Historia emocji i innowacji

Od ponad 60 lat Mustela, wspólnie z maluszkami oraz ich mamami na całym świecie, pisze jedną z najpiękniejszych historii o pielęgnacji i ochronie. Niepowtarzalny zapach kosmetyków Mustela wiąże się z wyjątkowymi emocjami towarzyszącymi rodzicielstwu, dlatego korzystają z nich już ponad trzy pokolenia mam i ich dzieci.

Od początku swego istnienia Mustela była pionierem. Z biegiem czasu mnożyła innowacje i wykorzystywała efekty najnowszych postępów naukowych w formułach swoich produktów, aby coraz lepiej zaspokajać potrzeby młodych rodziców. Wszystkie te małe rewolucje powoli zmieniały codzienne życie maluchów oraz ich mam: nowe koncepcje, nowe receptury, nowe konsystencje, produkty i coraz bardziej praktyczne opakowania. Innowacje te, przyjęte z uznaniem na całym świecie, w ciągu ostatnich 15 lat stały się przedmiotem 635 patentów zastrzeżonych przez Laboratoires Expanscience w różnych krajach świata.

Obecnie, mając w ofercie  ponad 50 produktów w 4 różnych gamach w zależności od kraju, Mustela bardziej niż kiedykolwiek potwierdza swą pozycję wyjątkowego eksperta w dziedzinie dermatologii. Produkty Mustela — innowacyjne, bezpieczne i coraz bliższe naturze, chronią skórę dzieci i młodych mam, od dzisiaj na przyszłość.

 

 

Wyślij

Odkryj ważne etapy w historii Mustela

1950

 

Narodziny Mustela
Paul Berthomé, ojciec aktualnego prezesa firmy, połączył swe siły z pewnym farmaceutą, aby razem stworzyć Laboratoires Expanscience. Bezpośredni kontakt z mamami uświadomił im obu, że w zakresie toalety niemowląt nie ma żadnej alternatywy dla mydła, które przecież jest znane ze swego wysuszającego i podrażniającego skórę działania. Wspólnie opracowali produkt 2 w 1, który łączył w sobie właściwości oczyszczające i łagodzące — pierwsze w Europie mleczko oczyszczające opracowane specjalnie dla niemowląt. To była prawdziwa rewolucja!

 

 

 

 

 

1960

Powstanie pierwszej linii kosmetyków przeciwsłonecznych dla niemowląt i małych dzieci
Wrażliwa skóra niemowląt i małych dzieci potrzebuje szczególnej ochrony przed promieniami słonecznymi — Mustela była pierwszą marką, która ją im zaoferowała.

 

 

 

1979

Wprowadzenie linii Mustela dla Kobiet
Po raz pierwszy kobiety w ciąży oraz młode mamy mogą korzystać z produktów opracowanych specjalnie dla ich delikatnej skóry.

 

1982

Założenie Fundacji Mustela
Działając pod egidą Fondation de France, Fundacja Mustela wspiera badania nad rozwojem dzieci.

1990

Wprowadzenie pierwszych nawilżanych chusteczek dla niemowląt i małych dzieci
Ta innowacja, szczególnie doceniona przez aktywne mamy poszukujące praktycznych rozwiązań, była źródłem rewolucyjnych zmian w dziedzinie przewijania!

1994

Wprowadzenie linii Mustela 9 Miesięcy
Jako pierwsza kompletna linia produktów do pielęgnacji skóry kobiet w ciąży i młodych mam, Mustela 9 Miesięcy pozwala im lepiej chronić piękno ich skóry i w pełni cieszyć się macierzyństwem.

 

 

 

 

 

 

 

 


Wprowadzenie Żelu do mycia głowy i ciała
Ten ultradelikatny żel do mycia, idealny od pierwszych dni życia, jest obecnie najczęściej używanym produktem na oddziałach położniczych we Francji.

1999

Wprowadzenie Płynu oczyszczającego
Jako nowy produkt do oczyszczania skóry, pierwszy Płyn Physiobébé bez spłukiwania dla niemowląt i małych dzieci został wyróżniony Nagrodą dla Innowacji przez amerykańskie stowarzyszenie „JPMA” (Juvenile Products Manufacturers Association’ – USA).

 

 

 

 

 

 

 


Wprowadzenie gamy Mustela Dermo-Pediatrics
Ta linia specjalistycznych dermokosmetyków, opracowana specjalnie do zwalczania problemów skórnych niemowląt i małych dzieci, zadebiutowała na rynku Kremem emolientem natłuszczająco-nawilżającym STELATOPIA®, uzupełniającym poziom lipidów w skórze suchej z tendencją do atopowej.

2002

Wprowadzenie Olejku do masażu Mustela Bébé
Olejek pielęgnacyjny do masażu, opracowany z myślą, aby zapewnić maluszkom oraz ich mamom chwile relaksu i czułości, został wyróżniony przez Cosmétique Magazine nagrodą Oscar 2003.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Wprowadzenie pierwszych Chusteczek do twarzy nasączonych płynem oczyszczającym
Praktyczne do stosowania poza domem, łagodnie oczyszczają twarz dziecka.

2004

Wprowadzenie kremu do pielęgnacji pośladków STELACTIV®
Dzięki swej innowacyjnej formule krem ten neutralizuje działanie enzymów odpowiedzialnych za pojawianie się i rozwój podrażnień naskórka na pośladkach, ogranicza namnażanie się mikrobów i szybko regeneruje skórę.

2008

Wprowadzenie gamy STELAPROTECT®
Jako pierwsza linia kosmetyków przeznaczonych dla skóry nadwrażliwej i reaktywnej u niemowląt oraz dzieci, linia produktów Mustela Dermo-Pediatrics zmniejsza nadwrażliwość skóry i przywraca jej pełny komfort (niedostępna w Polsce).

 

 

 

 

 

 

 

2009

Wprowadzenie nowych dermokosmetyków z gamy Mustela 9 Miesięcy
Linia Mustela 9 Miesięcy wzbogaca się o nowe produkty przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej, delikatnej i skłonnej do podrażnień.

2010

Mustela świętuje swoje 60-lecie
60 lat doświadczenia oraz dążenia do innowacji w pielęgnacji skóry dzieci oraz ich mam, w czasie których Mustela nieustannie się rozwijała, pragnąc sprostać oczekiwaniom zarówno mam, jak i profesjonalistów z branży opieki zdrowotnej, a także uwzględniać w formułach swych dermokosmetyków najnowsze odkrycia naukowe.

2013

 

Mustela Bébé opracowuje na nowo formuły swoich dermokosmetyków
Po 10 latach badań eksperci Mustela dokonali bezprecedensowego odkrycia: mimo swej delikatności i wrażliwości, skóra niemowlęcia zawiera w sobie zaskakujący skarb w postaci komórek macierzystych skóry. Ten kapitał komórkowy, jedyny na całe życie, jest wyjątkowo podatny na codzienne oddziaływanie różnego rodzaju szkodliwych czynników.
Aby chronić ów cenny kapitał, Mustela opracowała nowe produkty z linii Mustela Bébé o recepturach jeszcze bliższych naturze, wzbogaconych chronionym patentem składnikiem czynnym — Avocado Perseose®®. Ten biomimetyczny i naturalny składnik czynny nowej generacji cechuje się doskonałym powinowactwem do skóry i pozwala chronić jej bogactwo komórkowe, a także wzmacniać barierę skórną niemowląt. Mustela ponownie zapoczątkowała rewolucyjne zmiany w pielęgnacji skóry niemowląt.