Potwierdzone bezpieczeństwo oraz skuteczność

Nie ma nic cenniejszego od zdrowia twojego dziecka, dlatego bezpieczeństwo i skuteczność to absolutne priorytety MUSTELA od początku jej istnienia. Dzięki wiedzy i doświadczeniu Laboratoires Expanscience Mustela nieustannie prowadzi nowe badania w dziedzinie skóry niemowląt i poddaje swoje produkty bardzo rygorystycznym testom przed dopuszczeniem ich do sprzedaży. Wybierając Mustela masz pewność, że korzystasz z produktu skutecznego i bezpiecznego od początku do końca.
 

Formuły o doskonałym powinowactwie do skóry

Aby odpowiednio chronić wrażliwą skórę niemowląt, małych dzieci, kobiet w ciąży i młodych mam Mustela bardzo starannie dobiera substancje, które wchodzą w skład jej produktów:

  • Każda formuła jest opracowywana z uwzględnieniem specyficznych cech skóry niemowląt i małych dzieci, zarówno zdrowej, jak i tej z problemami, a także skóry przyszłych lub młodych mam.
  • Wszystkie produkty Mustela są hipoalergiczne: z ich składu wyeliminowano wszystkie substancje wątpliwe, zaś ich receptura została opracowana w taki sposób, aby ograniczyć ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Testy przeprowadzone pod kontrolą lekarzy w niezależnych laboratoriach potwierdzają ich wysoką tolerancję.
  • Mustela wykluczyła ze składu swych produktów wiele substancji, których bezpieczeństwo było kwestionowane, takich jak parabeny, fenoksyetanol, ftalany,  lub chlorfenezynę.
  • Mustela daje pierwszeństwo składnikom naturalnym lub naturalnego pochodzenia: obecnie produkty z linii Mustela Bébé zawierają średnio 92% składników pochodzenia naturalnego.
  • Avocado Perseose®, naturalny składnik aktywny obecny w składzie większości produktów z linii Mustela Bébé, został wybrany ze względu na swe doskonałe powinowactwo do nawet najbardziej wrażliwej skóry: jako substancja biomimetyczna, łączy w sobie maksymalną tolerancję i precyzyjne, skuteczne działanie.

 

Optymalne przechowywanie

2_securite_efficacite

Mustela dokłada szczególnych starań, aby zapewnić dobrą trwałość swoich produktów, będącą gwarancją bezpieczeństwa dla ich użytkowników:

  • Substancje konserwujące, których bezpieczeństwo jest kwestionowane, takie jak parabeny lub fenoksyetanol, zostały wykluczone ze składu dermokosmetyków Mustela.
  • Mustela stosuje tylko te substancje konserwujące, które zostały zaaprobowane przez autorytety medyczne i których skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania zostały potwierdzone również w przypadku najbardziej wrażliwej skóry.
  • Sam proces opracowywania receptur Mustela (dobór odczynu pH oraz składników) oraz mikrobiologiczne testy kontrolne przeprowadzone na każdej z nich odgrywają decydującą rolę w zakresie zachowania trwałości produktów.
  • Niektóre dermokosmetyki Mustela, jak na przykład te przeznaczone dla skóry nadwrażliwej i reaktywnej (linia STELAPROTECT), nie zawierają żadnych konserwantów, natomiast są przechowywane w opakowaniach typu „airless”, które chronią je przed wszelkim kontaktem z powietrzem oraz środowiskiem, co pozwala wykluczyć ryzyko skażenia produktu.

Dzięki skutecznemu systemowi zapewniania trwałości produkty Mustela nadają się do użytku co najmniej przez 30 miesięcy od daty produkcji. Data ważności jest podana na każdym opakowaniu w postaci takiego znaku:  Logo

 

Niewłaściwe warunki przechowywania: uwaga, zagrożenie!
Produkty dla niemowląt są na ogół używane w łazienkach, czyli otoczeniu ciepłym i wilgotnym, które sprzyja namnażaniu się bakterii i pleśni. Jeżeli dojdzie do skażenia kosmetyków, zarazki te mogą być powodem infekcji, w szczególności w przypadku niemowląt i małych dzieci. Prawidłowe przechowywanie dermokosmetyków Mustela ma absolutnie priorytetowe znaczenie dla twojego bezpieczeństwa.

 

Rygorystyczne środki bezpieczeństwa

Ponieważ w przypadku delikatnej skóry niemowląt i przyszłych mam nie można przesadzić z bezpieczeństwem, Mustela w procesie opracowywania i produkcji swoich kosmetyków wdrożyła specjalne, bardzo rygorystyczne zasady, wykraczające poza wymogi określone przepisami:

3_securite_efficacite

Testy bezpieczeństwa stosowania
Każda z receptur Mustela przed ostatecznym wyborem musiała przejść liczne testy, potwierdzające jej pełne bezpieczeństwo: badania tolerancji w kontakcie ze skórą i oczami, testy na hipoalergiczność i/lub właściwości fotouczulające. Aby ocenić bezpieczeństwo i skuteczność produktu w jeszcze pewniejszy i dokładniejszy sposób, nasi badacze jako pierwsi na świecie stosują w niektórych testach zrekonstruowaną w laboratorium skórę niemowlęcia.

Ocena teratogenności
Produkty Mustela 9 Miesięcy są poddawane specjalnym badaniom, przeprowadzanym przez niezależnego eksperta w dziedzinie toksykologii, aby udowodnić, że ich stosowanie nie jest niebezpieczne dla płodu ani dla dziecka w okresie laktacji.

Testy skuteczności
Skuteczność produktów Mustela jest oceniana w drodze licznych testów użytkowania i/lub badań klinicznych prowadzonych pod kontrolą dermatologów, pediatrów i/lub ginekologów.

4_securite_efficaciteKontrole w toku i po procesie produkcji
Produkty Mustela są kontrolowane na różnych etapach powstawania, w szczególności pod kątem ewentualnego skażenia bakteriami oraz stabilności formuły.

Nadzór nad bezpieczeństwem kosmetyków
Po dopuszczeniu do sprzedaży produkty Mustela są nadal monitorowane przez system nadzoru nad bezpieczeństwem produktów kosmetycznych — w przypadku, gdy pojawi się jakikolwiek niepożądany efekt, staje się on przedmiotem natychmiastowych badań w celu ustalenia jego źródła i opracowania rozwiązania.
 

 

Wyślij