BLOG MUSTELA

Wiosna - idealny czas na ćwiczenia i zabawy na świeżym powietrzu

Potrzeba trochę czasu, aby Twoje ciało wróciło do formy po ciąży i porodzie. Pomocne w tym będą z pewnością zbilansowana dieta oraz systematyczna aktywność fizyczna. Wiosna to idealny moment na rozpoczęcie treningów na świeżym powietrzu. Ćwiczenia na zewnątrz wpłyną pozytywnie nie tylko na Twoją figurę, lecz także na zdrowie i ogólne samopoczucie. Sprawdź, jak wiele możliwości treningowych stwarzają cieplejsze dni.

Jakich kosmetyków dla noworodka potrzebujesz już pierwszego dnia? Co musi się znaleźć w jego wyprawce?

Zanim Twój maluszek przyjdzie na świat, organizujesz jego kącik w mieszkaniu i przygotowujesz pierwszą wyprawkę. Ubranka, akcesoria do przewijania i kąpieli, pościel do łóżeczka, pieluszki, zabawki i… kosmetyki. Wybór tych ostatnich często sprawia młodym rodzicom wiele problemów. Jakie kosmetyki dla noworodka powinny znaleźć się w wyprawce? Czym kierować się podczas ich zakupu?

29.03.17

Najczęstsze dolegliwości w ciąży - jakie są i jak sobie z nimi radzić?

Czas oczekiwania narodzin dziecka to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiety. Przyszła mama przygotowuje się do nowej roli – zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Już w trakcie ciąży tworzy się szczególna i wyjątkowa więź między nią a rozwijającym się w jej brzuchu maluszkiem.

22.03.17

Nudności w czasie ciąży - jak sobie z nimi poradzić?

Nudności i wymioty w pierwszym trymestrze ciąży są problemem, który dotyczy zdecydowanej większości przyszłych mam. To prawidłowy objaw ciąży, wynikający ze zmian hormonalnych. W kolejnych miesiącach mdłości powinny samoistnie ustąpić, dlatego trzeba je po prostu spokojnie przeczekać. Zdarza się jednak, że bywają niezwykle uciążliwe – powodują złe samopoczucie, osłabiają organizm i dezorganizują cały dzień. Jak złagodzić nudności w ciąży?

15.03.17

Syndrom "baby brain" - czy on naprawdę istnieje?

Roztargnienie, problemy z koncentracją, zapominanie o różnych rzeczach – zdarza się to każdemu, jednak przyszłe mamy skarżą się, że podczas ciąży pamięć zawodzi je znacznie częściej niż zazwyczaj. Czy jest jakieś wytłumaczenie tego stanu? Pregnezja, syndrom „baby brain” – między innymi tak określa się wymienione dolegliwości. Choć zdania naukowców w tej kwestii są podzielone i niektórzy podchodzą sceptycznie do istnienia „baby brain”, wiele wskazuje na to, że jest inaczej.

Pages