Oczyszczanie
- Skóra normalna

Toggle view

PRODUKTY PIELĘGNACYJNE MUSTELA

Toggle view

PORADY MUSTELA

 

- Uwaga początkowa: wytwórz w sobie nawyk każdorazowego mycia rąk i stosuj wyłącznie produkty przeznaczone dla delikatnej skóry dziecka.

 

- Oczy: delikatnie przetrzyj powieki i kąciki oczu wacikiem lub sterylnym kompresem zwilżonym solą fizjologiczną. Do mycia drugiego oka użyj nowego wacika (kompresu).


- Uszy: zwiń palcami wacik w rulonik i przemyj wyłącznie zewnętrzną część muszli usznej, aby nie dopuścić do powstawania czopów z woskowiny. Nie używaj natomiast patyczków higienicznych, ponieważ mogą one powodować podrażnienia lub rany.


- Nos: podobnie jak w przypadku uszu, zwiń wacik w rulonik, nasącz go solą fizjologiczną i delikatnie włóż do dziurki nosa. Do mycia drugiej dziurki użyj nowego wacika.


- Twarz: przemywaj ją w ciągu dnia tak często, jak to konieczne, pamiętając o przestrzeni za uszami, gdzie zwykle odkłada się brud. Możesz użyć płynu do mycia bez spłukiwania lub spłukiwanego wodą mleczka oczyszczającego nałożonego na watę.


- Włosy: do czesania używaj specjalnej miękkiej szczotki dla dzieci.


- Paznokcie: do pierwszego obcięcia paznokci należy poczekać co najmniej miesiąc. Wcześniej są bowiem zbyt delikatne i łamliwe. W późniejszym czasie obcinaj dziecku paznokcie regularnie za pomocą nożyczek o zaokrąglonych końcówkach. Wybierz moment, gdy maluszek jest spokojny. Pewnie przytrzymuj jego dłoń lub stopę i przemawiaj do niego łagodnie, aby nie denerwował się podczas tego zabiegu. Nie obcinaj paznokci zbyt krótko, ponieważ grozi to powstaniem infekcji na brzegach!


- Przewijanie: przy każdej zmianie pieluch starannie przemywaj pośladki dziecka. Szczególną uwagę zwracaj na fałdy, gdzie wilgoć może doprowadzić do podrażnień. Możesz używać chusteczek doprzewijania lub wody oczyszczającej bez spłukiwania. Delikatnie wysusz skórę dziecka, zanim ponownie założysz mu pieluchę.


- Kikut pępowiny: po narodzinach należy pielęgnować pozostałość po pępowinie aż do jej samoistnego odpadnięcia w ciągu tygodnia do dziesięciu dni. Aby uniknąć zagrożenia infekcją, codziennie dezynfekuj pępek za pomocą sterylnego kompresu nasączonego środkiem odkażającym. Następnie starannie wysusz to miejsce czystym kompresem.


Dłonie: zawsze miej przy sobie nawilżane chusteczki, aby wycierać dziecku ręce podczas spaceru, przed posiłkiem lub w czasie jazdy samochodem.


- Dodatkowo możesz spryskać odzież lub owłosioną skórę maluszka kilkoma rozpylonymi kroplami bezalkoholowego płynu pielęgnacyjnego dla dzieci, aby delikatnie go wyperfumować. W ten sposób pobudzisz również jego zmysł węchu.