Pogotowie rozstępowe Grudzień 2016

Przyszłe mamy znacznie bardziej niż dodatkowych kilogramów spowodowanych ciążą obawiają się rozstępów. Nic dziwnego – doskonale wiemy, że raz powstałe rozstępy nie znikną z naszego ciała. Żeby zmniejszyć ich widoczność, potrzeba wiele cierpliwości, a nierzadko też pieniędzy, ponieważ niezbędne okazuje się stosowanie zabiegów dermatologii estetycznej. Brzmi strasznie? Sprawdź, co zrobić, aby Ciebie ten problem nie dotyczył. Z pomocą przybywa nasze pogotowie rozstępowe J

Grunt to profilaktyka

Oczywiście temat rozstępów dotyczy nie tylko kobiet w ciąży, ale to w tym okresie występuje bardzo duże ryzyko ich pojawienia się. Ich nieestetyczny wygląd może pogarszać samopoczucie młodych mam.

 

Za powstawanie rozstępów odpowiadają przede wszystkim hormony – wzrost poziomu kortyzolu i estrogenu doprowadza do uszkodzenia fibroblastów, które produkują białka wpływające na jędrność skóry (kolagen i elastynę). Dodatkowo skóra w strategicznych miejscach ulega znacznemu rozciągnięciu – wraz ze wzrostem maluszka powiększa się brzuch, podczas ciąży zwiększa się także rozmiar piersi. Osłabione włókna białkowe bardzo często ulegają zerwaniu. Podczas próby ich regeneracji i uzupełnienia ubytków dochodzi do powstania nieestetycznych pręg, czyli właśnie rozstępów.

 

Aby mieć lepszą odporność na rozciąganie, skóra musi być odpowiednio przygotowana na zmiany, które czekają ciało przyszłej mamy. Właściwa pielęgnacja jest w stanie znacznie zmniejszyć, a nierzadko nawet zupełnie wyeliminować ryzyko pojawienia się rozstępów. To dlatego tak istotne są wszelkie działania profilaktyczne. Miejsca narażone na rozstępy (brzuch, piersi, uda, pośladki) już od początku ciąży należy systematycznie smarować odpowiednimi preparatami o działaniu nawilżającym i ujędrniającym. Warto sięgnąć po krem przeciw rozstępom Mustela, który zwiększy elastyczność skóry. Jego naturalne składniki, takie jak wosk pszczeli, masło shea czy perełkowiec japoński, nawilżą skórę i będą stymulowały odnowę komórkową. Uzupełnienie pielęgnacji może stanowić olejek przeciw rozstępom Mustela.

 

Główny sekret jego działania tkwi w lupeolu, czyli naturalnym składniku pochodzącym z nasion łubinu, który bardzo pozytywnie wpływa na elastyczność skóry. Olejek ma formułę tzw. olejku suchego, dzięki czemu bardzo szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustych śladów. Krem lub olejek należy stosować od początku ciąży (masując delikatnie skórę brzucha, piersi, bioder i ud codziennie rano i wieczorem) aż do pierwszych miesięcy po porodzie. W trosce o bezpieczeństwo Twoje i maluszka, kosmetyki zostały opracowane w najwyższą starannością, w oparciu o naturalne składniki, dlatego możesz stosować je bez obaw zarówno podczas ciąży, jak i w trakcie laktacji.

 

 

Jak pozbyć się rozstępów? Dlaczego tak ważne jest jak najszybsze działanie?

Badania kliniczne potwierdziły skuteczność kosmetyków Mustela – u ponad 90 % kobiet, które stosowały krem na rozstępy, rozstępy w czasie ciąży nie pojawiły się.

A co zrobić, jeśli mimo wszystko zauważysz na swoim ciele rozstępy? Powodem może być niesystematyczne stosowanie kosmetyków, niestosowanie ich w ogóle albo po prostu silne skłonności genetyczne i takie właściwości skóry, które sprawiają, że u niektórych mam, pomimo najlepszych działań profilaktycznych, rozstępy niestety i tak się pojawią.

 

W  tej sytuacji to nie przyczyna jest najważniejsza, a jak najszybsze podjęcie działania. To naprawdę bardzo istotne, ponieważ dobra wiadomość jest taka, że walka ze świeżo powstałymi rozstępami powinna zakończyć się sukcesem. Dopiero kiedy rozstępy przechodzą do fazy zanikowej  i dochodzi do próby regeneracji tkanki poprzez wytworzenie dodatkowych włókien, na działanie jest za późno – przybierają barwę perłową i zaczynają przypominać blizny.

 

Rozstępy w fazie zapalnej mają natomiast zabarwienie sino-czerwone. Oznacza to, że zaczynają się tworzyć – tkanka jest dopiero atakowana przez stan zapalny. Skutki tego procesu można jeszcze odwrócić, stosując intensywne masaże oraz specjalistyczne preparaty przeciw rozstępom.

Pokonaj rozstępy z kosmetykami Mustela®

Do takich preparatów należy bez wątpienia serum korygujące rozstępy Mustela. To bardzo intensywnie działający kosmetyk, który dzięki wyjątkowemu połączeniu mikroelementów i składników aktywnych naturalnego pochodzenia gwarantuje najwyższą skuteczność w korygowaniu rozstępów. Chroniona patentem formuła przeciw rozstępom stymuluje produkcję włókien podtrzymujących skórę, witamina B5 i glukonian miedzi o właściwościach regenerujących tkanki skórne sprzyjają odbudowie skóry, natomiast peptydy awokado i nawilżające masło shea błyskawicznie koją ją i trwale odżywiają. Serum należy wmasowywać w miejsca, gdzie tworzą się rozstępy codziennie rano i wieczorem. Cienka, precyzyjna końcówka opakowania znacznie ułatwi aplikację kosmetyku bezpośrednio na pasma rozstępów. Z czasem staną się one mniej widoczne, co poprawi nie tylko wygląd skóry, ale z pewnością także Twoje samopoczucie 

 

 

Oceń artykuł

Wyślij