BLOG MUSTELA

22.03.17

Nudności w czasie ciąży - jak sobie z nimi poradzić?

Nudności i wymioty w pierwszym trymestrze ciąży są problemem, który dotyczy zdecydowanej większości przyszłych mam. To prawidłowy objaw ciąży, wynikający ze zmian hormonalnych. W kolejnych miesiącach mdłości powinny samoistnie ustąpić, dlatego trzeba je po prostu spokojnie przeczekać. Zdarza się jednak, że bywają niezwykle uciążliwe – powodują złe samopoczucie, osłabiają organizm i dezorganizują cały dzień. Jak złagodzić nudności w ciąży?

15.03.17

Syndrom "baby brain" - czy on naprawdę istnieje?

Roztargnienie, problemy z koncentracją, zapominanie o różnych rzeczach – zdarza się to każdemu, jednak przyszłe mamy skarżą się, że podczas ciąży pamięć zawodzi je znacznie częściej niż zazwyczaj. Czy jest jakieś wytłumaczenie tego stanu? Pregnezja, syndrom „baby brain” – między innymi tak określa się wymienione dolegliwości. Choć zdania naukowców w tej kwestii są podzielone i niektórzy podchodzą sceptycznie do istnienia „baby brain”, wiele wskazuje na to, że jest inaczej.

Wszystko co musisz wiedzieć o kąpieli Twojego Maluszka

Kąpiel maluszka jest czymś więcej niż tylko zwykłym zabiegiem higienicznym. To czas zabawy, która stanowi doskonałą okazję do stymulacji zmysłów, a także sposób na dodatkową pielęgnację skóry czy zrelaksowanie brzdąca przed snem.

Jak pielęgnować skórę zimą? Poznaj najważniejsze wskazówki

Twoja skóra zimą jest narażona na szkodliwe działanie wielu czynników. Niskie temperatury, mroźny wiatr, suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach – wszystko to sprawia, że staje się ona przesuszona i skłonna do podrażnień.

Jesteś pewna, że wiesz jak zadbać o skórę swojego maluszka? Zachęcamy do zapoznania się z naszym zbiorem wiedzy na ten temat!

Czy wiesz jak właściwie zadbać o skórę Twojego maluszka? Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą na ten temat. Wychodząc naprzeciw licznym wątpliwościom i obawom młodych rodziców, przygotowaliśmy zbiór najważniejszych informacji dotyczących pielęgnacji niemowlęcej skóry.

Pages