Pielęgnacja skóry
- Skóra normalna

Toggle view

PRODUKTY PIELĘGNACYJNE MUSTELA

Toggle view

PORADY MUSTELA


Skóra dziecka, które nie ukończyło trzech lat, jest delikatna i niedojrzała. Dlatego łatwo ulega podrażnieniom lub zaczerwienieniom i nie potrafi bronić się przed działaniem czynników zewnętrznych (chłodu, wiatru, słońca, suchego powietrza...). Posiada także wyjątkowy zasób cennych komórek, który koniecznie należy chronić. Dlatego o skórę dziecka trzeba dbać w sposób szczególny, wykorzystując do tego odpowiednie preparaty. Zapoznaj się z poniższymi poradami, aby Twoje dziecko każdego dnia odczuwało gładkość, elastyczność i komfort skóry!


- Zawsze wybieraj hipoalergiczne preparaty oczyszczająco-pielęgnacyjne opracowane specjalnie dla skóry dzieci oraz przebadane pod nadzorem dermatologów i pediatrów.


- Każdego dnia po kąpieli starannie nawilżaj całe ciało i twarz dziecka za pomocą delikatnego kremu nawilżającego lub mleczka do ciała w przypadku skóry normalnej bądź przy użyciu preparatu z kompleksem odżywczym, jeśli skóra maluszka jest sucha.


- Przy okazji tych zabiegów zrób dziecku krótki masaż, o ile to lubi. Delikatnie wmasowuj preparat nawilżający w całe ciało aż do pełnego wchłonięcia. Alternatywnie możesz w tym celu wykorzystać specjalny olejek do masażu dla dzieci. Masaż to nie tylko skuteczny sposób na odprężenie i przygotowanie do snu, lecz także miła chwila spędzona we dwoje.


- Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu miejsc za uszami. Obszar ten jest często pomijany, choć ulega zaczerwienieniom i wysuszeniu.


- Na usta oraz inne wrażliwe i odsłonięte obszary skóry dziecka stosuj sztyft ochronny.


- Podczas jesiennych i zimowych spacerów starannie przykrywaj wrażliwe obszary skóry dziecka (głowę, nos, gardło, uszy, dłonie...) za pomocą czapki, szalika, rękawiczek... W ten sposób ochronisz maluszka nie tylko przed przeziębieniem, lecz także przed wysuszającym działaniem zimnego powietrza.