BLOG MUSTELA

Ulewanie u niemowląt, czy jest się czym martwić? Jak odróżnić niegroźne ulewanie od refluksu.

Ulewanie, czyli bezbolesne cofanie się pokarmu jest naturalnym procesem występującym u większości niemowląt. Najczęściej jest ono spowodowane niedojrzałością układu pokarmowego i zanika około piątego miesiąca życia, gdy dziecko zaczyna przyjmować pokarmy w pozycji siedzącej. W niektórych przypadkach może przerodzić się w refluks, czyli chorobę żołądkowo-pokarmową.

13.06.18

Jak dbać o rozwijające się dziecko podczas ciąży?

Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, czy unikanie wszelkich używek to najpopularniejsze czynności, na które przyszłe mamy powinny zwrócić szczególną uwagę. Dziś podpowiadamy jakie kroki należy podjąć, aby dodatkowo zadbać o rozwijające się dziecko podczas ciąży.

06.06.18

Ciąża latem - jak przetrwać w upalne dni?

Mimo, że w kalendarzu ciągle jeszcze mamy astronomiczną wiosnę, temperatury za oknem są iście letnie. Upały dają się we znaki wszystkim, a w szczególności kobietom w ciąży, które skarżą się na opuchnięte nogi, nadmierne pocenie się i ciągłe poczucie zmęczenia. Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, jak radzić sobie z tymi powszechnymi bolączkami.

Jak chronić dziecko przed ukąszeniami owadów i jak sobie z nimi radzić?

Piękna pogoda w okresie wiosenno-letnim sprzyja spacerom na świeżym powietrzu i zachęca do skorzystania z licznych dobrodziejstw Matki Natury poza miastem. Jest to też czas zwiększonego ryzyka ukąszeń przez owady. Komary, meszki, kleszcze tylko czyhają, aby zaatakować Ciebie i Twoje maleństwo. Dzieci nie są w stanie samodzielnie uchronić się przed insektami, dlatego to na nas dorosłych spoczywa pełna odpowiedzialność za zapewnienie im jak najlepszej ochrony. Mamy na to kilka sprawdzonych sposobów.

Jak stymulować rozwój dziecka przez zabawę?

Radość ze wspólnego spędzania czasu rodziców z dzieckiem, to nie jedyna wartość, która zaprocentuje w jego późniejszym życiu. Zabawa stanowi niekwestionowane źródło stymulujących bodźców, dzięki którym maluch nabywa kluczowych dla jego rozwoju umiejętności.

Pages