Przewijanie
- Przewijanie

Toggle view

PRODUKTY PIELĘGNACYJNE MUSTELA

Toggle view

PORADY MUSTELA

Dziecko należy przewijać nawet 7–8 razy dziennie. Jego pupa jest bardzo delikatna i może ulec podrażnieniu na skutek kontaktu z wilgocią, moczem lub kałem, czy też ocierania się o pieluchę. Dlatego ta część ciała wymaga szczególnej pielęgnacji przy każdym przewijaniu. Zapoznaj się z naszymi poradami, aby dbać o wrażliwą skórę na pośladkach dziecka.

 

- Uprzednio ułóż na przewijaku wszystkie potrzebne akcesoria: pieluchy, waciki, preparat do mycia, krem do przewijania itd.


- Przewijaj dziecko, gdy jego pielucha się zmoczy oraz po każdym wypróżnieniu, najlepiej niedługo po posiłkach. Noworodki muszą być przewijane częściej, ponieważ odstępy pomiędzy oddawaniem moczu i wypróżnianiem się są w ich przypadku krótsze niż u starszych dzieci.


- Poprawnie dobierz rozmiar pieluch do wagi dziecka. Zbyt mała pielucha powoduje drażniące ocieranie i gorzej zabezpiecza przed wyciekami.


- Podczas przewijania połóż dziecko na czystym ręczniku. Rozepnij pieluchę, osusz pośladki jej przednią częścią, a następnie złóż ją i wyrzuć.


- Umyj pupę dziecka płynem do mycia bez spłukiwania lub wytrzymałymi chusteczkami do przewijania. Jeśli wolisz, możesz także użyć żelu do mycia. W takim przypadku pupę należy następnie spłukać wodą.


- Oczyszczaj pupę ruchem z góry na dół (z obszaru czystszego do bardziej zabrudzonego), tak aby nie przesuwać zanieczyszczeń do przodu. W przypadku dziewczynek przesuwaj dłoń od warg sromowych w stronę pupy (od warg sromowych większych, a następnie od warg sromowych mniejszych). Chłopcom należy najpierw umyć prącie, worek mosznowy i jego okolice, a następnie pupę.


- Dokładnie osusz fałdy, aby nie pozostała w nich wilgoć. Jeśli to możliwe, skóra powinna wyschnąć na powietrzu.


- Rozłóż czystą pieluchę i umieść dziecko dokładnie pośrodku w taki sposób, aby zapięcia były położone na wysokości pępka. W przypadku chłopca przed zapięciem pieluchy sprawdź, czy prącie zostało skierowane w dół, aby nie doprowadzić do wycieków.


- Nie zwlekaj z pielęgnacją do wystąpienia zaczerwienień skóry na pośladkach. Podczas każdego przewijania profilaktycznie stosuj krem ochronny z tlenkiem cynku.


- W przypadku zaczerwienionej skóry pupy pośladki powinny w miarę możliwości pozostać odsłonięte. Pamiętaj również, aby zastosować odpowiedni preparat pielęgnacyjny.

Podczas przewijania nie wolno nawet na krótko oddalać się od przewijaka. Wystarczy chwila, aby dziecko spadło!