Gwarancja Laboratoriów Expanscience

Expanscience, francuskie niezależne laboratorium farmaceutyczne i dermokosmetyczne odnotowało w 2016 r. obroty rzędu 274,7 mln €, w tym 54,3 % na rynku międzynarodowym, i zatrudnia 1044 pracowników.

 

Przez ponad 60 lat Expanscience zdobyło międzynarodową renomę jako firma wiarygodna, innowacyjna oraz bogata w wiedzę i doświadczenie w dziedzinie leczenia artrozy oraz zdrowia skóry. Jej produkty, a wśród nich dwie wiodące marki Piasclédine 300 i Mustela, są obecne w ponad 100 krajach (90 krajów, gdzie produkty są dystrybuowane i 16 oddziałów). Expanscience zajmuje się również opracowywaniem i wprowadzaniem na rynek substancji czynnych naturalnego pochodzenia na użytek przemysłu kosmetycznego we Francji oraz w innych krajach.

 

Ochrona kapitału zdrowotnego jednostek, zarówno w zakresie układu ruchu jak i zdrowia skóry, jest centralnym punktem strategii wzrostu grupy od początku jej istnienia.

 

Laboratoires Expanscience, pragnąc wspierać pracowników służby zdrowia w ich działaniach profilaktycznych, doradczych oraz informacyjnych, organizowały liczne akcje edukacyjne, pedagogiczne oraz spotkania z udziałem pacjentów i konsumentów, pozwalające na wzajemną wymianę doświadczeń.

 

Łańcuch wartości w swym całokształcie jest integralnym elementem samej struktury firmy, od działu badań i rozwoju po produkcję.
Prowadzone przez nią przełomowe badania, koncentrujące się na tkance chrzęstnej oraz funkcji bariery skóry, zaowocowały 892 zgłoszeniami patentowymi na całym świecie. Proces produkcji, realizowany z poszanowaniem człowieka oraz środowiska, znajduje się we Francji, w Épernon, w oddziale posiadającym certyfikat ISO 14001 Ta gwarancja jakości oraz etykieta Made in France stanowią kluczowe elementy międzynarodowej renomy produktów Expanscience.

 

Od dziesięciu lat Laboratoires Expanscience wdraża politykę społecznej odpowiedzialności biznesu. To zaangażowanie wyraża się w szczególności poprzez strategię zaopatrzenia w surowce roślinne respektującą producentów oraz kraje pochodzenia surowców, oraz w bardziej ekologicznej koncepcji produktów.

Expanscience to pierwsze laboratorium farmaceutyczne i kosmetyczne, którego wkład w zrównoważony rozwój został uznany za przykładny przez Afaq 26000 w 2013 r.

 

Laboratoires Expanscience w liczbach

  • Data powstania: 1950
  • Obroty w 2016 r.: 274,7 mln €
  • 90 krajów, w których dystrybuowane są produkty
  • 16 oddziałów
  • 1044 pracowników
  • 71 milionów produktów powstałych w 2016 r.
  • Sektory działalności: dermokosmetologia, dermatologia, reumatologia, kosmetyczne substancje czynne

Więcej informacji na: www.expanscience.com

 

Wyślij