Jestem w ciąży i mam już dziecko/dzieci

vie-de-famille.png

Nasze porady

Jesteś już matką co najmniej jednego dziecka i ponownie zaszłaś w ciążę. Wkrótce Twoja rodzina powiększy się. Wspólnie będziecie chcieli znaleźć nowy punkt równowagi. Odczucia i emocje towarzyszące temu stanowi nie są Ci już obce, jednak z całą pewnością zauważysz, że każda kolejna ciąża to zupełnie inna bajka. Zapoznaj się z naszymi poradami i produktami pielęgnacyjnymi, aby pogodnie przeżyć ten okres i narodziny dziecka.

Produkty pielęgnacyjne wybrane przez nas

Spray 125 ml

Nawilża, koi podrażnienia i odświeża skórę. Chroni skórę dziecka dzisiaj i na przyszłość.

Butelka 200 ml, butelka z pompką 500 ml, 750 ml

Delikatny żel do mycia dla niemowląt i dzieci idealny do codziennego mycia ciała i włosów już od pierwszych dni życia. (1). Zawiera Avocado Perseose®, naturalny składnik aktywny, który wzmacnia barierę skórną, nawilża i chroni bogactwo komórkowe skóry podczas każdej kąpieli

Ponadto

Tubka 40 ml

Nawilżający krem do twarzy dla dzieci i niemowląt, przeznaczony do stosowania od pierwszych dni życia (1).

Wiadomości o Mustela

Image


 

Po dziewięciu miesiącach spędzonych w brzuchu mamy, wszystkie niemowlęta czują się swobodnie w wodzie! Do około 1 roku posiadają one wciąż odruch pływania (lub nurkowania): pod wodą zamykają spontanicznie usta, wstrzymują oddech i poruszają rękami i nogami. Może i wy skorzystacie z tej naturalnej umiejętności waszego dziecka wybierając się z nim na zajęcia szkoły pływania dla niemowląt?

 

Zajęcie stymulujące rozwój dziecka

 

Będące dzisiaj w ofercie wielu basenów, zajęcia szkoły pływania dla niemowląt nie mają na celu nauki pływania, lecz wspieranie rozwoju sensorycznego i motorycznego niemowląt: w wodzie uświadamiają sobie one granice swojego ciała, uczą się inaczej poruszać i doświadczają nowych wrażeń. To zajęcie wzmacnia też wiarę w siebie, autonomię i, dzięki obecności grupy, pozwala rozwijać kompetencje społeczne. Wreszcie - jest wyjątkową chwilą bliskości i przyjemności dzielenia doświadczeń między rodzicami i dziećmi. Czego chcieć więcej?

 

Przebieg zajęć

 

Każdemu dziecku towarzyszy jeden z rodziców (lub dwoje). Zajęcia prowadzone są przez posiadającego odpowiednie wykształcenie instruktora. Woda nagrzana jest do temperatury pokojowej, między 32 °C a 37°C. Niemowlę, znajdując się w twoich ramionach, zanurzane jest w wodzie powoli i w odpowiadającym mu rytmie. Kiedy już oswoi się z wodą,  instruktor zaproponuje ci, byś stopniowo zanurzała dziecko pod wodą, cały czas trzymając je w rękach (nigdy go do tego nie zmuszając), a potem puściła je i oddaliła się na odległość kilku kroków: będziesz zachwycona widząc, jak twoja pociecha płynie do ciebie pod wodą! Twojemu dziecku jeszcze się to nie udaje? Bez paniki! Czasem potrzeba kilku zajęć, by się tego nauczyło: każde dziecko rozwija się w swoim tempie, zgodnie ze swoim wiekiem, usposobieniem i zależnie od tego, jak swobodnie czuje się w wodzie.
Podczas zajęć maluchom proponuje się najrozmaitsze pomoce do oswajania z wodą: piłki, deski, rękawki, dywaniki, zjeżdżalnie... Stworzą one wiele okazji, by doświadczać nowych wrażeń i dobrze się bawić razem z rodzicami i innymi dziećmi.
Jeśli twoje dziecko okazuje znużenie lub zrobiło mu się zimno przed końcem zajęć, nie należy obstawać przy wytrwaniu do końca: wyjdź z wody i niezwłocznie ogrzej malucha, zawijając go w miękki ręcznik.  Przyjemność to najważniejszy cel zajęć dla niemowląt!

 

 

Informacje praktyczne

 

Możesz rozpocząć naukę pływania dla niemowląt, gdy twoje dziecko ma około 4 miesięce. Aby zapisać dziecko na pływanie dla niemowląt, będziesz musiała podpisać specjalne oświadczenie dlatego warto wcześniej zapytać pediatrę. Pamiętaj, by przynieść wodoszczelną pieluchę lub specjalne kapielówki, aby uniknąć "wypadków" w wodzie.
Zajęcia trwają maksymalnie 30 minut u dzieci w wieku do 18 miesięcy i do godziny u dzieci mających między 18 miesięcy a 6 lat. Potem dzieci mogą uczestniczyć w prawdziwych lekcjach pływania. Dzięki oswojeniu z wodą podczas zajęć pływania dla niemowląt, jeszcze szybciej nauczą się pływać!
Na koniec zajęć, zależnie od wieku dziecka, przystaw je do piersi, podaj mu butelkę lub niewielką przekąskę: czas spędzony w wodzie pochłania dużo energii i maluch może być głodny. Zaraz po powrocie do domu dobrze umyj i starannie nawilż skórę swojej pociechy, by usunąć pozostałości chloru, ukoić i odżywić jego skórę. Twoje dziecko, pogodne i odprężone,  będzie potrzebowało już tylko porządnej drzemki, by odpocząć!