BLOG MUSTELA

Ubranka dziecięce – jakie materiały wybierać?

Od chwili narodzin Twój maluszek ma styczność z rozmaitymi tkaninami – ubrankami, kocykami, otulaczami, ręcznikami czy pościelą. Ponieważ skóra noworodków i niemowląt jest bardzo delikatna i nie posiada w pełni wykształconej bariery ochronnej, jest szczególnie narażona na podrażnienia oraz na szkodliwe działanie zawartych w tkaninach substancji. Wybór bezpiecznych materiałów ma więc ogromne znaczenie. Jakie będą odpowiednie dla małego dziecka?

09.08.17

Jakie badania powinna zrobić matka po urodzeniu dziecka?

Podczas ciąży troszczyłaś się o swoje zdrowie, mając na uwadze przede wszystkim zdrowie rozwijającego się dziecka. Choć jesteś teraz skupiona na swoim maluszku, nie zapomnij o sobie – po porodzie każda młoda mama musi przejść badanie ginekologiczne.

02.08.17

Po czym poznasz, że właśnie zaczęłaś rodzić?

Choć mawia się, że każdy poród jest inny, jeśli jesteś już mamą, to doskonale rozpoznasz jego oznaki.

Wyjazdowy niezbędnik niemowlaka

Latem znacznie częściej podróżujemy z dziećmi. Podczas gdy spakowanie rzeczy dla starszych maluchów nie stanowi większego problemu, przygotowanie do wyjazdu niemowlęcia jest dla wielu rodziców nie lada wyzwaniem. Aby nieco ułatwić to zadanie, prezentujemy wyjazdowy niezbędnik dla niemowlaka.

Noworodek na basenie – jak się do tego przygotować?

Pływające niemowlaki wciąż jeszcze wywołują zdziwienie. Pewnie zastanawiasz się, po co zabierać maluszka na basen. „Niech najpierw nauczy się chodzić” – twierdzi wielu rodziców. W obawie przed zachłyśnięciem wodą albo podrażnieniem skóry, rezygnują oni z pluskania się w wodzie. Nic bardziej mylnego! Zabawy na basenie wpływają pozytywnie na rozwój emocjonalny i ruchowy dziecka oraz umacniają jego więź z rodzicami. Twoje maleństwo stopniowo nabierze odwagi i pewności siebie!

Pages