Jesteś pewna, że wiesz jak zadbać o skórę swojego maluszka? Zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem wiedzy na ten temat!Luty 2017

Czy wiesz jak właściwie zadbać o skórę Twojego maluszka? Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą na ten temat. Wychodząc naprzeciw licznym wątpliwościom i obawom młodych rodziców, przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji dotyczących pielęgnacji niemowlęcej skóry.

Poznaj właściwości skóry noworodka

Skóra noworodka jest delikatna i wrażliwa, a przez to podatna na podrażnienia. Ponadto nie odgrywa jeszcze roli pełnowartościowej bariery obronnej i potrzebuje aż trzech lat, aby wystarczająco się wzmocnić. Kluczowe znaczenie dla jej prawidłowego rozwoju ma odpowiednia pielęgnacja, a także ochrona. Skóra małego dziecka posiada bowiem niezwykle cenny zasób komórek macierzystych,  które stanowią jednorazowy dar na całe życie – będą odpowiedzialne za jej regenerację i utrzymanie w globalnej równowadze.

 

Pielęgnacja noworodka to dla większości młodych rodziców ogromne wyzwanie. Na początku pojawia się wiele wątpliwości. Jak kąpać noworodka? Jak powinno wyglądać przewijanie noworodka? Na czym polega pielęgnacja pępka noworodka? – to najczęściej zadawane pytania. Odpowiedzi na wszystkie te i wiele innych znajdziesz tutaj.

Określ typ

Podstawą skutecznej pielęgnacji jest dopasowanie jej do potrzeb skóry brzdąca. Czy wiesz, że niemowlęta, tak samo jak dorośli, posiadają jej określony typ? Skóra normalna, sucha, ze skłonnością do atopii… O tym, jak rozpoznać każdy z nich, dowiesz się z naszego poradnika. Dzięki temu bez trudu wybierzesz odpowiednią gamę kosmetyków Mustela, które zapewnią skórze maluszka kompleksową pielęgnację.

Dopasuj kosmetyki

Produkty dedykowane skórze normalnej wzbogaciliśmy o naturalny składnik Avocado Perseose, chroniący jej barierę obronną. Sucha skóra potrzebuje dodatkowo kompleksu substancji odżywczych, natomiast skóra atopowa – uzupełnienia niedoboru lipidów oraz złagodzenia podrażnień, dlatego kosmetyki dla dzieci ze skórą suchą z tendencją do atopii zawierają destylat oleju słonecznikowego. Wybór odpowiednich, w pełni bezpiecznych dla maluszka produktów jest niezwykle ważny – zyskasz wtedy pewność, że jak najlepiej spełniają potrzeby delikatnej skóry, wspierają jej rozwój i chronią bogactwo komórkowe.

Podczas kąpieli

Kąpiel to istotny element codziennej pielęgnacji. Kosmetyki do kąpieli także powinny być dopasowane do typu skóry Twojego dziecka. Młodym rodzicom najwięcej problemów sprawia mycie główki maluszka. Jak zrobić to prawidłowo? Jaki szampon dla dzieci będzie najlepszy? A może lepiej sprawdzi się pianka do włosów? Jak dbać o włosy i skórę głowy niemowlaka, aby zapobiec ciemieniusze? Koniecznie zajrzyj do naszego artykułu.

Zimowy niezbędnik

Czy wiesz, że zimą powinniśmy przywiązywać większą uwagę do pielęgnacji skóry? Niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak niskie temperatury, wiatr czy suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, sprawia, że skóra maluszka może stać się okresowo przesuszona. Będzie wymagała wówczas nawilżenia i odżywienia. Zbiór przydatnych porad dotyczących kompleksowej pielęgnacji suchej skóry znajdziesz tutaj. Zimowe miesiące to niestety także czas infekcji, a katar u niemowlaka bywa niezwykle problematyczny. Sprawdź, jak skutecznie udrożnić zatkany nosek i przynieść ulgę maleństwu.

 

Mamy nadzieję, że dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu będziemy skutecznym wsparciem w codziennej pielęgnacji skóry Twojego dziecka.

Oceń artykuł

Wyślij

Czytaj także: