy i potrafi wywołać u niejednej ciężarnej obawy. Linea negra, czyli ciemna kreska na brzuchu to niemal symbol ciąży, który jeszcze długo po porodzie bywa jej pamiątką.

24.07.19

6 sposobów na zapobieganie bólowi pleców podczas ciąży

Jesteś w ciąży! Cudownie. Dałaś się już porwać myśli o kolorze pokoiku, zaczęłaś przeglądać modele wózków, pomału rozpatrujesz szpital, w którym będziesz rodzić i na każdym kroku myślisz o swoim maleństwie, którego serce coraz silniej bije pod Twoim. Jest mnóstwo spraw, o których w czasie ciąży będziesz jeszcze musiała pomyśleć. Postaraj się, aby wśród nich znalazły się także sposoby zapobiegania bólom pleców.

Jak nawadniać organizm podczas ciąży?

Często słyszymy, że w ciąży można jeść za dwojga, ze swobodą dorzucając do codziennego jadłospisu garść składników odżywczych, mających pozytywny wpływ na mamę i maluszka.

SOOO - czy znasz standardy opieki okołoporodowej?

Na przestrzeni ostatnich dekad opieka okołoporodowa znacząco się zmieniła i rozwinęła. Widać to chociażby po możliwości towarzyszenia podczas porodu bliskiej osoby, komforcie rodzenia w pojedynczej sali, czy innym podejściu wobec bliskości dziecka i mamy tuż po porodzie.

Pages