Chcę chronić moją planetę

Mustela gwarantuje

Ponieważ opieka nad dziećmi również oznacza ochronę ich środowiska życia, Mustela® dąży do zminimalizowania wpływu swoich produktów na ludzi i ich środowisko.

×

Nasze odpowiedzialne łańcuchy dostaw dążą do kontrolowania identyfikalności naszych roślinnych składników aktywnych w jak najskuteczniejszy sposób, we współpracy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w tym sektroze (rolnicy, władze lokalne, agronomowie, itp.) od uprawy lub zbioru do ich przetwarzania i włączania do naszych produktów. Nasze podejście kontrolowane jest przez UEBT (2) (Unia na rzecz etycznego biobiznesu), która ocenia praktyki pozyskiwania naszych roślinnych składników pod kątem etycznym.

 

×

• 100% butelek i kartoników Mustela® jest odpowiednich do ponownego przetworzenia (3)
• 100% naszych formuł myjących jest biodegradowalnych (zgodnie z metodą OECD 302B)
• Lekkie opakowania, które zawierają tylko odpowiednią ilość materiału: redukcja 120 ton plastiku na naszych butelkach oraz 65 ton kartonu na całym asortymencie Mustela® od 2010 r.
• 100%  kartoników jest tworzonych z materiału pozyskiwanego z lasów uprawianych w sposób zrównoważony
• 100% treści na kartonikach produktów Mustela® niemowlę-dziecko drukowanych jest z użyciem tuszów roślinnych
(3) Zgodnie z francuskimi kryteriami dotyczącymi recyklingu

 

×

• Zakład produkcyjny zlokalizowany w Eprenon, we Francji posiadający certyfikat ISO 14001
• jest częścią ciągłych starań dążących do zminimalizowania zużycia energii (-23% dla energii elekrtycznej, -30% dla gazu i -33% dla wody) (4)

• od 2018 roku kupuje 100% energii elektrycznej z odnawialnych źródeł (wiatr, woda, itp.)
(4) Wynik na rok 2017 dla 100 wyprodukowanych jednostek w porównaniu do roku 2010

Nowe formuły

Mustela w swoich formułach daje pierwszeństwo składnikom pochodzenia naturalnego i minimalizuje ich wpływ na środowisko. 100% formuł myjących jest biodegradowalnych.

Ekologiczne opakowania

Produkty Mustela® zostały zaprojektowane z poszanowaniem środowiska. 100% naszych butelek jest odpowiednich do ponownego przetworzenia, wszystkie materiały kartonowe pozyskiwane są z lasów uprawianych w sposób zrównoważony, a treści na kartonikach produktów Mustela® niemowlę-dziecko  są drukowane z użyciem tuszów roślinnych

Odpowiedzialne łańcuchy dostaw

Mustela stosuje zrównoważone i etycznie pozyskiwane składniki aktywne z całego świata. Jesteśmy dumni ze współpracy z dostawcami, którzy szanują środowisko, bioróżnorodność oraz lokalne społeczności, aby pozyskać nasz  głowny składnik aktywny  - Avocado Perseose

Marka z certyfikatem B-corp

Mustela posiada certyfikat B-corp - pionierski i wymagający międzynarodowy certyfikat przyznawany markom o potrójnych osiągnięciach: gospodarczych, społecznych i środowiskowych, które działają z pozytywnym wpływem na społeczeństwo i środowisko.

Mustela stosuje zrównoważone i etycznie pozyskiwane składniki aktywne z całego świata.

 

Wyślij