BLOG MUSTELA

Infekcje intymne u dziewczynek – skąd się biorą?

Infekcje intymne są zazwyczaj uznawane za problem, który dotyczy dorosłych kobiet. Tymczasem mogą przytrafić się bardzo małym dziewczynkom, a nawet niemowlętom. Jakie objawy świadczą o tym, że coś jest nie w porządku? Czym spowodowane są infekcje i jak sobie z nimi radzić?

Alergie i nietolerancje pokarmowe - jak sobie z nimi radzić?

Alergia i nietolerancja pokarmowa to pojęcia, które niesłusznie są stosowane zamiennie. W obu przypadkach dochodzi do nieprawidłowej reakcji organizmu na dany pokarm, jednak przyczyny tej reakcji są zupełnie inne. Czym różni się alergia pokarmowa od nietolerancji? Jak rozpoznać ich objawy i jak sobie z nimi radzić?

Wiosenne spacery - jak właściwie ubrać maluszka?

Wszystkie mamy wiedzą, że codzienne spacery z maluszkiem pozytywnie wpływają na jego rozwój. Nie tylko zwiększają odporność i hartują organizm. Dotleniony maluch ma większy apetyt i znacznie lepiej śpi. Dodatkowo słońce stanowi najlepsze źródło tak ważnej witaminy D. Wiosną spacerujemy znacznie chętniej niż zimą – coraz cieplejsze, pogodne dni zachęcają do wyjścia z domu. Jak ubrać dziecko, aby uniknąć jego przeziębiania albo przegrzania?

Dieta podczas ciąży i karmienia - o czym powinnaś pamiętać?

To, jak odżywiasz się podczas ciąży i karmienia piersią ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju maluszka oraz dla Twojego zdrowia. Odpowiednio skomponowana dieta zapewni Ci dobre samopoczucie i dostarczy wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jaka powinna być dieta w ciąży i co jeść podczas karmienia piersią?

Wiosna - idealny czas na ćwiczenia i zabawy na świeżym powietrzu

Potrzeba trochę czasu, aby Twoje ciało wróciło do formy po ciąży i porodzie. Pomocne w tym będą z pewnością zbilansowana dieta oraz systematyczna aktywność fizyczna. Wiosna to idealny moment na rozpoczęcie treningów na świeżym powietrzu. Ćwiczenia na zewnątrz wpłyną pozytywnie nie tylko na Twoją figurę, lecz także na zdrowie i ogólne samopoczucie. Sprawdź, jak wiele możliwości treningowych stwarzają cieplejsze dni.

Pages