BLOG MUSTELA

15.08.18

Jak liczyć ruchy dziecka i dlaczego należy to robić?

Obserwacja ruchów płodu to nie tylko niezapomniane przeżycie dla rodziców, ale również skarbnica informacji na temat stanu zdrowia Waszego maluszka. Pomaga zdiagnozować wiele chorób, które im wcześniej zostaną wykryte, tym większe są szanse, na ich wyleczenie.

Jak przygotować starsze rodzeństwo na pojawienie się nowego dziecka?

Twój rozkoszny dwulatek czy beztroski przedszkolaczek jest całym Twoim światem i perspektywa kolejnej ciąży budzi w Tobie obawy, jak przyjmie to maluch? To zrozumiałe - pojawienie się nowego członka rodziny zwykle burzy dotychczasowy ład w domu i wymaga przeorganizowania dotychczasowego życia.

01.08.18

Jak uchronić dziecko przed wypadkami w domu?

Każda mama wie, że upilnowanie jej ruchliwego malucha często graniczy z cudem. Dzieci są ciekawe świata, chcą poznawać go wszystkimi zmysłami. Pomysły, jakie przychodzą do głowy najmłodszym niejednokrotnie wykraczają poza wyobraźnię dorosłych. I choć niektórym wypadkom nie będziesz w stanie zapobiec, możesz wprowadzić kilka prostych zabezpieczeń, które zminimalizują prawdopodobieństwo wystąpienia urazów.

W jaki sposób wspierać rozwój mowy dziecka?

Każde dziecko w odpowiednim dla siebie czasie zaczyna mówić i jest to kwestia dość indywidualna. Część maluchów zaczyna budować swoje pierwsze zdania w wieku dwóch lat, część potrzebuje na to zdecydowanie więcej czasu. Istnieje wiele sposobów, aby pomóc najmłodszym opanować tę trudną sztukę, jaką jest płynne mówienie. Oto kilka z nich.

18.07.18

Baby Shower - czyli o czym warto wiedzieć organizując przyjęcie dla przyszłej mamy?

Baby shower to kolejne, zaraz po walentynkach i Halloween, święto, które przywędrowało do nas z Ameryki i szybko zjednało sobie rzesze fanów. Przyjęcie organizowane dla przyszłej mamy, bo o nim mowa, to idealna okazja do spędzenia miło czasu w damskim gronie i zrelaksowania się przed porodem.

Pages