Podaruj mi naturalność

Mustela gwarantuje

Mustela angażuje się w zdrowie skóry od dnia narodzin* oraz wybiera bezpieczne i skuteczne składniki, z naciskiem na te pochodzenia naturalnego.

*Włączając wcześniaki poza oddziałami neonatologii

×

Mustela daje pierwszeństwo składnikom pochodzenia naturalnego, średnio 95% składników w produktach dla niemowląt i dzieci jest naturalnych, 98% w produktach dla skóry bardzo wrażliwej oraz do przewijania. Pozostałe % to składniki nadające odpowiednią konsystencję, stabilizatory i substancje konserwujące, o gwarantowanej wysokiej tolerancji oraz nie mające bezpiecznego i skutecznego naturalnego odpowiednika.

×

Mustela wyklucza "czerwoną" listę składników, poza wymogami regulacyjnymi, stosując 0% parabenów, ftalanów, fenoksyetanolu, laurylosiarczanu amonu, laurylosiarczanu sodu, MIT/MCIT (metyloizotiazolinonu,  metylochloroizotiazolinonu), cyklotetrasiloksanu, p-fenylodiaminy i związków pokrewnych, BHA, benzofenonu, metoksycynamonianu etyloheksylu, EDTA, triklosanu, alkoholu (etanol), olejków eterycznych

×

Aby zminimalizować ryzyko reakcji alergicznych, Mustela przeprowadza ponad 450 procedur i testów na każdy produkt przed wprowadzeniem na rynek, w celu zapewnienia jego jakości, bezpieczeństwa i skuteczności: Mustela przeprowadza testy in vitro na modelach skóry dziecka o różnym wieku (opatentowany na całym świecie model skóry Stelaskin®) aby potwierdzić tolerancję swoich formuł przed testowaniem ich w rzeczywistych warunkach stosowania  u niemowląt poniżej 1 miesiąca życia i dzieci.
(1) Opracowane w celu zminimalizowania ryzyka reakcji alergicznych

Wiele korzyści płynących z Avocado Perseose

Avocado Perseose, obecny we wszystkich produktach gamy dedykowanej skórze normalnej, to opatentowany, biomimetyczny naturalny składnik aktywny, który nawilża i pomaga w rozwoju delikatnej i niedojrzałej bariery skórnej dziecka.

Schizandra

Schizandra, obecna we wszystkich produktach gamy dedykowanej skórze bardzo wrażliwej, to opatentowany naturalny składnik, który łagodzi zaczerwienienia i uczucie dyskomfortu skóry bardzo wrażliwej.

Bogactwo Wosku pszczelego
 

Wosk pszczeli, obecny we wszystkich produktach Cold Cream w gamie dedykowanej skórze suchej,  głęboko odżywia skóre oraz chroni jej warstwę hydrolipidową.

Destylat oleju słonecznikowego
 

Destylat oleju słonecznikowego, obecny we wszystkich produktach gamy Stelatopia, to opatentowany naturalny składnik aktywny, który koi oraz odbudowuje warstwę lipidową naskórka.

Mustela stosuje zrównoważone i etycznie pozyskiwane składniki aktywne z całego świata.

Dla wszystkich typów skóry

 

Wyślij