Pielęgnacja małych dzieci

Słońce emituje promieniowanie, które przenika do skóry. Jest ono niezbędne dla naszego zdrowia, lecz może także wyrządzać poważne szkody w organizmie.

5

Układ odpornościowy skóry dziecka, które nie ukończyło trzeciego roku życia, jest niedojrzały i nie zapewnia właściwej ochrony przed słońcem. Dlatego zdecydowanie unikaj sytuacji, w których Twój maluszek byłby wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych.

5

Atopowe zapalenie skóry to coraz częstszy problem dermatologiczny, który objawia się intensywnym wysuszeniem, świądem oraz poczuciem dyskomfortu, niekiedy bardzo dokuczliwego.

4.166665

Skóra dziecka dysponuje wyjątkowym zasobem cennych komórek, lecz jest delikatna i niedojrzała. Dlatego nie sprawdza się jeszcze w roli pełnowartościowej bariery ochronnej.

5

Skóra pośladków dziecka jest bardzo delikatna i łatwo ulega podrażnieniom. Przypadłość ta jest szczególnie częsta w pierwszym roku życia, kiedy to cierpi na nią aż 60% niemowląt.

3.5

Już w pierwszych tygodniach życia na owłosionej skórze dziecka lub w górnej części jego twarzy mogą występować drobne tłuste łuski o żółtawym kolorze. Zjawisko to jest zwane ciemieniuchą.

4.11111

Skóra dziecka dysponuje bogatym zasobem komórek macierzystych, które osiągają największą liczebność podczas narodzin. Jest to dar wyjątkowo cenny, lecz także niezwykle delikatny.

4.2

Słońce jest nam niezbędne, a jego blask potrafi znacznie poprawić nasz nastrój. To właśnie dlatego je uwielbiamy! Co więcej, promienie słoneczne uczestniczą w syntezie witaminy D, która jest niezbędna do utrzymania dobrego stanu zdrowia.

5

Narodziny to dla skóry Twojego dziecka moment gwałtownego zetknięciaz nowym środowiskiem.

4.25

Dziecko należy przewijać nawet 7–8 razy dziennie. Jego pupa jest bardzo delikatna i może ulec podrażnieniu na skutek kontaktu z wilgocią, moczem lub kałem.

4.333335

Kąpiel to nie tylko bardzo ważny element codziennej higieny ciała, lecz również czynnik, który stymuluje rozwój zmysłów dziecka. To także chwila wyjątkowej więzi i współpracy.

5

W uzupełnieniu codziennej kąpieli niemowlę potrzebuje drobnej toalety kilka razy w ciągu dnia – rano po przebudzeniu, wieczorem przed snem, po posiłkach...

4.666665

Skóra dziecka, które nie ukończyło trzech lat, jest delikatna i niedojrzała. Dlatego trudno jej obronić się przed działaniem czynników zewnętrznych (chłodu, wiatru, słońca, suchego powietrza...).

4.6