Oszczędność miejsca i czasu, czyli produkty 2w1Luty 2016

Życie w biegu to znak naszych czasów. Ciągle gdzieś  się spieszymy, boimy się, że z czymś nie zdążymy. Mamy zbyt wiele obowiązków, zbyt wiele pilnych spraw, które nie mogą czekać… Wszyscy to znamy, prawda? W takiej sytuacji produkty, dzięki którym możemy zaoszczędzić w ciągu dnia choć kilka chwil, okazują się bardzo pomocne. Dotyczy to także pielęgnacji ciała – kosmetyki wielofunkcyjne stały się ostatnio popularne. Wśród nich znajdziemy też preparaty przeznaczone dla maluszków – to dobra wiadomość dla mam, których czas jest niezwykle cenny.

 

Podczas kąpieli

Ochronny olejek do kąpieli Mustela nie tylko myje, ale jednocześnie odżywia i chroni skórę Twojego dziecka. To rozwiązanie niezwykle pomocne przy problemach ze skórą suchą i wrażliwą – kompleks naturalnych olejków roślinnych zadba o to, by odbudować i wzmocnić jej barierę hydrolipidową, a także przynieść jej ukojenie.

 

Wystarczy, że wlejesz jedną lub dwie nakrętki preparatu do wanienki z wodą. Po takiej kąpieli skóra maluszka będzie odpowiednio nawilżona i miękka w dotyku. Co ważne, olejek nie wymaga spłukiwania i nie pozostawia na ciele tłustych śladów.

Podczas przewijania

Także podczas zmiany pieluszki możesz skorzystać z dobrodziejstwa jednego produktu o wielu właściwościach. Biorąc pod uwagę fakt, że wykonujesz tę czynność kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu doby, czas, który poświęcasz na przewijanie dziecka ma znaczenie.

 

Z kremem do przewijania 1>2>3 zapewnisz mu kompleksową pielęgnację okolicy pieluszkowej oraz skuteczną ochronę przed podrażnieniami, które, jak wiesz, pojawiają się tam niezwykle często – amoniak pochodzący z moczu i kału działa niezwykle drażniąco, ponadto ciepło i wilgoć powodują namnażanie się bakterii.  Co ważne, stosując ten sam kosmetyk, zwalczysz także zaczerwienienia i odparzenia, które zdążyły już zaatakować delikatną skórę maluszka.

 

Dzięki zawartości aktywnych składników pochodzenia naturalnego krem skutecznie je usunie oraz zapobiegnie powstawaniu nowych, a przy tym błyskawicznie ukoi i zregeneruje skórę. Nie musisz więc używać dodatkowo żadnych innych maści leczniczych. 

 

 

Kiedy zatkany nosek nie daje spać

W czasie przeziębienia dzieci często mają problemy ze snem – zatkany nosek utrudnia im swobodne oddychanie. Aby złagodzić nieprzyjemne objawy infekcji, możesz zastosować balsam do nacierania klatki piersiowej, który jednocześnie nawilża skórę oraz udrażnia nos.

 

Swą wielofunkcyjność preparat zawdzięcza specjalnej formule, łączącej takie składniki, jak masło shea, wyciąg z miodu, aromat sosny i rozmarynu oraz ekstrakt z lipy i rumianku. Dzięki temu, podczas delikatnego masażu klatki piersiowej, Twój maluszek odpręży się i spokojnie zaśnie, a roślinne aromaty oczyszczą jego drogi oddechowe. Skóra natomiast pozostanie miękka i gładka. 

 

 

 

To, że preparaty wielofunkcyjne podbijają kosmetyczny rynek, nie powinno nikogo dziwić  – są wygodne w użyciu, pozwalają zaoszczędzić czas i zajmują znacznie mniej miejsca, ponieważ zamiast kilku różnych produktów wystarczy nam jeden, łączący w sobie właściwości pozostałych. Nie dziwi również to, że zyskały sympatię młodych mam – znacznie ułatwiają dbanie o maluszka, zapewniając mu kompleksową pielęgnację

 

Oceń artykuł

Wyślij

Czytaj także: