Jesteś w ciąży

Po dziewięciu miesiącach cierpliwości nareszcie nadszedł wielki dzień: za kilka godzin będziesz trzymać na rękach swoje maleństwo! Przeczytaj o głównych etapach porodu.

5

Przyszli rodzice mają dziś do wyboru wiele metod przygotowania do narodzin dziecka. Przeczytaj o tych najbardziej znanych i znajdź odpowiednią dla siebie!

3.666665

Obecnie w Polsce pali 15-20% kobiet w ciąży, chociaż niektóre statystyki podają nawet 30%. O szkodliwości palenia nie trzeba nikogo przekonywać.

5

Podczas całej ciąży Twoje odżywianie wpływa na wzrost i prawidłowy rozwój dziecka. Nie chodzi o to, aby jeść za dwoje, ale aby jeść lepiej!

5

Bardzo często noce przyszłych mam nie są dla nich prawdziwym wypoczynkiem. Przeczytaj nasze wskazówki, aby nie dać się zmęczeniu i odnaleźć dobry sen!

4

W czasie trwania ciąży wszystkie zmysły Twojego dziecka budzą się stopniowo, umożliwiając mu kontakt ze światem zewnętrznym.

5

Ciąża dobiega końca, zatem już wkrótce będziesz trzymać swoje dziecko na rękach. W ósmym miesiącu ciąży nadchodzi czas, aby spakować walizkę z myślą o tym ważnym dniu.

5

Wbrew powszechnym przekonaniom sport i ciąża nie stoją w sprzeczności. Jest wprost przeciwnie: regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych w tym stanie doskonale wpływa na Twoje zdrowie.

5

Wprawdzie drobne dolegliwości towarzyszące ciąży mogą być bardzo dokuczliwe, jednak większość z nich to zjawiska zupełnie niegroźne, które nie powinny Cię niepokoić.

5

Przez dziewięć miesięcy ciąży całe Twoje ciało będzie poddawane poważnym zawirowaniom.

5

W ciągu dziewięciu miesięcy ciąży będziesz stykać się z personelem medycznym, który poświęci Ci sporo uwagi.

5

Gratulacje! Jesteś w ciąży, a w Twoim organizmie właśnie zaczął rozwijać się wielki cud życia!

4.8

Zjawisko, które polega na uczuciu zmęczenia lub ociężałości w nogach, nasila się pod koniec dnia oraz w okresie letnim.

4.75

Rozstępy to ważny problem, który dotyczy wielu kobiet i pojawia się szczególnie często w okresie ciąży.

4.333335

Podczas ciąży Twoja skóra jest wystawiona na ciężką próbę. Ze względu na wahania poziomu hormonów staje się podatna na odwadnianie i wysuszanie.

4.75

Zmiana kształtu biustu, której towarzyszy uczucie tkliwości i napięcia, to często jeden z pierwszych objawów ciąży.

4